Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 C4 2,2T Quattro


fuso

Rekomendowane odpowiedzi

daj pan reduktor wiekszy, pomodz zaplony i na lpg bedzie 280 :)

pytanie tylko po co? Na LPG ma być ekonomicznie a na PB ma być ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o instalacje LPG to auto przez poprzedniego właściciela miało założoną instalacje na reduktorze kme silver do 200hp i jest to zdecydowanie za mało dla silnika po czipie mtm, w garażu czeka kme gold który ogarnia takie moce ale nie mam czasu się za to wziaść :(

---------- Post dopisany 11-06-2013 at 21:23 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2013 at 10:15 ----------

nie wytrzymałem no i w końcu zawitał goldzik na pokładzie , wszystko zrobione wg. wytycznych mateogda z forum który zresztą wyposażył mnie we wszystkie potrzebne elementy do zainsatlowania nowego reduktora jak i sam reduktor

20130611194900.jpg

zmiana niesamowita , koniec z szarpaniem i przełączaniem na benzynę przy mocnym depnięciu gazu i przyspiesza dużo lepiej :mrgreen: ciekawe jaki teraz był by vmax na gazie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj do perły wpadły nowe świeczki bosch do 2,2T

6995.jpg

stare nie wyglądają tragicznie kolor mają ceglany więc wszystko się ładnie dopala w silniku , niestety widać po dwóch środkowych że uszczelka pokrywy popuszcza olej wiec trzeba będzie ja wymienić

ccoi.jpg

co do chowania gazowni , to wolę mieć wszystko na wierzchu żeby mieć lepszy dostęp w razie wymiany filtrów czy nawet jakiejś nieszczelności

na razie o planach nie myślę bo jeszcze nie skończył się etap odchwaszczania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, odchwaszczanie, ciężki temat. Od roku swojego odchwaszczam ;) Jak to mówią, największa wadą używanego auta jest jego poprzedni właściciel...

A świeczki osobiście założyłbym NGK też platynki, lepiej się spisują :)

A gaz można tak schować, żeby dostęp był ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nic mi sie w sumie nie udalo zrobic w 3M. Zdiagnozowalem klime na poczatek i wiem co jest nie tak.

Odchwaszczanie :) Cos o tym wiem.. :facepalm:

F5DP0R to najlepsze rozwiazanie do AAN :):wink:

Dzisiaj wlasnie te same swiece kupilem. Dodatkowo zakladam cewki od TT-RS i nowe okablowanie.

Z klima jestem ogolnie w doooopie, juz 2 kompresor zakladam :doh:

Tez mam zlota Kayabe u siebie ze sprezynami chyba -40. Jak narazie jestem zadowolony. W przyszlosci bedzie gwint.

Za ok tydzien wracam do 3M to moze jakis spot? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko możemy zmontować spota jak termin przytpasi ;)

a tak przy okazji to ,w zeszłym tygodniu wpadła nowa uszczelka pokrywy wałków

ps5a.jpg

w starej olej leciał na tych dodatkowych półksiężycach a cześć środkowa uszczelniająca otwory na świece była jak z drewna, teraz jest malina

q6e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ze srubkami było troche ceregieli,która gdzie,ale udało sie i dobrze skręciliśmy,nie leci:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeks ty wyluzuj bo jeszcze ktoś uwierzy że naprawdę grzebiesz przy autach :P

---------- Post dopisany 24-08-2013 at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany 16-07-2013 at 20:11 ----------

W końcu wziąłem się za robote przy esce , zanabyłęm pare gratów i zaczęła się walka :-P

hvj6.jpg

3vch.jpg

y763.jpg

na początek znalazł się zapieczony korektor siły hamowania

oraz przyczyna blokującego się prawego zacisku i dziwnych dźwięków dochodzących z tego koła przy cofaniu (zapieczone prowadnice i nie cofający się zacisk), oraz dlaczego podczas max skręcania kół dochodzą z pod maski stuki i piski ,przyczyną był amortyzator skrętu (stał się co najwyżej prętem jeżdżącym w rurce ale ori z 93r. :P ) więc na razie go wywaliłem

9aln.jpg

vtz9.jpg

iwex.jpg

potem wziąłem się za wyprucie obu macphersonów , wytulejowanie otworu na sworzeń w prawym , wymiana łożyska w lewym ( przy okazji okazało się że z lewej strony przegub ma duży luz więc poszedł do wymiany)

0p8f.jpg

87bb.jpg

cpew.jpg

tj0m.jpg

następnie wymiana końcówek drążków (pomimo że nie były tragiczne) żeby mieć pewność że to nie one stukają

3jze.jpg

0pj9.jpg

rozebrałem prawą kolumnę ,wyjąłem wkład bo był wyczówalny na amorku luz poprzeczny dorobiłem dystans z blachy żeby go zniwelować i złożyłem z powrotem

q77e.jpg

potem ustwienie zbierzności z przodu i wziąłem się za stuki z tyłu, podejrzane było górne mocowanie amorka , po wyjęciu amora z budy okazało się że byłem w błędzie , ktoś kto wymieniał amorki z tyłu nie włożył wszystkich elementów (brakowało 4mm podkładki pod górny kielich sprężyny) przez co amorek za bardzo wystawał do góry i uderzał w karoserie po czym zrobił w niej dziurę :roll:

0wll.jpg

19mh.jpg

dpdx.jpg

Na koniec wymieniłem klocki z tyłu i założyłem osiemnastki , w końcu mogłem bo usunąłem wszystkie luzy w zawiasie nic nie stuka i nie puka zawias pracuje cicho :ok:

dlatego teraz mam ogromnego banana na twarzy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

no i mała sesyjka w nowej specyfikacji ;)

gna9.jpg

8egi.jpg

tspm.jpg

7kwc.jpg

s0gt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem trzeba conieco uaktualnić

jakiś czas temu wybrałem się esą na spot na Matarni

76jv.jpg

po spocie chcąc wrócić do domu nie mogłem zapalić auta bo zepsuł się bendix w rozruszniku

na szczęście po 10 minutach udało sie uruchomić auto, na następnyt dzień rozrusznik pojechał do regeneracji , i teraz zapala aż miło

mw4g.jpg

wpadł też nowy olej

cmxp.jpg

i po długim czasie udało się ruszyć z konwersją cewek

aa8q.jpg

dzięki pomocy "wielkiego elektronika" mateogda nowe cewki wylądowały w aucie

pgm5.jpg

p35u.jpg

dwao.jpg

przy okazji zamontowałem złącze diagnostyczne po deską rozdzielczą celem łatwiejszego podpinania sie z vagiem :-)

f5dl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1:

Szkoda, ze w naszym przypadku powiedzenie "stara milosc nie rdzewieje" sie nie sprawdza :wink:

Jak wrazenia na nowych cewkach?

U mnie byl kosmos, jak nowe auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie również za***ista różnica wszelkie niedomagania systemu zniknęły :) jest miuttt

---------- Post dopisany 20-03-2014 at 12:10 ---------- Poprzedni post napisany 18-03-2014 at 21:38 ----------

zaciski do przodu się robią :D

2acbb7b2a2bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Cie z kasy ogolił....:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...