Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie? (Porównanie)


loon119

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym sie podzielić moja opinia odnośnie spalania spalania otóż moje spalanie wzrosło po zalorzeniu zimówek z 5.6 do 6.3 na autostradzie do 150 km/h dodam tylko ze opony jak i letnie tak i zimowe to rozmiar 205/55/16 letnie to [h=3]Dunlop SP Sport Bluresponse a zimówki to Dunlop SP Winter Sport 3D pozdrawiam[/h]

Myślę, że to normalne. Zimówki w tej samej temp są bardziej miękkie = większy opór toczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja średnia z 4 baków wachy przeliczona litr/ ilość km = 5,4

To ty chyba tylko trasy robisz z prędkością do 120km/h. Mi w mieście przy programie na 176 kucy i 401Nm pali 8.5 litra średnio na zimowkach. W trasie przy 140km/h 6.5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja średnia z 4 baków wachy przeliczona litr/ ilość km = 5,4

To ty chyba tylko trasy robisz z prędkością do 120km/h. Mi w mieście przy programie na 176 kucy i 401Nm pali 8.5 litra średnio na zimowkach. W trasie przy 140km/h 6.5 litra.

Tak, do pracy mam 35 km przez Galicje a tu nie pojedziesz szybciej.

Jak robię trasę z 500 km i wiecej to mi spalanie wzrasta o litr, tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja średnia z 4 baków wachy przeliczona litr/ ilość km = 5,4

To ty chyba tylko trasy robisz z prędkością do 120km/h. Mi w mieście przy programie na 176 kucy i 401Nm pali 8.5 litra średnio na zimowkach. W trasie przy 140km/h 6.5 litra.

8,5l to chyba nie oszczędzasz za bardzo pedału gazu ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja średnia z 4 baków wachy przeliczona litr/ ilość km = 5,4

To ty chyba tylko trasy robisz z prędkością do 120km/h. Mi w mieście przy programie na 176 kucy i 401Nm pali 8.5 litra średnio na zimowkach. W trasie przy 140km/h 6.5 litra.

8,5l to chyba nie oszczędzasz za bardzo pedału gazu ;>

To fakt. Łagodnej nogi nie mam. Opony letnie w jeden sezon załatwiłem. Teraz kupiłem nowe zimówki, zobacze jak po sezonie sie przod przytrze. Ale za to nie mam problemu z dwumasa i turbina. Niektórzy dusza disla 60km/h na piątym biegu hehe. Ja w mieście piątki prawie nie wbijam:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam A4 b8 z 07.2010r. 2.0 TDI 143 km multitronic przebieg 177 tyś. Ostatnio zaszalałem i zakupiłem do mojej lali felgi 18 i do tego kupiłem opony 225/45/18. Niestety po zamontowaniu zauważyłem nagły wzrost spalania na komputerze. Wcześniej miałem felgi 16 205/60/ i spalanie było ok 5,5-6 litra na trasie, a po zmianie kół wzrosło do 7-8 litrów (tzn tak pokazuje komputer) i w dodatku po dłuższej jeździe i częstym kręceniu kierownicą po jakim czasie czuć jak by w połowie obrotu kierownicą coś pstrykało. Nie mam pojęcia co to mogło by być... pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, że spalanie większe o litr na 18" :wink: Skąd to pstrykanie słychać? Może po prostu jakieś kamyczki pod oponami Ci strzelają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie z ostatnich 10.000tyś km 7,5l ,opona 225/55/16 ,program na ponad 200 koni +ciężka noga :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie z ostatnich 10.000tyś km 7,5l ,opona 225/55/16 ,program na ponad 200 koni +ciężka noga :polew:

Ok. może wzrosnąć ale chyba nie ok 1,5 litra a poza tym raczej jestem spokojnym. Dzisiaj zrobiłem trasę 100 km w 2 osoby i prędkość ok 120-130 km/h i średnio wyszło 7 litrów wcześniej było 5,7-6 litra. A pstrykanie mam wrażenie dopiero jak by się układ kierowniczy "rozgrzał" bo na początku jazdy wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 245/40/18 takie jeżeli już , przy 245/40/18 letnie mnie spala więcej około 0,3do0,5 litra w porównaniu do zimowych 225/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem że nie są homologowane, ale nie chce 245/40 bo będzie za twardo a poza tym sprawdzałem, różnica to tylko 0,5 cm w średnicy koła. Dzisiaj sprawdziłem ciśnienie i było tylko 2,1 więc dopompowałem na 2,3 i zobaczymy... mam jeszcze pytanie chodzi o wydech a mianowicie o gumę na końcu wydechu przy zderzaku. Wyrobiła się i strasznie "rzeźi" przy niskich obrotach. Pytałem się u kumpla w sklepie motoryzacyjnym i mówi, że nie ma. Macie jakiś namiar na tą gume, albo jakaś aukcja allegro bo nawet nie wiem jak to nazwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem b8 2.0tdi. Jest to moja trzecia a4 (b5,b6) i zarazem najbardziej paliwozerna ze wszystkich. A powinno chyba być na odwrót, przecież wszyscy dążą do redukcji a tu proszę... Producent podaje:

Zużycie paliwa:

5,3 l/100 km(cykl mieszany)

6,8 l/100 km(cykl miejski)

4,5 l/100 km(cykl pozamiejski)

Teraz moje spalanie:

Zużycie paliwa:

7-8l/100 km(cykl mieszany)

10-11 l/100 km(cykl miejski)

5,8 l/100 km(cykl pozamiejski) max prędkość 100/110 6bieg

Na postoju (zimny 0,9 ciepły 0,7-0,8)

Napiszcie jak to wyglada u was... Sprecyzujemy te dane, bo nie wiem czy to jest normalne spalanie czy możliwe ze coś jest nie tak.

Nie wiem czy to OT nie będzie ale właśnie chciałem zakładać wątek taki sam tylko dla CAGC (120KM 88kW).

Wiem że noga ciężka, ale może znacie jakieś poza zmianą sposobu jazdy, metody obniżenia spalania tj. np oszczędniejsze opony itp. ?

W moim przypadku:

9,1 l/100 km(cykl mieszany)

12,7 l/100 km(cykl miejski)

7,6 l/100 km(cykl pozamiejski)

... a że głównie miasto to portfel boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, a jak wywalałeś dpf-a to od razu program wgrywałeś? i spalanie spadło o 0,8l już przy mocy 201KM?? czy jeszcze przed programem spadło o 0,8L.

Ale namotałem:facepalm:

Witam niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem b8 2.0tdi. Jest to moja trzecia a4 (b5,b6) i zarazem najbardziej paliwozerna ze wszystkich. A powinno chyba być na odwrót, przecież wszyscy dążą do redukcji a tu proszę... Producent podaje:

Zużycie paliwa:

5,3 l/100 km(cykl mieszany)

6,8 l/100 km(cykl miejski)

4,5 l/100 km(cykl pozamiejski)

Teraz moje spalanie:

Zużycie paliwa:

7-8l/100 km(cykl mieszany)

10-11 l/100 km(cykl miejski)

5,8 l/100 km(cykl pozamiejski) max prędkość 100/110 6bieg

Na postoju (zimny 0,9 ciepły 0,7-0,8)

Napiszcie jak to wyglada u was... Sprecyzujemy te dane, bo nie wiem czy to jest normalne spalanie czy możliwe ze coś jest nie tak.

Nie wiem czy to OT nie będzie ale właśnie chciałem zakładać wątek taki sam tylko dla CAGC (120KM 88kW).

Wiem że noga ciężka, ale może znacie jakieś poza zmianą sposobu jazdy, metody obniżenia spalania tj. np oszczędniejsze opony itp. ?

W moim przypadku:

9,1 l/100 km(cykl mieszany)

12,7 l/100 km(cykl miejski)

7,6 l/100 km(cykl pozamiejski)

... a że głównie miasto to portfel boli...

Wywal dpf-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, a jak wywalałeś dpf-a to od razu program wgrywałeś? i spalanie spadło o 0,8l już przy mocy 201KM?? czy jeszcze przed programem spadło o 0,8L.

Ale namotałem:facepalm:

Witam niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem b8 2.0tdi. Jest to moja trzecia a4 (b5,b6) i zarazem najbardziej paliwozerna ze wszystkich. A powinno chyba być na odwrót, przecież wszyscy dążą do redukcji a tu proszę... Producent podaje:

Zużycie paliwa:

5,3 l/100 km(cykl mieszany)

6,8 l/100 km(cykl miejski)

4,5 l/100 km(cykl pozamiejski)

Teraz moje spalanie:

Zużycie paliwa:

7-8l/100 km(cykl mieszany)

10-11 l/100 km(cykl miejski)

5,8 l/100 km(cykl pozamiejski) max prędkość 100/110 6bieg

Na postoju (zimny 0,9 ciepły 0,7-0,8)

Napiszcie jak to wyglada u was... Sprecyzujemy te dane, bo nie wiem czy to jest normalne spalanie czy możliwe ze coś jest nie tak.

Nie wiem czy to OT nie będzie ale właśnie chciałem zakładać wątek taki sam tylko dla CAGC (120KM 88kW).

Wiem że noga ciężka, ale może znacie jakieś poza zmianą sposobu jazdy, metody obniżenia spalania tj. np oszczędniejsze opony itp. ?

W moim przypadku:

9,1 l/100 km(cykl mieszany)

12,7 l/100 km(cykl miejski)

7,6 l/100 km(cykl pozamiejski)

... a że głównie miasto to portfel boli...

Wywal dpf-a

Ile z tego zysku będzie ? Na mocy też zyska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proximpuh pisze że u mniego jeszcze przed programem samo wywalenie dpf-spalanie spadło o 0,8L ale mnie wiem w jakich warunkach jeździ. Dynamika jazdy napewno ninimalnie wzrośnie. Ja osobiscie tego nie robiłem ale po zimie zamierzam:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proximpuh pisze że u mniego jeszcze przed programem samo wywalenie dpf-spalanie spadło o 0,8L ale mnie wiem w jakich warunkach jeździ. Dynamika jazdy napewno ninimalnie wzrośnie. Ja osobiscie tego nie robiłem ale po zimie zamierzam:decayed:

No rozumiem, masz jakiś zaufany warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm Miasto Aniołów? Rozmawialem z moderatorem który mieszka niedaleko mnie. Polecil mi Lublin tam chyba urzęduje Prezes Hugo i on u niego robił. Mowi że jak cos to mnie może umówić. Ale jak przypuszczam to dla Ciebie drugi koniec naszego kraju :wink:

Ale to nie o tuningu forum:wink: może w takim dziale coś pokop. Dużo osób poleca "Rogala" w Wawie, pewnie bylo by trochę bliżej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm Miasto Aniołów? Rozmawialem z moderatorem który mieszka niedaleko mnie. Polecil mi Lublin tam chyba urzęduje Prezes Hugo i on u niego robił. Mowi że jak cos to mnie może umówić. Ale jak przypuszczam to dla Ciebie drugi koniec naszego kraju :wink:

Ale to nie o tuningu forum:wink: może w takim dziale coś pokop. Dużo osób poleca "Rogala" w Wawie, pewnie bylo by trochę bliżej:wink:

No u Rogala byłem ma chipowaniu (z którego jestem zadowolony) , ale faktycznie z Torunia Bydgoszczy mam kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...