Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega RumJanek to chyba jakiś społeczniak [emoji6] Posiada złą wiedzę i zaraz myśli ze wszyscy to złodzieje i pijacy ...[emoji12] "Bo każdy pijak to złodziej " Nikogo nie obrażając ...[emoji6]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli używasz ciężarówki na potrzeby własne,masz prawo jazdy C i niema w nim ważnego kodu 95 po złożeniu odpowiedniego wniosku dostaniesz kartę kierowcy. :wink:

Jeżeli się ktoś nie zgadza,to bardzo chętnie się założę :) ale ostrzegam,bo jestem pijak i kombinator :decayed:

Jest tylko jeden problem,możesz wozić tylko własne graty,do 7,5t nie potrzebujesz,żadnej licencji,powyżej pozwolenie na transport na potrzeby własne,taka mała żółta licencja,którą wydają z powiatu,międzynarodową z GITD.latałem na czymś takim kilka lat za granicę 40tonowym zestawem.

Jak będziesz wiózł własne świnie na skup lub kartofle do na Farm Frites,to ok.ale jak zostaniesz zatrzymany a na pace będziesz miał kanapę sąsiada,to jest to już usługa i transport zarobkowy,za brak odpowiedniej licencji 10tyś,zł.plus brak uprawnień itd....może się skończyć na straszliwej sumie,nie pomoże tłumaczenie,że robisz to za darmo wręcz przeciwnie,narobisz sobie kolejnych problemów,więc naprawdę warto się nad tym wcześniej pochylić.

Edytowane przez GILI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powtarzam kolejny raz i ostatni a zwłaszcza dla "wypsiu" :

zainteresowany nie pytał się czy może wozić dla siebie, ale czy może przewozić SĄSIADOWI, a to jest różnica dla siebie czy na usłudze sąsiada.

Tak wypsiu, mam złą wiedzę i nie wiem nawet co to ciężarówka, a wgl do czego służy prawo jazdy i co się z tym robi? Jak wsiadam do tramwaju, upoważni mnie to do jazdy np trzy przystanki?

 

GILI napisał wyraźnie co grozi jeśli to nie twój stuff... [emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RamJanek czy tobie naprawdę myślenie ból sprawia,czy nie czytałeś wcześniejszych postów ? Pisałem w każdym poście Używania Auta 7,5 T Prywatnie . Wiec prywatnie to znaczy możesz wozić swoje prywatne rzeczy . Jeśli będą to rzeczy nie twoje sąsiada lub kochanki to już nie jest przewóz prywatny i zostaniesz ukarany . Teraz chyba już mamy wszystko jasne . To jest forum na którym musimy sobie pomagać. Pozdrawiam [emoji6]...... ........ A tu Panowie nowa dziura i nowy Bank w centrum Bxl , 2 lata wożenia błota ....[emoji6]. 6c5e79fbc9fa682fa3b5c7b82f84954e.jpg. Tam gdzie widać tunel , to dokopali się do Metra , będzie śmigać pod bankiem [emoji6]daf08fb3f64937767a4cf04fe97a4b49.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RamJanek czy tobie naprawdę myślenie ból sprawia,czy nie czytałeś wcześniejszych postów ? Pisałem w każdym poście Używania Auta 7,5 T Prywatnie . Wiec prywatnie to znaczy możesz wozić swoje prywatne rzeczy . Jeśli będą to rzeczy nie twoje sąsiada lub kochanki to już nie jest przewóz prywatny i zostaniesz ukarany . Teraz chyba już mamy wszystko jasne . To jest forum na którym musimy sobie pomagać. Pozdrawiam [emoji6]...... ........ A tu Panowie nowa dziura i nowy Bank w centrum Bxl , 2 lata wożenia błota ....[emoji6]. 6c5e79fbc9fa682fa3b5c7b82f84954e.jpg. Tam gdzie widać tunel , to dokopali się do Metra , będzie śmigać pod bankiem [emoji6]daf08fb3f64937767a4cf04fe97a4b49.png
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Czyli będzie akcja typu Italian Job :D

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem bohaterem swojej ciężarówki, ale co nerwów przy tym to szkoda gadać.
79a085942c6190dd0ed7dfed619fc740.jpgd493b811fed64e143f94732b791f09f5.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up, lubie mocno.

Z innej beczki wywaliło mi dzisiaj dolny "wahacz" w nowatrejlu na skf na tylnej osi, oczywiscie płacz starego że żeś zapierdzielał to masz, jak amory od nowego w naczepie 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do wyczynów Patryka i przy okazji przekładania opon moje dzieło :wink:

20171124_103245.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 rodzaje białej pasty najpierw grubsza szmata,potem polerka bawełnianą.Ręcznie,bo felgi były czyszczone lekką chemią i nie miały wżerów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy 25 rocznicę zatonięcia Heweliusza na którym zginęli między innymi wszyscy kierowcy ciężarówek przewożonych na promie.

http://echokamienia.pl/powiat-i-region/nocy-14-stycznia-1993-roku-jan-heweliusz-doply

Edytowane przez GILI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj miałem dzień pełen wrażeń. Rano po 7 wstaje, stałem w Belgii na parkingu na stacji. Codzienna rutyna, czyli obejście zestawu czy cały niepocięty itd itp... Jest ok, jade. Ujechalem z 2km słyszę jakieś rytmiczne pukanie. Pomyślałem ze opona na bliźniaku w solo poszła i wali, bo dziwne by było, żeby coś w półrocznym zestawie mogło innego napieprzać... Ale zatrzymałem się na światłach i nadal mam pukanie, co raz to mocniejsze. No to już było wiadomo co jest grane, a raczej kto jest grany na pace solówki. Przewiozłem gnoja 40km slalomem i z hamowaniami, żeby mi nie pukał, bo nie lubię jak mi coś stuka puka albo swieci jakaś kontrolka... Zjazd na parking, rozmowa z biurem na słuchawkach, nóż w ręce i ide otwierać drzwi na solówce. Wyskakuje jedna ciemna głowa, najpierw po angielsku przeprasza, a potem bezczelnie dziękuje za podwózkę :shock: nosz k+^%}}%+*a co za tupet! Jak usłyszał pytanie w jaki sposób się dostał do środka i zobaczył nóż w ręce, to języka mu zabrakło, ale mocy w kopytkach przybyło, żeby spierdzielić. Nic, pojechałem na zrzutkę, stamtąd nigdzie się nie ruszyłem przez ponad godzinę, bo takie wiatry były, że ustawiałem się d*pą do wiatru, żeby w szybę czymś nie dostać, albo żeby mnie na bok nie położyło. Po trochę ponad godzinie wiatr ustał całkowicie, wyszło słoneczko, odpaliłem robura i poszły konie po betonie. Przekroczyłem granice z Holandią, ujechalem jakieś 3-4km w kierunku Tilburga, nie wiem kiedy i skąd przyszedł podmuch wiatru. Poczułem tylko uderzenie, szarpnięcie, solo mi zaczęło wciągać do rowu po przeciwnej stronie, ale prędkość była niska (dojazd do ronda), więc wyhamowałem, trochę mnie też uderzenie shamowało. Wycofałem na swój pas i dalej można się domyśleć. Strażacy itd itp. Efekt końcowy jest taki o:


6d86e260cdaae429f65fce06f1d8b06d.jpg
50dacd45475031565325c32dcd44a7f8.jpg
fbe8f05eea071045ab36fb4dc648bbb0.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję...

Chłopaki do mnie dzwonili,że fotele ze strachu obsrane po zagłówek...tak wiało,nie chciałem uwierzyć,że aż tak.my na szczęście praktycznie cały czas 40t,jeden tylko stał 5godzin na załadunku bo się pusta naczepa na firmie obok przewróciła i się wszystko pochowało w piwnicy.

 

http://40ton.net/rana-wiatr-przewrocil-holandii-dziesiatki-ciezarowek-przy-drogach-leza-nawet-ciezkie-zestawy/

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby przy takim wietrze odsunąć kurtyny z obu stron i nie przewróci :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle wiem jacek, bo na danii odsuwała kiedyś. ale tu totalnie przestało wiać, a ze 15km dalej coś takiego mnie dopadnie to nikt się nie spodziewał. od nas z firmy łącznie dzisiaj 6 sztuk poleciało w tym dwa zestawy całkowicie zablokowały autostrady. z jednego dwóch kierowców (jeden na przyuczeniu) do szpitala karetka miała zabierać ale ostatecznie nie znam finału historii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...