Skocz do zawartości
IGNOROWANY

napęd pompy oleju


jaguś

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.02.2018 o 12:55, FUTURUM napisał:

Proszę przypilnować swoich mechaników odnośnie pakowania modułów do wysyłki lub zrobić to samemu z głową....20180221_124613.jpg

Jak to u Was jest rozwiązane , kupuje wałek zregenerowany i po zmianie wysyłam stary ? Najchętniej to kupiłbym cała pompę po regeneracji złożona przez Was a stara odesłał .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moduł na kołach zębatych więc zalecam aby wrócił pod blok ten sam-inny luz międzyzębny może narobić bałaganu...(nie liczy się szybkość-liczy się dokładność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś nakreślić jak to wyglada w 2.0 CR . Jak już jest zdjęta miska to żeby wyjąć imbusa rozbiera się coś więcej ? Czy w przypadku demontażu całego modułu rozbiera się rozrząd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w pd-wyciągasz zabezpieczenie(seger w8), wysuwasz zabierak przez pompkę olejową(magnes), odkręcasz pompkę(dwa torxy) i masz gniazdo wałka na zewnątrz.WAŻNE-nie dotykasz kół zębatych!!!Rozrządu się nie rozpina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.

Czy pompa oleju w B8 (nie poprawiona wersja 77 mm) jest identyczna w budowie jak w B7?

Czy te wałki, gniazdo, ołówek jest takie samo?

Czy ktoś wymieniał dodatkowo panewki w tych pompach w B8?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł olejowy(pompa) jest identyczna od końca 2005 do końca 2009r.(listopad).Od Listopada 2009 zmieniona jest obudowa oraz wałki("kręcą" się na mniejszej ilości panewek).Wymiana panewek następuje w momencie ich mocnego porysowania(praca na sucho)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Jakie mogą być skutki po odkręceniu (i ponownym przykręceniu) koła pośredniego na pompie oleju w silniku 2.0 TDI?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawisz luz międzyzębny czyli 0,04-0,07 i dokręcisz momentem 90 plus 90 stopni to nic się nie stanie.

NIE DOTYKAJCIE TEGO KOŁA !!!!!- bo nie ma potrzeby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Zwracam się z pytaniem czy ten silnik CAGA  ma również wadliwa pompę oleju? Z tego co wyczytałem to podają że niby do 2009 roku robili wadliwe ale znalazłem z oznaczeniem trzy literowym. Czy moja b8 z 2008 też będzie miała taką pompę?  Czy ewentualnie wystarczy wymienić ten imbus na 10 CM ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wystarczy wymienić imbus ale wątpię by coś był wyrobiony ściągnąłem miski w 3szt z 2008 R i w każdej imbus zostawał bo był ok A przebiegu 230 tyś 290 tyś i 340 tyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 152 tys ale mimo wszystko obawiam się że może się zepsuć..  Jutro daje na warsztat to przy okazji powiem żeby sprawdzili...  Dawać od razu 10 CM czy ten fabryczny.

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Wojciech1987 napisał:

Ja mam 152 tys ale mimo wszystko obawiam się że może się zepsuć..  Jutro daje na warsztat to przy okazji powiem żeby sprawdzili...  Dawać od razu 10 CM czy ten fabryczny.

Dzięki 

Nie słuchaj tych głupot,  jest obszerny temat o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jedni piszą to inni co innego.. Opinii i dyskusji wiele...  Dam na warsztat i pogadam z gościem może on coś zaproponuje.

Dziekowka 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymienialem u siebie 2008rok 265tys km. Był włożony juz 10 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edytowane przez FUTURUM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2018 o 23:01, Prezes_ATNT napisał:

Mam pytanie. Jakie mogą być skutki po odkręceniu (i ponownym przykręceniu) koła pośredniego na pompie oleju w silniku 2.0 TDI?

Jeżeli niepoprawnie będą ustawione będzie jak na zdjęciu:

IMG_20181029_094043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że jak masz ori krótszy to sobie ot tak 10cm nie włożysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 10:38, Wojciech1987 napisał:

A jaki stan ?  Już wytarte  ?

lekko go brało na kantach lecz był z 2015 roku wiec wywnioskowałem że mógł mieć 40-50 tyś km a czy pompa była wymieniona z nowym czy używanym gniazdem nie mam pojęcia. Za 40tyś znowu tam zajrzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...