Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysoka temperatura


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam taki dziwny problem a mianowicie gdy jade dosc szybko tak od 90 wzwyz to temperatura potrafi dojsc do 99C a gdy zwolnie to normalnie od 91 do 93C sie wacha. termostat chyba dobry bo dolny waz zimny. wiscoza wymieniona -dziala poprawnie . co moze byc przyczyna?? pomoze ktos>??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wody

na czym sprawdzałeś temperature ?

na klimatroniku czy VAG-u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperature sprawdzalem na klimatroniku. a zapomnialem dodac ze na liczniku jest ciagle 90C a na klimatroniku 99C. a pompa wody jest tylko jedna w ADR???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dziwi mnie jedno ostatnio odpalilem auto i stalo prawie 40 minut i temperatura nie podskoczyla a wystarczy ze szybciej bede mu deptal i wieksze obroty i juz temperatura rosnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie gdziesz sie wiesza

najpierw jest minimalnie otwarty a jak wzrosnie temperatura

dalej jest w tym samym położeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat mam na dole, obok pompy wody

musisz miec jakąś miske na płyn

wymiana nie jest kłopotliwa

musisz pamietac w jakim położeniu był termostat

aby tak samo go pózniej zamontowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanał lub lewarek wchodzisz pod auto spuszczasz płyn sróbą 19 chyba na pompie wody// dwa klucze 10 nasadowe i do dzieła odpwoietrznei ukłądu jest na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienic to dam rade ale bede potrzebowal jakiejs uszczelki lub silikonu???? najgorsze to jest kupienie termostatu do poprzedniego auta wtopilem kupe kasy zanim trafilem na dobry temostat.

---------- Post dopisany at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany at 18:25 ----------

a tak po za tym to napewno wina temostatu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% tak. Bierzesz stary do ręki i popylasz do sklepu. Kupisz taki sam będzie dobry. Przed wyłożeniem kasy sprawdziłbym go we wrzątku.Jak otworzy się cały przy trzech kolejnych próbach poważnie bym sie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale do najblizszego sklepu mam 15 km czyli musze na pale kupic bo jak wyciagne stary to nie bede mial czym jechac po nowy.a nastepne to nikt w sklepie nie bedzie chcial sie bawic w wkladanie go we wrzatek. a wiecie moze jaki tam siedzi termostat mogl by ktos wrzucic link np na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom wyżej chodzi o to abyś sam w domu go wyciągnol i sprawdził wkladając do garnuszka i grzejąc wode wypatrywal czy otwiera sie całkowicie,wiadomo ze sprzedawca w sklepie Ci tego nie zrobi przecież nie należy to do jego obowiązków. Wymontuj go,sprawdź,jak okaże sie zły to montujesz go spowrotem albo składasz wszystko pomijając termostat,jedziesz do sklepu kupujesz nowy i zakładasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha nie zrozumialem przekazu. bede musial tak zrobic jak znajde wolna chwile. a jakas tam ori uszczelka jest??? czy poprostu potraktowac go silikonem?? tak zebym dwa razy nie rozbieral tego jak cos bedzie cieklo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring jest

termostat w wiekszosci benzyniakow VAG jest taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki panowie za pomoc

---------- Post dopisany 20-11-2012 at 16:28 ---------- Poprzedni post napisany 19-11-2012 at 07:15 ----------

panowi mam takie jeszczce pytanie dzwonilem do znajomego ktory sprzedaje czesci samochodowe i mowil mi ze ori termostat u niego kosztuje 60 zł. jest to mozliwe?? a tak wogole to jakiej jest firmy ori termostat?? Wahlera ma za 40zł.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...