Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysoka temperatura


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Nie stawiam, że termostat jest walnięty bo wtedy by były cyrki, auto by sie nie dogrzewało albo inne jaja, temp na klimatroniku 100 stopni na vagu 97 a na zegarach w czasie jazdy temp stoi normalnie tak jak ma byc dopiero po ponownym odpaleniu silnika wskazowka idzie ponad 90 i w czasie jazdy spada. Jak dla mnie nie ma dodatkowego chłodzenia. Ten czujnik kosztuje 30 zł z firmy FAE więc nie szkoda a sie przynajmniej ja dowiem a jak się naprawi to i wy sie dowiecie co było przyczyną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiam, że termostat jest walnięty bo wtedy by były cyrki, auto by sie nie dogrzewało albo inne jaja, temp na klimatroniku 100 stopni na vagu 97 a na zegarach w czasie jazdy temp stoi normalnie tak jak ma byc dopiero po ponownym odpaleniu silnika wskazowka idzie ponad 90 i w czasie jazdy spada. Jak dla mnie nie ma dodatkowego chłodzenia. Ten czujnik kosztuje 30 zł z firmy FAE więc nie szkoda a sie przynajmniej ja dowiem a jak się naprawi to i wy sie dowiecie co było przyczyną :)

nic nie da wymiana czujnika , ale jak nie szkoda ci pieniadzy to wymieniaj :) powymieniasz wszystko co mozliwe , a jak dalej bedzie to samo to wtedy wroc do tematu i wymien to co ja napisalem :) Twoje pieniadze .... pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię,dzięki a o efektach postaram się was powiadomić:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię,dzięki a o efektach postaram się was powiadomić :P

Jak tam kolego sytuacja zdazyles sie juz przekonac ze wymiana czujnika nic nie dala ??? ze wiatrak mimo to nadal sie nie wlacza a temperatura 100 stopni dalej u ciebie sie utrzymuje :P czy jeszcze nie miales czasu na stwierdzenie tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim AFN-em mianowicie auto mi sie bardzo szybko grzeje , na odcinku 3 km temperatura jest 90 stopni według zegarów , według klimatronika 88 z nawiewu leci gorące powietrze . Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt ze jak jade szybciej to temperatura rosnie do ok 120 stopni i z nawiewu leci zimne powietrze. Rozrząd wymieniałem 1 tyś km temu (rozrząd ina , pompa wody DOLZ ) , nagrzewnica Nissens , termostat ORI cały zbiorniczek wymieniałem razem z korkiem i zero poprawy. Jak sie zatrzymam temperatura spada do 88 stopni i ogrzewanie wraca , dodam ze z przelewu do zbiorniczka nie leci płyn nie idzie układu odopowietrzyc jak auto odpale jak zimne słysze przelewanie sie wody. Mam Passata b5 z tym samym silnikiem i takich cyrków tam nie ma , grzeje sie wolniej i jak zmieniałem termostat czy rozrząd to żadnego sciągania wężyka z nagrzewnicy nie robiłem tylko zalałem płyn i 2 rok jezdze i nic sie nie dzieje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na wadliwy ori termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać auto mam od kumpla.2 miesiące przed kupnem była robiona uszczelka pod glowica bo było to samo i wymieniana była chlodnica ale również bez rezultatu. Wczoraj wyjalem pompę wody bo myślałem że się wirnik ukrecil

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 1 minute later

Lecz pompa wygląda jak nowa . Dziś przeplukam wszystkie węże bo widzę że w niektórych jest nalot rdzy

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pudełku dziś wymienię

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 0 minutes later

Bo jak narazie w aucie siedzi ori

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień jak najszybciej, przekłamywanie temp w audi = cyrk.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak zmienisz czujnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zmieniony układ wypłukany termostat dobry i jest to samo na wolnych obrotach ogrzewanie super podczas jazdy temp 100 i ogrzewania brak

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 1 minute later

Jak spadnie do 90 na klimatroniku ogrzewanie super zmierzylem temp w zbiorniczku i jest 30 stopni

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko git jak jadę stała prędkością na klimatroniku i vagu 85-87 stopni jak dodam gwałtownie gaz 105 stopni podejrzewam wiskoze bo przy 105 stopniach zatrzymam ja ręką

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź.

Tam pewnie łożyska wiskozy nigdy nie były robione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomogło biorę się za ściągnięcie głowicy .

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zrobione śmiga aż miło a w środku wrzatek z kratek po 3 km i wkoncu bulgotanie po odpaleniu ustalo

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 0 minutes later

A wadliwa okazała się uszczelka pod glowica brakowało 5 dziur na kanałach wodnych w uszczelce

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co sama uszczelka była nie taka jak potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak . Głowica sprawdzona szczelna wymieniłem tylko uszczelke na taką jak ma byc

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...