Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie? (Porównanie)


loon119

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa Malbork Zakopane 660km A1 A4 Zakopianka

A4 b8 2.0 tdi 170km quattro

Jazda spokojna miedzy 120 a 140 kmh

 

7412887e73642852d3f180cfc630f595.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 b8 palił mi też dużo dopóki nie pojechałem do tunera i wywalił soft update, ten soft co wygrywali w związku ze spalinami. Na autostradzie koło 130 nie mogłem zejść poniżej 6.3l teraz mam 5.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aprox99 Tzn. robiłeś program (chip) i Ci spalanie po tym spadło, czy coś innego było kombinowane? U mnie też po wgraniu przez ASO nowego softu z akcji ze spalinami więcej pali auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w ASO wygrali ten update w związku z aferą spalinową i auto dużo paliło, jeżdżę po autostradzie tak między 130-140 i nie mogłem zejść poniżej 6,3 l na 100km. Teraz przy tej samej jeździe pali 5,4.Pojechałem do kolegi który robi tuning i on wymazał z programu ten update zostawiając jednocześnie wszystkie numery i znaki tego update, nawet jak auto podłączyć się do komputera to pokazuje że update było zrobione. Powiedział mi że ściągnął program, elementy update usunął i wgrał na nowo. Odtąd pali mniej i nie leci ciągle wentylator, przedtem przejechałem na zimnym 3 km i po wyłączeniu często kręcił wentylator, dziwne bo przy zimnym silniku. Poinformował mnie też że ten wgrany update szkodzi silnikowi a Egr zawory padają ja muchy. Kosztowało mnie to trochę ale teraz jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 CAGA chip na 170KM quattro 

Spalanie 7,6L/100km

Z ostatnich 5000km, na zimówkach 225/45 r17

70% autostrada, reszta miasto i trochę dróg lokalnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAGB chip 189koni

średnia 5.7 (70% krajówki, 30% miasto)

zimówki 16 cali - poza miastem prędkość do 110km/h mój rekord 4.9-5.0 wg fis, przy prędkości 120-130km/h  5.4-5.5 wg fis

letnie 18 cali - poza miastem prędkość do 110 km/h około 5.3-5.4 wg fis, przy prędkości 120-140km/h 5.6-5.8 wg fis

jeżdżąc tylko w W-wie, średnio 6.5-8.0 w zależności od korków, 10l nie przekroczyłem ale może za krótko w korkach stałem, staram się wybierać alternatywne drogi...

średnia 5.7 całości (70/30) przy tankowaniu pokrywa się z tym co pokazuje jako średnią fis.

Aby osiągnąć wyniki z j/w poza miastem muszę przejechać co najmniej 100km - jeżeli będzie to krótszy dystans wówczas spalanie będzie wyższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2012 o 21:48, loon119 napisał:

Witam niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem b8 2.0tdi. Jest to moja trzecia a4 (b5,b6) i zarazem najbardziej paliwozerna ze wszystkich. A powinno chyba być na odwrót, przecież wszyscy dążą do redukcji a tu proszę... Producent podaje:

Zużycie paliwa:

5,3 l/100 km(cykl mieszany)

6,8 l/100 km(cykl miejski)

4,5 l/100 km(cykl pozamiejski)

Teraz moje spalanie:

Zużycie paliwa:

7-8l/100 km(cykl mieszany)

10-11 l/100 km(cykl miejski)

5,8 l/100 km(cykl pozamiejski) max prędkość 100/110 6bieg

Na postoju (zimny 0,9 ciepły 0,7-0,8)

Napiszcie jak to wyglada u was... Sprecyzujemy te dane, bo nie wiem czy to jest normalne spalanie czy możliwe ze coś jest nie tak.

Maja Audi a4b8 2.0 quattro 170km spała na zimnym silniku w zimę 13l cykl miejski poza miastem 7.3 coś koło tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki tdi, przynajmniej te dzisiejsze nie należą do oszczędnych. Przy tych samych prędkościach i załadowaniu palił mi mondeo 5,8l, audi tak 6 l a bmw3 5,5l,tak że bmw palił o 0,5 l mniej od audi. Dzisiaj po przejechaniu 35 km na autostradzie temp. około60 stopni, może to jest problem bo wszyscy tak mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aprox99 napisał:

Dzisiaj po przejechaniu 35 km na autostradzie temp. około60 stopni, może to jest problem bo wszyscy tak mają

Coś masz nie bardzo z temperaturą - jazda delikatna około 90km/h na blacie 90 stopni po 8-10km (temp na zewnątrz około -2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 22:20, Marcin_85 napisał:

Maja Audi a4b8 2.0 quattro 170km spała na zimnym silniku w zimę 13l cykl miejski poza miastem 7.3 coś koło tego

i porzuciłem plany na przesiadkę z b7 na b8 2.0tdi. Przeszukałem temat dla potwierdzenia tego co powiedział mi inny posiadacz b8 z tym silnikiem ktory stanowczo odradza, on wydał 1500zł dla poprawy spalania na sam program nie wiem jak z innymi naprawami i samochód stoi w garażu. Spalanie ma nadal na poziomie 8-12l to trochę dużo jak na diesla średnio 10l spali. Pokonuje 35tys. rocznie

Edytowane przez Fwl7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można 2.0 tdi w A3 sportbacka zakupić to na pewno spalanie będzie niższe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎22‎.‎01‎.‎2019 o 21:27, Fwl7 napisał:

i porzuciłem plany na przesiadkę z b7 na b8 2.0tdi. Przeszukałem temat dla potwierdzenia tego co powiedział mi inny posiadacz b8 z tym silnikiem ktory stanowczo odradza, on wydał 1500zł dla poprawy spalania na sam program nie wiem jak z innymi naprawami i samochód stoi w garażu. Spalanie ma nadal na poziomie 8-12l to trochę dużo jak na diesla średnio 10l spali. Pokonuje 35tys. rocznie

Miałem A4 b6 1.9tdi 130km, A4 B7 1.9tdi 115km, i od jakiegoś czasu posiadam A4 b8 2.0tdi 163km wersje allroad quattro i to B8 najwięcej frajdy z jazdy A4. Wczoraj trasa autostrada Konin-Łódz w dwie strony 150 na blacie spalanie 7.5l, -5 na dworze i allroad cieższa buda. 

Fwl7 zawsze możesz zamontować gaz do disla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dawid... napisał:

Fwl7 zawsze możesz zamontować gaz do disla ?

1.6tdi cr pali 5l :)

ja nie sponsoruje orlenu zeby placić 2x tyle i jezdzic 2.0tdi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fwl7 napisał:

1.6tdi cr pali 5l :)

ja nie sponsoruje orlenu zeby placić 2x tyle i jezdzic 2.0tdi :)

felgi 18 opona  225/45R18   Orlenu nie sponsoruje tylko nowe stacje Shell ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dawid... napisał:

Miałem A4 b6 1.9tdi 130km, A4 B7 1.9tdi 115km, i od jakiegoś czasu posiadam A4 b8 2.0tdi 163km wersje allroad quattro i to B8 najwięcej frajdy z jazdy A4. Wczoraj trasa autostrada Konin-Łódz w dwie strony 150 na blacie spalanie 7.5l, -5 na dworze i allroad cieższa buda. 

Fwl7 zawsze możesz zamontować gaz do disla ?

Widzę, że spalanie u Ciebie się unormowało po wycięciu Dpf-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dawid... napisał:

Orlenu nie sponsoruje tylko nowe stacje Shell ?

 

Dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 10:50, duzy616 napisał:

Widzę, że spalanie u Ciebie się unormowało po wycięciu Dpf-a.

Dokładnie kolego problem znikł z bardzo wysokim zużyciem paliwa, codziennym włączaniu wiatraka chłodzenia i najgorszym przelewaniu oleju napedowego do silnika ?

Pięknie zmieniony program i mój allroad uratowany dzięki ekipie G&G

Edytowane przez Dawid...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sprawdzić wtryski ? moja A4 z multitronikiem pali w mieście 10 lekko na trasie ciężko zejść poniżej 7 . jak czytam wasze wypowiedzi to stwierdzam ze u mnie jest cs nie tak . ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CGLC quattro po chipie (210km)

Miasto- 8 litrów 

Autostrada tempomat 145km/h- 7,7litra

Drogi krajowe- 5,8-6,2 litra

Myślę że nie jest źle.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle ale inni są lepsi, bmw 3 z 184KM z 2014 palił mi o litr mniej niż a4b8 tdi 150KM też z 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...