Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysoka temperatura


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, to zacznę od wymiany czujnika. Licznik tez będę  musiał naprawić bo wskazówka juz dochodzi do 105 na rozgrzanym, a na zimnym  75. Na kompie temperatura bez zmian jak wyżej pisałem.  Pytanie mam co do licznika.  Da radę samemu jakoś skorygować tą wskazówkę czu to grubsza robota?   Czytałem, że podobno w liczniku jest jakiś silniczek krokowy i może być uszkodzony. Wskazówka nie podnosi się powoli bo przekreceniu zapłonu tylko "strzela " normalnie jak z procy. 

Jak kupowałem auto rok temu to wskazówka od paliwa przekłamywała sporo ,ale nie przeszkadzało mi to bardzo .

Edytowane przez Mateusz892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem, że trzeba cały blat wymienić z zegarami, chyba że jesteś elektronikiem, i potrafisz sobie takie zegary naprawić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób test vagiem i jak się zatrzyma wskazówka od temperatury przestaw ją palcem na 90 powinno być ok jeżeli to nie pomoże to musisz wymienić zegar od temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A test nie wygląda raczej tak, że zegary powoli mają iść na koniec, i wrócić na początek bez żadnego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki idą na koniec i jak wracają to wskaźnik od temperatury i paliwa staje w połowie bynajmniej u mnie tak jest

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pako1612 napisał:

Wskazówki idą na koniec i jak wracają to wskaźnik od temperatury i paliwa staje w połowie bynajmniej u mnie tak jest

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Tak ma być przy teście zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaku, zostaw czujnik temp narazie w spokoju, podłącz kompa, zrób test zegarów i pewnie się okaże że wskazówka jest w niewłaściwej pozycji. Tu masz filmik jak zrobić test i jak powinny stać wskazówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wskazówki powinny iść do końca a wracając zatrzymać się w danym miejscu- obroty na 3tys, prędkość na 100km/h a temperatura cieczy i paliwo w połowie skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2017 o 14:16, fanthomas18 napisał:

Wszystkie wskazówki powinny iść do końca a wracając zatrzymać się w danym miejscu- obroty na 3tys, prędkość na 100km/h a temperatura cieczy i paliwo w połowie skali

Zrobiłem test zegarów.  Wskazówka od temperatury zatrzymuje sie na 104-105 stopniach. Na rozgrzanym silniku vag pokazuje 97 a odczyt z licznika Na vagu 95 . Zauważyłem tez ze płyn w zbiorniku wyrównawczym jest zimny  , podobnie chłodnica.  Już nie wiem za co się brać.  Czujnik kupiłem juz oryginalny.  Zawsze mogę oddać. Co radzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mateusz892 napisał:

Zrobiłem test zegarów.  Wskazówka od temperatury zatrzymuje sie na 104-105 stopniach. Na rozgrzanym silniku vag pokazuje 97 a odczyt z licznika Na vagu 95 . Zauważyłem tez ze płyn w zbiorniku wyrównawczym jest zimny  , podobnie chłodnica.  Już nie wiem za co się brać.  Czujnik kupiłem juz oryginalny.  Zawsze mogę oddać. Co radzicie? 

to teraz rozbierz zegary tak żebyś miał wskazówki na wierzchu, zdejmij tą od temperatury silnika, zrób test jeszcze raz i załóż ją tak, żeby była na 90st. Ja bym czujnik oddał a zajrzał do termostatu i ewentualnie go wymienił ;) Albo po ustawieniu wskazówki poprawnie rozgrzej dobrze auto, jak osiągnie 90st to trzymaj jeszcze na obrotach żeby się bardziej grzało i co jakiś czas łap za wąż od termostatu i sprawdzaj czy termostat się otwiera i wąż robi się ciepły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fanthomas18 napisał:

Albo po ustawieniu wskazówki poprawnie rozgrzej dobrze auto, jak osiągnie 90st to trzymaj jeszcze na obrotach żeby się bardziej grzało i co jakiś czas łap za wąż od termostatu i sprawdzaj czy termostat się otwiera i wąż robi się ciepły ;)

 

No trzymałem na obrotach po rozgrzaniu i wąż od termostatu  cały czas zimny.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju nie grzeje sie samochodu, ludzie.. Trzeba się przejechać, w ten sposób zaoszczędzimy czasu, paliwa i silnika, bo nie będziemy go tak piłować w miejscu. Żeby zagrzać diesla trzeba zrobić min. 7 km, dopiero w tedy można sczytywać temperatury.

Jeżeli o zimny dolny wąż chodzi, on prawie zawsze jest zimny, będzie ciepły tylko po dłuższej trasie, gdzie termostat był otwarty przez dłuższy czas, lub zaraz po jego otwarciu. Tak to ten wąż nie ma się kiedy nagrzać na postoju, bo termostat otwiera się co jakiś czas. To samo tyczy się zbiorniczka z płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie się trzymać silnik cały czas na obrotach to napewno się szybciej zagrzeje niż podczas jazdy, podczas jazdy na silnik cały czas dmucha powietrze co go szybciej ostudza, stojąc w miejscu na silnik nic nie dmucha i się szybciej zagrzeje. Trzeba tylko trzymać jakiś czas powiedzmy 2tys obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie masz pojęcia jak działa silnik. Może i trzyma obroty, co daje bogatsza mieszankę paliwa, ale nie ma żadnego obciążenia, co skutkuje tym, że nie zagrzeje się tak szybko jak podczas jazdy, przy której to obciążenie występuje, a jak boisz sie, że Ci silnik schłodzi, to włącz nawiew na 18 stopni lub wyłącz go całkowicie. gwarantuje CI, że w 5 minut jak zrobisz te 6 km, ciecz chłodząca osiągnie 80~90 stopni, ale jak wolisz przez 20 minut gazować go na postoju i sąsiadom ciśnienie podnosić od hałasu to Twoja brocha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fanthomas18 napisał:

Ja pisałem o "trzymaniu auta na obrotach PO ROZGRZANIU"

Jak będzie się trzymać silnik cały czas na obrotach to napewno się szybciej zagrzeje niż podczas jazdy,

Ja tu nie widzę nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2017 o 19:05, fanthomas18 napisał:

to teraz rozbierz zegary tak żebyś miał wskazówki na wierzchu, zdejmij tą od temperatury silnika, zrób test jeszcze raz i załóż ją tak, żeby była na 90st. Ja bym czujnik oddał a zajrzał do termostatu i ewentualnie go wymienił ;) Albo po ustawieniu wskazówki poprawnie rozgrzej dobrze auto, jak osiągnie 90st to trzymaj jeszcze na obrotach żeby się bardziej grzało i co jakiś czas łap za wąż od termostatu i sprawdzaj czy termostat się otwiera i wąż robi się ciepły ;)

Proszę Cię bardzo ;)

Edytowane przez fanthomas18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...