Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie? (Porównanie)


loon119

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik CAGA 143km mulitronic. W miescie na zimnym dochodzi nawet do 10 litrow, w trasie niecałe 6 litrów, na postoju 0.7l/h. Auto troche waży wiec i pali niemało, przynajmniej w porównaniu do 1.9 tdi.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to w ogóle nie chce palić,  CAGC, cos koło 1,1 l po mieście, full klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI 170 km bez q

miasto około 9l

trasa 7.5 l przy 150-160 , 4 osoby i bagaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie proszę, ilu z was było na "akcji serwisowej Audi"?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI CAHA 170KM quattro, opony 245/45 R17

Miasto (Warszawa): 8,5-9,2 l/100km

Trasa (autostrada): ok 7 l/100km

Trasa (emerycka, równa jazda ok 100km/h): 5,6-5,8 l/100k

Dodam, że powyższe wartości to spalania realne a nie wskazania komputera. U mnie wg. auta spalanie w mieście jest mniejsze o ok 0,4 l/100km.

 

EDIT: Ja byłem na akcji serwisowej Audi dotyczącej wgrania oprogramowania poprawiającego emisję spalin. Na wszelki wypadek następną rzeczą, którą zrobiłem była wizyta na hamowni w R-Performance. Wynik wskazywał, że oprogramowanie nie wpłynęło na moc (standardowo 180,5KM, 385,6 Nm). 

Edytowane przez mikemx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI CAHA 170KM quattro, opony 245/45 R17

 

EDIT: Ja byłem na akcji serwisowej Audi dotyczącej wgrania oprogramowania poprawiającego emisję spalin. Na wszelki wypadek następną rzeczą, którą zrobiłem była wizyta na hamowni w R-Performance. Wynik wskazywał, że oprogramowanie nie wpłynęło na moc (standardowo 180,5KM, 385,6 Nm). 

Na moc nie, ale na spalanie tak [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Poprawiony program miał mieć te same parametry co są na papierze, więc żeby to uzyskać, trzeba tylko trochę więcej podlać...

O tym serwis nie mówi a raczej zarzeknie się że nie prawda, jeśli nie to po cholere wzywał?

Przecież na logikę to widać, żeby uzyskać normę spalin, trzeba je jakoś "dopalić" a żeby to zrobić to można tylko temperaturą, co nic się z przyrody nagle nie weźmie tylko ze zbiornika... [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Echhh, nie dajcie się zrobić w jajo, gość który sprzedał mi auto nie poszedł, ja dwa listy olałem i nie zamierzam.

Później wstawię moje spalanie, tyle tylko że mam sedana i ośkę.

To z powrotu z pracy. Wczoraj zmieniałem opony z tyłu i zauważyłem że więcej pali... [emoji34] Normalnie było +/-53,4

27b4410744c7f33eccdb1c144ad23885.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest.. dla mnie w sumie dużo, przesiadłem sie z b6 1.9tdi 130km AVF.. tam w trasie zejść do ok 5l/100 niezależnie od stylu jazdy nie stanowiło problemu.. w tym jak zejde poniżej 7/100 to sie ciesze..  S-line, multitronic, 143KM, ciapy 245/40/R18.. jak jade spokojnie przez wsie 60-80km/h albo jak na epskresówce tempomat 100km/h to spalanie ok 5.5/100. ale jak juz pojade na tempomacie 120km/h to spalanie wzrasta do 6,8-7/100. przy 140km/h na tempomacie mam ok 8/100.. to normalne?:) spalanie średnie z odcinka ok 70km płynnej jazdy po drodze ekspresowej. ostatnio sie spieszyłem to ~180km/h wyszło na tej samej drodze 10,1/100. czemu aż tak gwałtownie wzrasta spalanie? aż tak mało opływowe jest to auto? czy to tylko opony szerokie? zimowki mam 225/45/R18 to ta sama trasa tempomat 160-180km/h wyszło mi ok 8l/100. miasto to zalezy ile zatrzymań, jak gwałtownie ruszam, generalnie od 7 do 10/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa gdzie przelotowa 100-200 km/h w zaleznosci od mozliwosci, srednia z trasy ok 120 km/h to wychodzi ok 8.5l

Przy rownym 140 km/h na tempomacie ok 6.5l

Krajowa do 120 km/h bez emocji ale i nie turlanie ok 6l

Miasto wawa motogodziny min ok 10-11l , w weekend ok 9l

Kola 255/35/19
Naped quattro
Caga seria 143 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RumJanek

Sam co prawda różnicy w spalaniu jakiejś szczególnej nie widzę ale nie wykluczam, że jest tak jak napisałeś. Mnie do wgrania nowego programu przekonało... darmowe mycie auta :decayed:

W sumie moje wyniki nie odbiegają od tego co napisali @zamek1200 i @execuiter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle jak na program i styl jazdy.
Ja nie liczę trasy czy jazdy po mieście, mam jazdę mieszaną i jedynie liczę od tankowania do tankowania. Robię mniej więcej 600mil i tankuje pomiędzy 57-58l. Raz miałem 635mil i zatankowali 60.25l ale już komputer pokazał mi 0mil dystansu a do stacji miałem kilometr, jechałem z sercem obok, trochę miałem dyga że mogę go zapowietrzyc, nie wesoło by wtedy było. Teraz dojeżdżam max do połowy rezerwy! W sierpniu lecę na Londyn to sprawdzę jak wyjdzie w trasie. Będę miał ponad 700km w jedną stronę to będzie z czego liczyć.
Zdąża się że miejscami mam spalanie na poziomie 64,7mpg ale jeżdżę na tempomacie 52mph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wracalem z roboty, stalem w korku ze 30min, komputer pokazywal mi 0 do przejechania, a do cpn mialem w korku 1km ;) po zatankowaniu weszlo niecale 59l czyli jeszcze mialem w baku ok 5l zupy...

Srednia z 30 tys mam jakies 8.5l przy jezdzie dosc dynamicznej o ile taka mozna nazwac z 2 litrowym dieslem pod maska, lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spalanie głównie w mieście ok 8-9l a średnia z 5000km z czego max 2000km trasa to 7:)
Myślę że dobry wynik.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie A4 B8 2.0 170 Q i spalania na kompie od kupienia auta (zrobione 8tyś km) pokazuje 8.5L. 80 % tego przebiegu to miasto.

W mieście bierze mi ponad 10l ale to odcinki po 3-4 km małe miasto 35tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A4 B8 120KM. LONDYN korki światła korki
Spalanie średnie miasto: 10l zima ( max do 3 biegu) rzadko kiedy uda mi się wbić 4
Trasa 5.5l-6.5l Lato
Wydawało mi się że dużo pali ale niestety styl jazdy w londyńskich korkach jest jaki jest. Wszędzie ograniczenia do 20mph lub 30mph. Jak na chwilę wjade na drogę gdzie można jechać 40mph i nie ma korków to średnie leci na 7l ale zaraz znowu 1,2,1,2,3,2 I spalanie znowu 10l [emoji16]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobahn tempomat ustawiony na 150km/h - 8,2l

Miasto - bardziej toczenie 9l

Krajowa trasa 6,3l

6ty bieg 70km/h - 4,2l

opony zima 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie:
Miasto - 8,5 - 9.5
Droga krajowa lekka noga -  5-5,5
Droga krajowa wyprzedzanie wszystkiego co jedzie mniej niż 100 - 6,5-7
Autostrada tempomat 144- 8

Opony zimowe 225/40/18

Czytając post pilKOZAK-a zacząłem się zastanawiać, jak myślicie przy jakiej prędkości i biegu spalanie będzie najniższe? Myślicie że ten 6 bieg i 70km/h - 4,2l da się jeszcze pobić? Np 5 bieg 60km/h albo 6 i 80km/h? Nigdy tego nie sprawdzałem no i nie wiem czy samemu chwilowemu spalaniu można tak do końca wierzyć. Lekka górka/wiatr itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, luk001 napisał:

U mnie:
Miasto - 8,5 - 9.5
Droga krajowa lekka noga -  5-5,5
Droga krajowa wyprzedzanie wszystkiego co jedzie mniej niż 100 - 6,5-7
Autostrada tempomat 144- 8

Opony zimowe 225/40/18

Czytając post pilKOZAK-a zacząłem się zastanawiać, jak myślicie przy jakiej prędkości i biegu spalanie będzie najniższe? Myślicie że ten 6 bieg i 70km/h - 4,2l da się jeszcze pobić? Np 5 bieg 60km/h albo 6 i 80km/h? Nigdy tego nie sprawdzałem no i nie wiem czy samemu chwilowemu spalaniu można tak do końca wierzyć. Lekka górka/wiatr itp. itd.

jaki motor?

ja mam cagb po chipie

6 bieg 100km/h chwilowe około 4,8

a tak to spalanie podobne jak u ciebie

opony mam 225/45R18

zimówki mają tez większe opory toczenia niz letnie

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...