Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia dźwięku w RNS-E


Muskel1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy jest mozliwosc sterowania osobno glosnikami w RNS-E ?

W ustawieniach dzwieku jest tylko mozliwosc sterowania przod/tyl lub prawa/lewa strona :mysli:

Chodzi mi o mozliwosc sciszenia lub zgloszenia samego subwoofera lub centralnego.

P.S. Zestaw RNS-E i Bose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie wystarc

A regulacja bassu Ci nie wystarcza?

Musze przyznac ze nie, bass odkrecony na full i jakos rozczarowany jestem tym brzmieniem (siedzac z przodu prawie nie slysze suba, glownym zrodlem bassu wydaja sie byc przednie glosniki, ktore sa zamontowane w drzwiach)

Byc moze jest to tylko moje subiektywne odczucie i w porownaniu do poprzedniego sprzetu, ktory mialem w we wczesniejszym aucie ( Rockford Fosgate T112D4) bass wydaje sie dosc cienki :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja!

Mam podobny problem...

Wcześniejsze radyjko Concert (CD)... Grało cudnie...

Zmieniłem na RNS-E i cudność poszła w las... a za nią bas :thumbdown:

Nie wiem, czy nie mam spieprzonego kabulka między kostkami z samochodu a fakrą w rns-e.

Wyczytałem, że Bose Wiring Harness ma 3 wtyczki a Non-Bose Wiring Harness 4 i ja mam właśnie tą drugą przelotkę...

Na innym forum (navplus) wyczytałem, że wystarczy zworę wstawić między D12 a B7...

Wstawiam i bas faktycznie lepszy i podskakuje mi tylna półka... ale nie gra mi nic w przednich drzwiach :wallbash:

Wyjąłem tą zworę i jest tak jak było... gra ładnie, tylko brakuje basu, który zapewniają teraz głośniki z przednich drzwi... niestety spieniężyłem moje wcześniejsze radyjno i nie mogę porównać organoleptycznie - ale na 99% jestem pewien, że to nie tylko moje subiektywne odczucie - tylko faktycznie coś z tym bose jest nie teges...

Jeżeli znajdziesz u siebie jakieś rozwiązanie - to prosiłbym o wiadomość - może komuś z forum jeszcze ta informacja się przydać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to ja jestem bardzo zadowolony z bose :) bas slsyze bardzo dobrze nawet jak radio jest cicho to slysze ladnie bum bum z bagaznika :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadam nagłośnienia BOSE, jednak także jestem rozczarowany brzmieniem RNS-E... Zarówno góra jak i dół gra po prostu kiepsko... Bas w dużej mierze "przykrywany" jest pracą silnika/układu wydechowego. Przy wyłączonym silniku bas brzmi zdecydowanie pełniej i potężniej. Co do góry to jest mało delikatna, zbyt ostra (zwłaszcza w skrajnym ustawieniu regulacji)... Ogólnie RNS-E brzmi mało selektywnie, jak dla mnie gra to taką "zbitą papką" jak z taniego radyjka. Myślę, że to problem samego RNS-E, a nie zestawu głośników. Szkoda bo RNS-E jest ogólnie fajne, a brzmi tak, że odechciewa mi się słuchać radia czy CD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo rns-e nie jest radiem tylko nawigacja bo rns-e moze miec kilka modeli radia np chorus.concert itp wiec nie wiem czy rns-e z wnetrzem chorus bedzie dobrze gralo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide gdzie ty wyczytałeś takie ciekawe rzeczy ? RNS-E to komplet bez możliwości dokupienia lepszego radia itp.

Mi ten komplet bardzo ładnie gra i nie widzę tu nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten komplet bardzo ładnie gra i nie widzę tu nic strasznego.

Hmm... wobec tego może jednak to wina ostatniego ogniwa, czyli głośników? Jak gdzieś dorwę B7 z RNS-E i BOSE to dokonam odsłuchu i wówczas zweryfikuję swe poglądy. W każdym razie w obecnej konfiguracji moje RNS-E mnie rozczarowuje. :( Dobrze, że brzmienie V6 TDI i napęd quattro pozytywnie na mnie wpływają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ja nie odczułem jakiejś większej różnicy po przesiadce z Concerta na RNS-E. Moim zdaniem jest to wina słabych seryjnych głośników, które w przyszłości pewnie wymienię. RNS-E gra niewątpliwie inaczej i moim zdaniem raczej lepiej niż Concert. Jedynie radio mi gorzej odbiera niż to w Concercie.

Zdjąłem jeden głośnik w drzwiach żeby sprawdzić co tam za marka siedzi, a na nich tylko "Athena Dual Cone", więc nie wiem co to za cudo. Może, ktoś wie czy to seryjne głośniki, czy też poprzedni właściciel wymieniał na jakieś coś takiego dziwnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide gdzie ty wyczytałeś takie ciekawe rzeczy ? RNS-E to komplet bez możliwości dokupienia lepszego radia itp.

Mi ten komplet bardzo ładnie gra i nie widzę tu nic strasznego.

wiec kazda rns-e ma takie samo radio ? tzn taka samą moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu ale czy da sie jakos polepszyc granie przodu w rnse ? Slychac ze brakuje mocy tyl ladnie dosc gra .poprzedni rnse gral lepiej mam ledA i jest porazka. Oczywiscie jest zakodowane jak trzeba przod jest z radia zasilany nie mam bose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ogarniete gra jak poprzedni zmienilem ponownie kodowanie i ustawilem charakterystyke dzwieku z a4 na liniowa i jest elegancko :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Chciałbym się dołaczyć do tematu i jednocześnie poruszyć inny problem. Mianowicie nie działa mi regulacja basu w radiu. Tony srednie podczas ustawiania normalnie reagują na pokrętło ale bas jest cały czas taki sam. Czy ktoś spotkał się może z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zresetuj RNS-E może problem zniknie. 

Przy włączonym radiu wcisnij jednocześnie i przytrzymaj przez 10 sekund przyciski Radio i Setup. 

RNS-E zastartuje wtedy na nowo. 

Jak to nie pomoże trzeba szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin bose masz podpięty?Jak jest podpięty to jakość jest lepsza,ale kosztem basu. Poza tym w engineering mode jest equalizer i można ustawić pod swoje upodobanie któryś z gotowych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2021 o 14:15, pila24 napisał:

Pin bose masz podpięty?Jak jest podpięty to jakość jest lepsza,ale kosztem basu. Poza tym w engineering mode jest equalizer i można ustawić pod swoje upodobanie któryś z gotowych ustawień.

Kolego ja mam concert 3 2 dinowe...

da się wejść w ten equalizer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, porsche199611 napisał:

Kolego ja mam concert 3 2 dinowe...

da się wejść w ten equalizer?

To jest temat o rnse,więc myślałem iż te radio masz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...