Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, najpierw kompletne prawko a potem karta do tacho. Nr prawka pozostaje taki sam na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kartę kierowcy można wyrobić z samym tylko kat,c i niema na to wpływu czy później dorobisz +e nie jest potrzebny też kod 95. wpisany w prawojazdy. Karta kierowcy służy do zapisywania danych z tacho,w razie weryfikacji potrzebny jest dokument potwierdzający posiadanie uprawnień,nie jest nim karta kierowcy. Jest długa lista pojazdów z wbudowanym tachografem na niektóre wystarczy prawo jazdy kat,b.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno odnawiałem kod 95 i na kursie było mówione, że teraz weryfikują prawko przy wyrabianiu karty, żeby ukrócić jazdę na cudzym prawku, bo po co ci karta jak nie masz kodu, albo aktualnych badań. A co do kategorii to przy każdej nowej kategorii też musisz wyrabiać na nowo kartę, bo masz kategorie w karcie wpisaną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czapa85 napisał:

A co do kategorii to przy każdej nowej kategorii też musisz wyrabiać na nowo kartę, bo masz kategorie w karcie wpisaną 

Patrzyłem teraz na moją kartę kierowcy, to nie ma tam wpisanych kategorii prawa jazdy. Jest nr prawa jazdy,data ważności i kilka innych danych. Chodzi o to że bez gotowych prawa jazdy karty nie wyrobi kolega bo trzeba wysłać im aktualną kopię kolorową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2019 o 08:32, czapa85 napisał:

Niedawno odnawiałem kod 95 i na kursie było mówione, że teraz weryfikują prawko przy wyrabianiu karty, żeby ukrócić jazdę na cudzym prawku, bo po co ci karta jak nie masz kodu, albo aktualnych badań. A co do kategorii to przy każdej nowej kategorii też musisz wyrabiać na nowo kartę, bo masz kategorie w karcie wpisaną 

Widziałeś kiedyś kartę kierowcy?

Bez problemu wyrabia się kartę kierowcy na samo C,niema też żadnego problemu,żeby potem dorobić +E i nie wymieniać z tego powodu karty kierowcy. Jedyny minus karta będzie miała krótszą ważność od prawa jazdy.

Kartę kierowcy można otrzymać nie posiadając nawet szkoleń  przykłady z życia.

Jestem farmerem mam solóweczkę chcę wozić nią płody rolne wyprodukowane na swoim gospodarstwie,nie będę wykonywał usług a licencję mam na potrzeby własne.

Potrzebuję tylko zwykłe prawo jazdy c i karta bo mam auto z tachografem cyfrowym.Wysyłam wniosek po 14dniach karta przychodzi pocztą. Po roku kupuję zestaw dorabiam +e nie wymieniam karty,bo jest ciągle ważna.  Cały czas nie mam aktualnych dodatkowych psychotestów badań lekarskich szkoleń.

Drugi: Mam flotę busów do 3,5t we wszystkich tachografy.Wypłaty obliczam z danych zapisanych na kartach. Kategoria B wystarczy do otrzymania karty kierowcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw fajny,niestety szefo poszedł w polisztuning..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o bok kabiny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie,to auto z plastikami w kolor, blędą,na szerokim kapciu z przodu,bez bocznych naklejek. Moim zdaniem Petarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GILI napisał:

Zestaw fajny,niestety szefo poszedł w polisztuning..

Scania biedaedyszyn.

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wasze gusta, ważne że w środku biedy nie ma szeryf w miarę wypaśne auta bierze. Wcześniej 4 lata manem jeździłem i powiem szczerze nie wsiade już za uja do mana, daf też jest w miarę spoko ale za kierownicą nie jest już tak wygodnie jak w scanii, bynajmniej dla mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że biedy niema bo jest na ledach,a to już dużo kosztuje,więc poszła w pakiecie i ma z tym związane inne dodatki,tak samo jak międzyośki,czy telematyka,to zawsze jest pakiet,bo dodatki osobno dużo kosztują,zwłaszcza w Scanii,która jest droga nawet w podstawie.

Moim zdaniem bardzo fajne auto,ale brak blendy i czarne plastiki psują wszystko.

Lubię jeździć Scanią ale kilka dni,bo jednak najmniej męczę się w MAN-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnienie lata :JC_fan:

francjia 18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 19:35, Lu-Gi napisał:

powiem szczerze nie wsiade już za uja do mana

Dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 19:35, Lu-Gi napisał:

Nie wiem wasze gusta, ważne że w środku biedy nie ma szeryf w miarę wypaśne auta bierze. Wcześniej 4 lata manem jeździłem i powiem szczerze nie wsiade już za uja do mana, daf też jest w miarę spoko ale za kierownicą nie jest już tak wygodnie jak w scanii, bynajmniej dla mnie 

Jak dla ciebie scania jest wygodniejsza jak daf to ja się zastanawiam czy ty w ogóle tym jeździłeś. Scania owszem fajnie się zbiera 450km , dobry retarder , do mieszkania tak sobie, ale jest dla mnie za twarda.Każde auto ma swoje plusy i minusy.  W dafie wg mnie wszystko jest na miejscu ,co nie mogę powiedzieć o man.Dla mnie man to jakaś porażka do mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem ostatnie 4 lata tylko manem, nie podchodzi mi za nic.ja wiem że każdy chwali to czym jeździ ale ja mana nie umiem pochwalić. Łóżko, z rana mam odbite "sztachety" na plecach, materac ma 5cm.  Wstawać trzeba na skoczka bo ta lodówka.. I wiecznie pourywane zawiasy. O barierce nie wspomnę bo od razu trzeba to wykręcić i spokój. Gdzie w manie zjesz obiad? Na łóżko tace i na kolanach będziesz jadł? Ten kubholder hehe. Trakcja jaka tam jest? Muzyka jak gra.... Ostatni mój emaen dostałem nowke w 2016. 200 000 km.jak zrobiłem 2 kpl opon nowych mi wyzabkowalo na przodzie, wymieniali amorki (3 razy!). Wiecznie to sciagalo.. Dlugo długo by można wymieniać i wady i zalety. Na prawdę nie podchodzi mi. Ma też plusy fajne webasto w porównaniu do innych (nie mokrych) bo rano fajnie ciepło przede wszystkim podloga z rana cieplutka.. Miejsca też nie za mało bo w miarę jak na jelcza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mlodziak22 napisał:

Jak dla ciebie scania jest wygodniejsza jak daf to ja się zastanawiam czy ty w ogóle tym jeździłeś. Scania owszem fajnie się zbiera 450km , dobry retarder , do mieszkania tak sobie, ale jest dla mnie za twarda.Każde auto ma swoje plusy i minusy.  W dafie wg mnie wszystko jest na miejscu ,co nie mogę powiedzieć o man.Dla mnie man to jakaś porażka do mieszkania.

Miałem krótki epizot z 106, autko spoko. Wygodne łóżko! Na prawdę.  hehe wszędzie się znajdą plusy i minusy usy wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lu-Gi napisał:

Jeździłem ostatnie 4 lata tylko manem, nie podchodzi mi za nic.ja wiem że każdy chwali to czym jeździ ale ja mana nie umiem pochwalić. Łóżko, z rana mam odbite "sztachety" na plecach, materac ma 5cm.  Wstawać trzeba na skoczka bo ta lodówka.. I wiecznie pourywane zawiasy. O barierce nie wspomnę bo od razu trzeba to wykręcić i spokój. Gdzie w manie zjesz obiad? Na łóżko tace i na kolanach będziesz jadł? Ten kubholder hehe. Trakcja jaka tam jest? Muzyka jak gra.... Ostatni mój emaen dostałem nowke w 2016. 200 000 km.jak zrobiłem 2 kpl opon nowych mi wyzabkowalo na przodzie, wymieniali amorki (3 razy!). Wiecznie to sciagalo.. Dlugo długo by można wymieniać i wady i zalety. Na prawdę nie podchodzi mi. Ma też plusy fajne webasto w porównaniu do innych (nie mokrych) bo rano fajnie ciepło przede wszystkim podloga z rana cieplutka.. Miejsca też nie za mało bo w miarę jak na jelcza. 

 

Odpowiedziałeś teraz jaką wersją jeździłeś. W nowm tgx masz lodówkę pod łóżkiem,mam jeszcze starą ale ze stolikiem więc mam gdzie jeść.Stara Rka miała fajny stolik w przeciwieństwie prowizorki,którą montuje się w nowej i mieści się na wysokości moich kolan. Radio z dużym wyświetlaczem masz takie samo jak w Scanii +tuba gra lepiej. Jeżdżę na Misiach przednie wymieniłem na 300tyś. napęd ma 380tyś już nacięty,ale z 3 miesiące jeszcze spokojnie pochodzi,a mam najmocniejszy retarder,a waga praktycznie cały czas na limicie.Widzę,że latacie głównie z FEdexem,więc porównania wag raczej niema. Nie od dziś wiadomo,że Scania jest najbardziej wymagająca na opony. Jeździłem 2ma Vkami od nowości i obie ściągały i nic nie dało się z tym zrobić. Zasypiam,po dotknięciu głową poduszki więc łóżko pasuje mnie w każdym aucie. Każda ciężarówka ma swój charakter,ale mim to auta są już teraz bardzo do siebie zbliżone i dla mnie najlepsze są takie które się najmniej psują.z doświadczenia najlepsza jest pod tym względem Scania potem Man i Volvo.Daf po 500tyś. jest już złomem,a Actros psuje się od nowości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...