Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wyłączyć VAG'iem czujnik zużycia klockow hamulcowych?


Domie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższej chwili poszukuje na forum jak wyłączyć taką opcję : "czujnik zużycia klocków hamulcowych"

Zdaję sobie sprawę, iż poniekąd będzie to profanacja ;) ale mam chwilowo taką potrzebę więc za podpowiedź będę zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17-zegary

07-kodowanie

??xxx-w miejscu znaków zapytania znajduje się liczba od której odejmujesz 1 zapisujesz i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli analogicznie, aby wrócić do ustawień fabrycznych należy dodać 1 i gotowe.

Dzięki kolego za podpowiedź. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze wielkie gratki

---------- Post dopisany 22-11-2012 at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany 17-11-2012 at 18:58 ----------

Po wejściu w kodowanie tak jak opisał "piotr303' pojawiło się okno :

I co dalej??

vag.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "lapek85" Co masz na myśśłłłźźżżłżżźżżżżąąąąśśś

---------- Post dopisany at 09:17 ---------- Poprzedni post napisany at 09:07 ----------

"lapek85" co masz na myśli pisząc "zmostkować" tzn połączyć przewody od czujnika z lewej str ze sobą i z prawej ze sobą.

I ten patent będzie działał ? Skoro tak twierdzisz to spróbuję w końcu to nic nie kosztuje,a za każdym razem ściągać koło i szukać czy jest obwód otwarty i czy wtyczka nie wyskoczyła to już mnie delikatnie znudziła taka robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wtyczkę przy kole z dwoma przewodami idącymi od klocka hamulcowego.

Przecinasz te dwa przewody idące do klocka, zarabiasz końcówki, skręcasz do kupy dwa razem, lutujesz lub nie i zaizolowujesz i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... Dosyć ordynarne rozwiązanie ;) Ale dla osoby która zagląda na klocki częściej niż 2 razy w roku najlepsza opcja. Dlatego zastosuje ten patent u siebie :)

Osobiście uważam,że info o zużytych klockach jest jak najbardziej przydatnym udogodnieniem dla kobiet lub dla osób które servisują auta.

Raz jeszcze dzięki LAPEK85 za podsunięcie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać w kodowaniu masz wyłączoną opcję sprawdzania zużycia klocków. Jeżeli Ci piszczy i zapala się kontrolka hamulców pewnie jest inny problem. Może mało płynu hamulcowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli mi piszczy i płyn jest ok? klocki i tarcze jeszcze spokojnie na 2 sezony a ciągle pokazuje zurzycie :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Karin24" jeśli jest tak jak opisujesz to proponuję zastosować się do instrukcji kolegi "lapek85" ;)

Chyba,że jest to auto Twojej Pani i Ty w ogóle nie zaglądasz na klocki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lapek85 jest mi przykro poinformować iż Twój sposób się nie sprawdził:kwasny: postąpiłem według instrukcji, poszedł lut i brak pożądanego efektu. Info na zegarze nadal świeci. Może jakieś inne rady??

---------- Post dopisany at 17:40 ---------- Poprzedni post napisany at 17:11 ----------

Ale zaraz zaraz. Tak mi się wydaje,że zmierzch mnie za szybko pogonił od roboty:doh: Mogłem od razu zmostkować,ale piny w kostce,która się znajduje w nadkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lapek85 jest mi przykro poinformować iż Twój sposób się nie sprawdził:kwasny: postąpiłem według instrukcji, poszedł lut i brak pożądanego efektu. Info na zegarze nadal świeci. Może jakieś inne rady??

---------- Post dopisany at 17:40 ---------- Poprzedni post napisany at 17:11 ----------

Ale zaraz zaraz. Tak mi się wydaje,że zmierzch mnie za szybko pogonił od roboty:doh: Mogłem od razu zmostkować,ale piny w kostce,która się znajduje w nadkolu.

Widocznie źle zmostkowałeś lub nie te koło, bo...

komunikat o zużytych klockach zapala się jak zostanie przerwany obwód elektryczny poprzez przetarcie przewodu zatopionego w klocku

cała filozofia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lapek85 jest mi przykro poinformować iż Twój sposób się nie sprawdził:kwasny: postąpiłem według instrukcji, poszedł lut i brak pożądanego efektu. Info na zegarze nadal świeci. Może jakieś inne rady??

---------- Post dopisany at 17:40 ---------- Poprzedni post napisany at 17:11 ----------

Ale zaraz zaraz. Tak mi się wydaje,że zmierzch mnie za szybko pogonił od roboty:doh: Mogłem od razu zmostkować,ale piny w kostce,która się znajduje w nadkolu.

Widocznie źle zmostkowałeś lub nie te koło, bo...

komunikat o zużytych klockach zapala się jak zostanie przerwany obwód elektryczny poprzez przetarcie przewodu zatopionego w klocku

cała filozofia:wink:

Albo jak jest przerwany przewód,mostkuj odrazu kostkę która znajduje się w nadkolu,szkoda czasu na mostek przy klocku:wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobione. Szkoda,że nie pomyślałem od raz o tej kostce w nadkolu zaoszczędziłbym sobie pracy.

Czerwona kostkę w nadkolu rozpinamy i mostkujemy tę połowę co wychodzi z nadkola. Ja to zrobiłem konektorem "żeńską wsuwką".

Teraz pozostaje czekać do wiosny kupno nowych klocków,tarcz i zlokalizowanie przerwy w obwodzie. Zmontować wszystko razem i niech pokazuje jak Bóg przykazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2012 o 14:59, Domie napisał:

Raz jeszcze wielkie gratki

---------- Post dopisany 22-11-2012 at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany 17-11-2012 at 18:58 ----------

Po wejściu w kodowanie tak jak opisał "piotr303' pojawiło się okno :

I co dalej??

vag.jpg

<br /><br />

witam serdecznie po latach:)
chciałbym również wyłączyć kontrolkę zużytych klocków, ale niestety mam takie samo okno jak kolega Domie... czy to oznacza, że w przypadku mojego komputera nie ma możliwości wyłączenia tej opcji? Poniżej załączam także moje okno, wraz z opisem kodów (wygląda niepokojąco).

 

Dziękuję i pozdrawiam

Capture.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...