Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Honorowe krwiodawstwo


prezesik18

Rekomendowane odpowiedzi

Po zrobieniu tatuaży (lub kolczyków) musisz odczekać 3msc.

---------- Post dopisany 26-01-2013 at 15:26 ---------- Poprzedni post napisany 09-11-2012 at 22:41 ----------

Wczoraj byłem oddać. Już w sumie 4950ml :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od września już jestem zarejestrowany w DKMS :decayed: I regularnie oddaje krew.

no i to sie chwali oby nas bylo wiecej ja juz rok

ja na krew to bede musiala sie do slupska wybrac u mnie to raz na jakis czas robia akcje a i przewaznie w takie dni ze mnie nie ma :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ponad 7 litrów :decayed: ale lepiej płytki oddawać :grin: bo można co miesiąc :kox:

dokladnie. ja juz mam zdane w przeliczeniu 19litrow, ale wiekszosc to donacje plytkowe, jak podwojna donacja to liczy sie jak 2litry krwi. a po miesiacu znowu mozna isc, i za taka podwojna donacje dostaje sie 14czekolad, jesli ktos jest lasuchem to polecam. tyle ze trzeba wylezec na fotelu z 1,5godziny. a tak pozatym to u mnie w miescie, ale pewnie i w wiekszosci tak jest, za zdane 18litrow krwi otrzymuje sie dozywotnie darmowe przejazdy komunikacja miejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie płytki strasznie długo trwają, raz byłem i już mi sie pod koniec nudziło na tym fotelu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w miescie, ale pewnie i w wiekszosci tak jest, za zdane 18litrow krwi otrzymuje sie dozywotnie darmowe przejazdy komunikacja miejska.

chyba muszę zacząć chodzić oddawać :P Nie no tak serio to jeszcze nigdy nie byłem, ale czas zacząć :) DOBRZE MOTYWUJECIE :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mogę się pochwalić ;)

Co prawda byłem dopiero 2 razy, ale mam zamiar oddawać dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krew prawie od każdego biorą i prawie zawsze, natomiast z płytkami już jest gorzej. jak się umawiam np na 7rano, to ok 10wychodzę z krwiodawstwa, więc troche czasu leci. druga rzecz to najpierw pielęgniarki muszą stwierdzić czy dobre żyły do płytek, muszą być grubsze i bardziej "wystające". kolejna rzecz to poziom płytek. ja np chodze na siłownie, i chcąc iść na płytki musze z 3dni przed zrobić przerwe od siłowni, bo od wysiłku jest ich mniej. tak samo jak ktoś ma ciężką fizyczną prace, również od stresu ich poziom opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też oddaję, chociaż w porównaniu co do niektórych osób nie mam się czym chwalić:wink: jak do tej pory byłem 7razy oddawać i należę do HDK "NAFTA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze chca okreslona grupe krwi.

W gdansku nie maja banku i np. AB Rh+ nie pobieraja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo widzisz załek, też chciałem dzis pojsc, ale roboty miałem za dużo, po niedzieli pójdę na płytki.

chodziłbym co miesiąc, ale jestem na działalności i mój zleceniodawca ma w d*pie,że oddaję krew i cięęężko czas znaleźć:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to jak pracujesz i oddajesz krew potem od podatku możesz sobie to odliczyć. Z tego co pamiętam to za każdy oddany litr krwi 100zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zaświadczenie to za 1.8 litra mam 234 zł :wink:

a to nie jest tak że jak sprzedajesz krew , pózniej gdy jej bedziesz potrzebował musisz za nią zapłacić? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...