Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Windows 8 - z czym to sie je?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja od kilku dni mam na sklepie laptopa z win 8 i chodzi bardzo fajnie ten system. Szybciej się uruchamia/zamyka i aplikacje też szybciej startują. Trzeba by jeszcze potestować jak to współgra ze starszymi programami. Ale pierwsze wrażenie na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć win8 to wspaniały system dla microsoftu jeśli chodzi o śledzenie twojego kompa i to co robisz na nim i w sieci.

Google już do perfekcji to opanowało dawno temu, więc to jaki masz system raczej niewiele zmienia :grin:

P.S

Chyba zakleję kamerę w laptopie bo jak pracuję to wydaje mi się, że ktoś mnie obserwuje :polew:

Jeszcze tego nie zrobiłeś? Ja mam true vision hd więc jak ktoś mnie podglada to wiem ze kamerka działa dzięki diodzie obok:decayed::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się przesiadłem i generalnie jest szybciej, dużo szybciej. Musze przyznać że przyrost szybkości jest większy niż przy przesiadce na ssd. aczkolwiek rozwazam powrót do 7, mam spory problem ze sterownikami np wczoraj dostałem nowinki lauchpad od ti z coretex m4 i nie pobawie się nim bo nie ma sterowników :sly: ale skoro już kupiłem na pewno wrócę :D

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z 8 ale uważam że warto poczekać z kupnem jeszcze trochę. Wszystkie "wpadki" zostaną wyeliminowane i wtedy kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo wystarczy zmienić ustawienia przeglądarki i mamy święty spokój:decayed:

Loozik, przyzwyczaiłem się do inwigilacji. Pracowałem w bankowości i w firmie miałem 54 kamery :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesuje czy na Win8 smigaja programy diagnostyczne jak VAG czy VCDS

VCDS działa pod systemem Windows 8, ale są dwa warunki:

Program należy uruchamiać w trybie kompatybilności i po pojawieniu się

pytania, z jakim systemem operacyjnym aplikacja działała wcześniej, należy

wybrać "Windows 7".

W przypadku architektury 64-bitowej, należy - podczas instalacji -

wybrać opcję "zainstaluj wersję 32-bitową na systemie 64-bitowym". Ta

ostatnia uwaga dotyczy wyłącznie wersji angielskojęzycznej.

Przy kolejnej aktualizacji programu VCDS zostaną wprowadzone takie ulepszenia, które wyeliminują konieczność stosowania powyższych "sztuczek" w przypadku instalacji pod "ósemką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że po takie instalacji sterownika, oraz napisaniu swoją wersją można też uruchomić chińskiego klona :)

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 8 totalna rewolucja, na zasadzie metra na pulpicie (nie ma paska narzędzi ;d) czyli duże ikony, jak chociażby w oprogramowaniu w windows phone.

Pokażę Wam dość ciekawą konfrontację zwykłego śmiertelnika versus Windows 8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, przekonał się ktoś? Znajomy kupił laptopa z win8 i mi się w sumie spodobał:wink: Jak kolega wyżej, mam możliwość ściągnięcia legalnej wersji z uczelni i się zastanawiam czy by go nie zainstalować:decayed: Aaa i czekam aż będzie u mnie w sklepie nowy HTC 8X z win8 bo też mi się wydaje:jerk: Używał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czekam aż te dwa modele się pojawią tu w sklepie i sprawdzę oba bo mi się niedługo umowa kończy to się wymieni wysłużonego s2:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam w8 od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Różnica w szybkości uruchomianie systemu między windows 7 a windows 8 jest kolosalna. Poza tym w8 jest "dostępny" zaraz po uruchomieniu, a nie jak to było wcześniej - niby pulpit i ikonki są a jeszcze coś mieli na dysku. Co do kompatybilności programów to się za dużo nie wypowiem, bo nie mam ich wiele zainstalowanych, ale ogólnie te co są mi potrzebne działają bez zarzutu. System mam zainstalowany na laptopie ASUS X57N - procesor dwurdzeniowy 2,26ghz, ram 4gb DDR2, nvidia geforce 1gb pamięci. Co do vag-com to nie wiem jak z nim jest, bo na tym samym laptopie mam XP na którym działam z vagiem.

Ogólnie ja jestem zadowolony. Cieszy mnie też fakt, że windowsa mam za free (tak jak kolega wyżej opisywał) z uczelni :)

aha. Jeśli chodzi o sterowniki to sprzęt który nie ma jeszcze sterowników dedykowanych pod w8 działa na sterownikach z W7 bez problemu.

Jak by to kogoś interesowało to mogę nagrać filmik podczas uruchamiania systemu - choć sporo można tego znaleźć na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w8 odkąd wyszedł i chodź w7 był moim faworytem w8 jest lepsze i szybsze. Na początku ciężko jest się przyzwyczaić co gdzie i jak ale po jakimś tygodniu bawienia się wszystko mam w "jednym palcu" :} POLECAM!:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety przeinstalowalem sie na Win7 jakoś nie odczuwam różnicy w szybkości startowania bo i tak lapsa usypiam a nie wyłączam czy hibernuje. Win8 miałem dobę i w tym czasie żył własnym życiem robił sobie jakieś aktualizacje dosłownie jedna za drugą. Szybkością działania też nie powalił jakoś specjalnie. Oczywiście wszystko to działo się na pre instalowanym systemie z toną różnych aplikacji i być może jeśli by go zainstalować od podstaw to owszem pewnie działał by przyjemnie. co do interfejsu kwestia przyzwyczajenia zawsze można doinstalować normalne menu start i mamy troszkę klasyki. Ogólnie co kto lubi. Nie odradzam ani też nie polecam :wink: trzeba po testować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam win8, idę tylko skołować pendrive jakiegoś i robię obraz i atakuję instalkę :P Jak zrobię samego update to nie utracę chyba nic co?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po dwóch dniach wróciłem do win7, jakoś nie trawię tej ósemki... Jak do nowego interfejsu może jeszcze bym się przyzwyczaił, tak do otwierania zdjęć, filmów, mp3 przez jakieś chore biblioteki już niekoniecznie:wallbash: Moim zdaniem porażka, jakiegoś spektakularnego wzrostu wydajności też nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam win8, idę tylko skołować pendrive jakiegoś i robię obraz i atakuję instalkę :P Jak zrobię samego update to nie utracę chyba nic co?:decayed:

nie stracisz niczego ja też robiłem update'a z win7 do win8.

Co do problemów kolegi gizmus2006 to kwestie ciągłej aktualizacji były spowodowane starą kompilacją wersji instalacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...