Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zrobienie programu od zera wrocław - jelenia góra


matyss___

Rekomendowane odpowiedzi

witam ..jak w temacie...zamierzam troszke przytyrac swojego AFNa..i chciałbym wysłuchac kilku porad ...mam zamiar kupic wtryski 0.216 , turbine AWX badz BRD,

wiekszy IC (orurowanie juz zakupione ) no i od razu chciałem wymienic kompletny dwumas (ten od AWX podejdzie bez rzeźbienia?)...i teraz moje pytanie:

ktora turbine wybrac...która wytrzymalsza...kolektor od awx od razu kupic czy zostaje stary......wszystkie fanty bede sam montował w garazu ;P

tylko bede potrzebowął jakiegoś magika który sie zna na dziele....który od razu mi zhamuje(quattro jesli to istotne) autko.....najlepiej z okolic Jeleniej Góry : ale moge także podjechac do Wrocławia ..tylko pojechac tam do jakiegos fachowca z doświadczeniem........ile takie strojenie trwa (zebym to nie musiał nocowac 3 dni gdzies na cpnie;P)

ile powinno to kosztowac.......od razu co musze dokupic dodatkowego zebym to nie rozebrał auta i pozniej czekał na jakaś śrubke 2 tyg....czytam rózne tematy i czytam i juz łeb mi peka od natłoku nagromadzonych informacji i wkoncu juz nic nie wiem wiec dlatego pisze tutaj indywidualnie;P

nagromadziłem troszke PLNów i chciałbym je mądrze zainwestowac;P...

z góry dziekuje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumas z awx będzie pasował. Kolektor zmień na AWX'owy, co do turbiny, brałbym BRD, są różne opinie o nich, ale mają większy potencjał niż T.AWX:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobienie programu od zera wrocław - jelenia góra

nie wiem czy jest ktos w PL kto potrafi napisac program na sterownik EDC "od zera" (tunerzy to nie inzynierowie oprogramowania)... ale podmiana n mapek standardowego programu w tak popularnym aucie zrobi pewnie kazdy tuner

Nie zapomnij sie upomniec o oryginalne kosci oraz ustalic z gory ze kosci nowe beda w podstawkach tak by w razie czego mozna bylo je wyciagnac, przeczytac czy podmienic

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wroclawiu masz evo albo ecu project. Turbo kwestia gustu, wiekszosc twierdzi, ze brd pozniej wstaje i jedna drugiej nierowna. AWX na pewno tanszy w zakupie, a roznice w mocy max 10kunia na kozysc BRD, niuton podobny :wink: 216 teraz na rynku masz duzo, a IC chinol wystarczy :wink: U siebie mam z A5, ale trzeba rzezbic w gownie troche :decayed: Dwumas w AWX i AFN jest p&p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha spoko czyli we wrocławiu coś zawsze znajde..a czy tarcza od sprzegła dwumasowego i docisk które mam nowe (od pól roku)podejdzie pod dwumas od awxa czy nie bawic sie w dwumas od awx tylko pozostac przy afn???tak sie pytam o ten dwumas od awx bo gdzies ktos mi powiedział ze mocniejszy niz w afn : czy to prawda??b o jezeli nieprawda to zakupie tylko dwumase od asn i juz 500zł w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim stanie masz dwumas, ale skoro wymieniales sprzeglo pol roku temu i mechanior zostawil to raczej w dobrym :wink: Na twoim miejscu nie pakowal bym sie w wymiane dopoki nie kleknie. Ponoc do 400nm daje rade :wink: Ja u siebie mam ori helmutowskie sprzeglo jeszcze (na blacie malo wiarygodne 240k km), smigam pol roku na AWX i 216 (155/340) i poki co pfu pfu nie ma z nim problemow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to dobrze....zobacze z tym dwumasem moze faktycznie zostawić narazie....kolektor ssacy od awxa dawałes??? mógłbys mi napisac wszystkie niespodzianki jakie mozna napotkac podczas wymiany , żebym miał juz wszystko nagromadzone ....z tego co wiem to trzeba jakas przejściówke z allegro(69zł około) na kolektor z AFN a jak kolektor AWX to tez to trzeba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejsciowka jest na waz dolotu a nie na kolektor ---->Przejściówka redukcja turbo AWX ASZ AFN inne tdi (2805548933) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. jak od razu robisz fmicka, to wtedy nie rob redukcji na standard waz, tylko pierdyknij od razu na waz 50mm :wink: Kup sobie tez uszczelke od splywu turbiny (koszt w aso z 4zl, a zakladasz nowa i masz pewnosc zenie pocieknie) no i koniecznie wypierdziel kata jesli jeszcze go masz :wink: Mozesz tez sie zastanowic nad mechanicznym usunieciem EGRa, wtedy na programie wylacza Ci go programowo. Ja mam kolektor dolotowy od AFNa :wink: Wiecej niespodzianek z turbem nie ma, wtryski to h roboty pod warunkiem, ze dobrze wyczyscisz gniazda i zalozysz NOWE podkladki :wink: Fmic to niestety ciagle przymiarki i docinki :decayed: Zainwestuj od razu w dobre obejmy, ja kupilem gowno i musze kupic raz jeszcze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fmic mam zamiar zrobic narazie dzisiaj przyszła paczka http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/fmic-intercooler-tlumiki-2-5-tdi-1-6-1-8-a-251773/ te obejmy beda dobre czy od razu walnac nowe?? a jakiego Ic kupiłes na front??masz moze jakis link? to od razu zakupie......katalizator wywaliłem z 2 tyg temu...czyli kolektor od AFN narazie sobie zostawie ,, egr mam zaslepiony około miesiaca ...ale pomysle o wył elektronicznym o ile to mozliwe...przejściówke od razu kupie pod fi50 ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te obejmy sa do d*py, od razu do kosza :wink: poszukaj takich Obejma SGB 64-67mm, opaska na silikony, skręcana (2586387747) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ja mam od A5 ten wezszy, ale sporo jest przy nim rzezby w belce i teraz pewnie kupilbym chinola. Zerknij sobie w moj watek :wink: Przejzalem Twoj watek i Ty masz jednomasa :wink: Wiec problem ze sprzeglem Ci zupelnie odchodzi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko znaleśc zregenerowana BRD i z gwarancja

tutaj mam cos od awx co sodzicie o tym ?TURBOSPRĘŻARKA VW PASSAT 1.9 TDI 130 PS AFV AWX (2770861287) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

rok gwarancji gościu daje

---------- Post dopisany 22-11-2012 at 15:16 ---------- Poprzedni post napisany 21-11-2012 at 22:44 ----------

kupiłem, juz wtryski ale pytaja sie mnie jakie ciśnienia mają być ustawione 190/300 czy 220/300?? co powinienem wybrac pod turbinke awx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat znam:facepalm:

1. Zacznijmy od tego co chcesz osiągnąć? tu masz podane koszty i wyniki

http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/all-tdi-podniesie-mocy-1-9-vp-pd-koszty-czesci-efekty-218213/ według mnie ten post jest wystarczająco jasny:wink: co i jak i za ile

2. odnosnie kolektora AWX i czesci potrzebnych, o ile śrubki nie musisz kupować to zalecam kupić uszczelki

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/b5-afn-czyszczenie-wymiana-kolektora-ssacego-82934/

Jesli zdecydujesz sie na jego montaż zapomnij o EGR, chyba że swap całosci zaworka z AWXa, jeśłi nie to musisz kupić flansze by podpiac sie pod wąż, kupiłeś od łajmi orurowanie, było wczesniej zamontowane w B6, wiec musisz sie przyjrzeć jak to tam jest zakończone(najdłuższa rura) i czy było to robione pod fabryczny EGR z B6?

3. Montaż turbo, jeśli kupisz AWX potrzebna bedzie flansza redukująca srednice, albo kompletny wąż S z AWXa

tu jest opis montazu AWX, musisz uważać na doprowadzenie oleju, łatwo mozna uszkodzić

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-afn-wymiana-turbiny-awx-66045/

4. Program... jedź do wrocławia, magików zostaw w spokoju

5. ciśnienia... ja mam 220/300 i ten sam silnik co Ty:wink:

---------- Post dopisany at 15:54 ---------- Poprzedni post napisany at 15:39 ----------

Na chwile obecną ja bym polecał zrobić taki setup:

1. Turbo BRD, pare osób reklamuje sie na forum, np. olek_wroc, w dziale tuning mechaniczny są widoczni wystarczy poczytać podpisy

Ludzie też polecają kontakt z

EvoLution Motor Sport - Chip Tuning Wrocław, chiptuning VW, AUDI uturbianie silników, diagnostyka komputerowa

1a. przerobione GTB17vk 2tys zł:decayed:

2. Wtryski 230

np. oferta cowboya z forum golfa

3. FMIC, to poprostu z alegro:decayed:

4. Jak hajs pozwala to

TUNING 1.9 TDI Tłokorozdzielacz 11mm+fala DE143 (2806272294) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

6. Sprzęgło AWX było by lepsze, jednomas do wzmocnienia jak pójdzie sz w ten setup(daje mu rok w Q:grin:)

5. strojenie

bez pompy masz 170km pewne, z pompą 185+:decayed: a najlepiej to podjedź do kogos siedzącego w fachu w Wrocławiu i spytaj sie o usługi i organizacje cześci:wink:

takze Pan wydaje Pan sie bawi:grin:

---------- Post dopisany at 16:12 ---------- Poprzedni post napisany at 15:54 ----------

Albo odrazu z grubej rury:decayed:

Zestaw Tuning 200-215km do 1.9tdi vw audi skoda ! (2741116975) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wszystko wiem;wtryski kupiłem ale 216te wloskie , karze ustawić na 220/300

turbo takze kupione ale awx wraz z kompletem uszczelek......i czekam na paczki ...

prawde mówiac w pompe 11 nie ma zamiaru sie bawić starczy to co bedzie...a jak nie to sprzedam paździerza , dołoze pare zł i kupie od razu mocniejsze;P

---------- Post dopisany at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany at 18:59 ----------

w sumie juz dzwoniłem do ecu project ..jutro jeszcze arz dokladnie dowiem sie co i jak ale mam jeszzce jedno pytanko:

czy do zrobienia programu musze założyc fmic???czy moge pojechac na seryjnym a póxniej dołozyc sobie go i juz nie wystrajac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe zobaczymy..to jak zakladać fmic do strojenia czy wystroic bez tego?? bedzie jakaś róznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stroił na gotowo by nie było póxniej jakis niedomówień, ogarniasz mechanike i robisz soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbine przed zamontowanie zalac olejem czy cos? od razu nowy olej wlac do silnika czy stary zostawic(3tys przejechałem)a i weże od IC w których jest troszke oleju wyczyscic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...