Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam chciałbym zacząć przygodę z trackami, chciałbyms się dowiedzieć gdzie najlepiej płacą na kontenerach, cysternie, chłodni, plandece?

gdzie najlepiej zaczynac bez doświadczenia?  

Jak wygląda system pracy ile godzin co i jak z postojami ? 

Chciałbym jezdzic w podwójnej obstawie ja plus szwagier (teraz razem pracujemy w budowlance ale to za bardzonas nie kreci i planujemy zrobić teraz prawo jazdy)

czy firmy biorą ludzi bez doświadczenia ? 

A i czy naucza mnie obsługitachografu ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kedzior96 napisał:

Jak wygląda system pracy ile godzin co i jak z postojami ? 

Prawidłowo powinno być tak ->http://www.czas-pracy-kierowcy.pl/

3 godziny temu, kedzior96 napisał:

A i czy naucza mnie obsługitachografu ?  

Będziesz miał to na kursie kwalifikacji lub tu się dowiesz http://www.blogtransportowy.pl/2013/04/instrukcja-obsugi-tachografu-cyfrowego.html

Co do dalszych pytań było tu już opisane w tym temacie, ale może ci koledzy jeszcze coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kiepsko widzę żeby któraś firma wypuściła dwóch niesoswiadczonych kierowców, nastaw się że jeśli jakaś firma was przyjmie to was rozdzielić, może później z czasem jak nabierze ie doświadczenia to pozwolą wam jeździć razem.
Kierownica fajny chleb, ale budowlana łatwiejsza, uwierz mi proszę, sam za kierą kilka ładnych wiosenek spędziłem.
Właśnie czekam w porcie na załadunek kontenera...
fd76308a5d69664b93001c9dc1cba508.jpg

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiejsza nie łatwiejsza ale pracuje w systemie 3-2 miechy za granica dwa trzy tyg w domu. Poza tym jedyne co mnie interesuje to mechanika i jazda za kierownica mógłbym siedzec dniami. Nigdy mi się to nie nudzi.

Tak dokładnie zdaje sobie sprawę z tego ze nie puszcza nas w podwójna obstawe. Pewnie nawet jakąś firma co by mnie przyjęła kazała by jeździc z kimś co by mnie szkolił ze 2 miechy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz?
W Szkocji trafiłem do firmy która pytała się czy jeździłem? - trochę, znasz okolice? - przyjechałem 3 dni temu....
Dali papiery, kluczyki, zapytali czy mam chociaż nawigację i z politowaniem życzyli good luck.... :D
Pracuje do dziś :)
Pracują różni, w ostatni piątek koleś wyłożył cały zespół, kontener z napojami i co? W poniedziałek widzę go w pracy :D

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2017 o 14:26, kedzior96 napisał:

Pewnie nawet jakąś firma co by mnie przyjęła kazała by jeździc z kimś co by mnie szkolił ze 2 miechy. 

Kolego są firmy co wsadzą Cie na tydzień z kimś i tyle będzie nauki. Jak powie że dajesz rade to po tygodniu ruszysz sam. Brak kierowców to nie którzy nawet bez doświadczenia dadzą Ci auto stwierdzając że prawko zdałeś to sobie poradzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy które robią prawko wewnetrznie od zera, minusem jest to, że trzeba przejeździć u nich minimum dwa lata, inaczej zwracasz cała kasę za prawko i kursy.
W trakcie szkolenia płacą pensje, jest trochę pomniejszona niż normalna. Moja firma tak robi, poprzednia zresztą też.
Wszyscy którzy robią takie kursy, oznacza że mają braki w kierowcach a to sprowadza się do jednego: .... [emoji14]

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka sytuacja z dziś w Grodzie Kraka  :grin:

20170509_120447.jpg

20170509_120344.jpg

20170509_120331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszego podwórka. Pewna Wielkopolska firma zatrudniła ostatnio kolejnych 10-ciu szoferow z Ukrainy. Nikomu nie przeszkadza,że pięciu ma ten sam nr.prawka,pewnie nie jeździli nawet osobową. 

Szef aktualnie siedzi,ale nie z tego powodu,za przekręty paliwowe.sprawa ucichnie i wyjdzie.

Edytowane przez GILI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, na meblach i bdf jesli ma to znaczenie :decayed:

Edytowane przez duffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanko. jakiej navi używacie? Igo primo truck sie sprawdza? Jakie urządzenie kupić klasyczną nawigacje czy może lepiej tablet?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Ja śmigam na Igo truck, w moim przypadku sprawdza się, zwłaszcza mosty, szkoda tylko że aktualizacja ręczna i nie ma opcji live, miałbym korki ale co tutaj wymagać skoro navi ma 7" czy 8" i na popularnej aukcji kosztowała tylko £35 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jeżdzę na TomTom 6000 Truck.Zależało mi tylko właściwe na opcji live i bardzo fajnie się to sprawdza. Wcześniej rok jeździłem na zachód na igo primo na modecom mx4. Byłem bardzo zadowolony, wiadomo jakieś wpadki ma jak każda navi,ale ogólnie bardzo polecam. W igo bardzo fajnie pokazuje parkingi jednym klinięciem,szybko można do przodu coś wyszukać itp w tom tom już trzeba wejść w opcje żeby cokolwiek wyszukać. Wg mnie tablet nie nadaje się wgl do navi. Często gubi sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie Panowie za odpowiedź. Szerokości życze!

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...