Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Koledzy mam pytanko, pracuje ktoś z Was na własny rachunek ( własna firma, własne auto )? Warto zaczynać?

na zeszłej stronie był ten temat poruszany:wink:

Dzięki, czytam na bieżąco cały temat truckerzy. Tylko rozchodzi się o "nasz" region: pomorskie, zachodniopomorskie, na razie krajówka (nie mam stażu na licencję międzynarodową), gdzie się podpiąć. Rozmów z wytwórcami lub i potencjalnymi zleceniodawcami wykonałem osobiście od ch.... i ciut ciut. Każdy kogoś ma, ewentualnie z doskoku na jakiś kurs. Dzięki za wszelkie sugestie i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zależy co chcesz wozić.

Jak wanna,to na piasku i recyklingu jest robota,ale trzeba być oszczędny i kulać od świtu do zmierzchu.

Dużo jest też roboty na odpadach z tartaków kontakt mondi świecie.ruchoma podłoga lub hakowiec.

Jak masz chłodnie to Grecja,Włochy,Hiszpania mięsiwo lub kwiatki pod Florisa...Plandeka palety na de,nl lub anglia mebelki w jedną farby na powrocie....Beczka Marlep trans szuka podwykonawców...o kontenery pytaj Edyte,bo nie wiem :wink::grin:

---------- Post dopisany at 18:41 ---------- Poprzedni post napisany at 18:24 ----------

ucho.77,coś ucichł.. dowiozłeś te akwaria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O k**wa Gili to tylko kupować traktorzysko i ogień roboty od c**ja....:wink:

Ja dzisiaj widziałem u gościa oto taki tachograf w użytku auto Mercedes Axor ....:decayed:

photo0191.jpg

photo0192.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma lekką stopę,to tak.

Jest w firmie stary actros chlewik z takim tachem wciąga je jak cd,a jak się kończy to nie wiadomo czy wreszcie wyjdzie. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja hakowcem woże wszystko ostatnio..... złom, kamień, piasek, gałęzie, korzenie asfalt i inne gówna... a ostatnio do Bielska wiozłem 2 maszyny do rozsypywania granulatu na sztuczne trawniki..... rozładunek 6 h spania w momencie ich pracy i powrót do domciu .... dniówka marzenie :naughty::naughty::naughty:

na warsztacie robią już mi platforme jak laweta na hakowca... więc i koparke przewioze :)

a tu fotka z Bielska

1377362_581109798621169_1961175319_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy taki ciagnik ale krotko ze wzgledu na wysoka kabine. Ogolnie silnik fajny mocny. Palil nie duzo wiecej jak 420. Jak dobrze kojarze na 2 turbinach .

Sent from my GT-S7710 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

480 ma jedno turbo, w modelu 470 zastosowali dodatkowo tak zwany tourbocompound który współpracuje z wałem korbowym i w tych modelach jest wszystko dobrze jak wszystko działa, ale w modelach o wysokich przebiegach może być rożnie i naprawa jest bardzo kosztowna....:kwasny:

480 niby jak nie była przegrzana to niema się co obawiać jakiś większych problemów nawet przy bardzo wysokich przebiegach,oczywiście mowa o E3 ....:eusathink:

Ale może jeszcze ktoś coś wie ....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]ucho.77,coś ucichł.. dowiozłeś te akwaria?

:hi:dowiozl nawet bez mandatu :wink:

---------- Post dopisany at 14:24 ---------- Poprzedni post napisany at 14:03 ----------

a wczoraj pod j.Bodeńskin już pierwszy śnieg :facepalm:

a tak było w Murnau

Zdj_cie0215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dzwonił,ze używał łańcuchy na Austrii.

Panie Tomaszu tourbocompound to straszny niewypał w Scanii,teraz Mercedes montuje cos takiego w nowej najmocniejszej jednostce zobaczymy co im wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

480 ma jedno turbo, w modelu 470 zastosowali dodatkowo tak zwany tourbocompound który współpracuje z wałem korbowym i w tych modelach jest wszystko dobrze jak wszystko działa, ale w modelach o wysokich przebiegach może być rożnie i naprawa jest bardzo kosztowna....:kwasny:

480 niby jak nie była przegrzana to niema się co obawiać jakiś większych problemów nawet przy bardzo wysokich przebiegach,oczywiście mowa o E3 ....:eusathink:

Ale może jeszcze ktoś coś wie ....:wink:

Rozumie, że chodzi wam o to "biTurbo". prawda jest taka iz ta mniejsza turbina często hmm kilka set tysięcy km czy to często(silnik 470)??? ale pada. wymiana w serwisie 21tys złoty jak dobrze kojarzę... ale można ją zregenerować(łożyska hmm 2-3tys) :wink: więc koszt żaden a silnik :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dzwonił,ze używał łańcuchy na Austrii.

Panie Tomaszu tourbocompound to straszny niewypał w Scanii,teraz Mercedes montuje cos takiego w nowej najmocniejszej jednostce zobaczymy co im wyjdzie

No słyszałem właśnie i Scania po jakimś czasie wycofała ten wynalazek ze swoich silników ...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek ta kabina w mostku taka duża że ledwo cię poznałem dlatego tak późno przez cb krzyczałem :decayed:

Najważniejsze,że jesteś czujny :wink:

w tym tygodniu 6razy leciałem obwodnicą Elbląga :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz weekend w porcie spędzam przy załadunku złomu na statek ,prawie 40 h non stop bo zmiennika nie ma dla mnie :kwasny:. Ale tysiak wpadnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz weekend w porcie spędzam przy załadunku złomu na statek ,prawie 40 h non stop bo zmiennika nie ma dla mnie :kwasny:. Ale tysiak wpadnie :decayed:

normalny tydzień pracy w jeden weekend,a nauczycielskie 2 tygodnie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

któreś to auto minąłem dziś na 544 leciało w kier. Przasnysza lub inne z tej firmy

http://s15.postimg.org/j2nw1m9y3/005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

któreś to auto minąłem dziś na 544 leciało w kier. Przasnysza lub inne z tej firmy

http://s15.postimg.org/j2nw1m9y3/005.jpg

Zgadza się,tego drugiego 510kę pewnie gdzieś ok.9tej.

Ja z rana latałem po 3city,a za godzinę ogień na Śląsk pierwszym na foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...