Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia taka, że kierowca osobówki jest kierowcą bo zdał prawo jazdy i musi się przemieszczać. Kierowca ciężarówki jest kierowcą zawodowym, nie 'wypada' mu akurat zaraz za znakiem bezmyślnie blokować pas. 

Ale to nic się na to nie poradzi, każdy łamie przepisy, tyle że z zawodowymi kierowcami jest jak z nauczycielami, nie powinno się ich widywać w pracy na fajce czy popijających piwko na przerwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja od pewnego czasu zauważyłem, że dzisiaj - nie ważne, czy osobowka czy zestaw - nie ma już kierowców, tylko są operatorzy danej kategorii, czyli osobowka, zestaw, czy nawet autobus z ludźmi. Narzekamy na A4, szczególnie okolice Wrocław, ale spójrzmy czy to w ogóle jest autostrada :rolleyes: warunków na autostradę wedle mnie nie spełnia, a natężenie jest jakie jest... I uwierzcie mi co kraj, to "operatorzy" na inny sposób potrafią zadziwić. U nas - zestawy idą lewym i "blokują" osobowki - pytanie czy każdy? Ja jak widzę, że nie zdążę, to nie wychodzę... Ale to ja, Ty i Ty. Ci, którzy to robią od razu kreują ogół. U Niemca - widzą zwężenie z 3 pasów do 3 (tak, z 3 do 3) - no stau na 4km :facepalm: u Czecha - idziesz krajówką, osobowe wyprzedzają na trzeciego na kartkę papieru :brawo::facepalm: a jak czytam, że wyprzedzić i shamować do 40km/h... JA PJERYDOLE skąd Wy się bierzecie...? Poważnie? Straciłeś 3 sekundy, on zyskał jedną, shamujesz go, by mu zabrać to, co ugrał i jednocześnie samemu jeszcze Marnujesz swój czas, nie wspominając o paliwie czy hamulcach, które stracisz na takiego miglanca :decayed: ale takie czasy, wszedzie brakuje każdemu czasu, nerwów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie są ludzie i ludziska jak to się mówi, ale fakt że coraz częściej za kółkiem "TIRA" są debile, ostatni przypadek z Częstochowy jak naćpany leciał pod prąd i taranował wszystkich. Wczoraj jadę zwężką za Częstochowa 70, ograniczenie do 60 a jakiś matoł mnie wyprzedza wąskim pasem dla osobówek. Ma szczęście że nie chciało mi się tracić czasu na wypadek i miałem gdzie uciec na pobocze. Co do wyprzedzania ja tam na zakazach nie wyprzedzam, chyba że jakiegoś rowerzystę, albo inny traktor. Brakuje kultury w śród kierowców, bo mi nie przeszkadza jak ktoś mnie wyprzedza żeby odjąć tempomat nawet jak lecę 90 dyszek, a ktoś mnie wyprzedza, a ostatnio na A4 często się zdarza że ciężarówka leci ponad stówkę. A co do hamowania osobówki przed ciężarówka to dla takich debili mam kamerkę bo latam z w miarę delikatnym ładunkiem co nie idzie go zabezpieczyć. Więc czekam na takiego króla osobówki i jego minę jak dostanie do zapłaty za zniszczony ładunek kilkaset tysięcy, a może bym tylko delikatnie przyhamował, żeby na nagraniu było widać i walnął bym w delikwenta i jeszcze by płacił za naprawę auta, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że niestety, ale tak jak Polacy mają łatkę krętaczy i złodziei, tak zawodowi kierowcy bezmyślnych ludzi. Sam już nie raz spotkałem prawdziwych zawodowców, którzy za wyprzedzanie biorą się jak widzą, że mają wolne i jadą z górki, żeby nie było wyścigu życia przez kilka km. Są tacy co o tym pomyślą, są też tacy co myślą tylko o sobie.

Ja po pewnym czasie doszedłem.do wniosku, że nie warto gonić. Nie wiem czy akurat sam takiego pecha miewam, ale zawsze to co nadgoniłem, traciłem później stojąc w korku, a przez to że goniłem straciłem dużo paliwa. Teraz już nie gonię, ktoś chce wyprzedzić, proszę bardzo, wiem że i tak tym tempem.co jadę, to dojadę, może pół godziny, godzinę później, ale dojadę cały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, czapa85 napisał:

A co do hamowania osobówki przed ciężarówka to dla takich debili mam kamerkę bo latam z w miarę delikatnym ładunkiem co nie idzie go zabezpieczyć. Więc czekam na takiego króla osobówki i jego minę jak dostanie do zapłaty za zniszczony ładunek kilkaset tysięcy

Przeciez nie hamuje tirow przed nosem, sciagasz noge z gazu i tyle....jakby tak dziad zostal kilka razy zwolniony to by popatrzyl w lewe lusterko. Za mna pusto, ale nie, on i tak na prawy i rowno z manewrem wrzuca kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Korton555 napisał:

 

Przeciez nie hamuje tirow przed nosem, sciagasz noge z gazu i tyle....jakby tak dziad zostal kilka razy zwolniony to by popatrzyl w lewe lusterko. Za mna pusto, ale nie, on i tak na prawy i rowno z manewrem wrzuca kierunek.

Tylko weź pod uwagę że przy nowych ciężarówkach z radarem może się zdarzyć, że jak osobówka za blisko się pojawi to auto uzna to za zagrożenie i samo zacznie hamować awaryjnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czekam tylko na KK i zaczynam powoli szukać pracy. Jak radzicie iść od razu na EU  czy po Kraju nabierać doświadczenia? Jak Eu to jaki system pracy najlepszy 2/1 czy 2/2 ? 2./2 wiadomo mniejsza kasa ale za to dłużej z rodziną . Na kraju od poniedziałku do piątku. Czy może szukać kogoś kto jeździ po kraju i Eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, xBladex napisał:

Panowie czekam tylko na KK i zaczynam powoli szukać pracy. Jak radzicie iść od razu na EU  czy po Kraju nabierać doświadczenia? Jak Eu to jaki system pracy najlepszy 2/1 czy 2/2 ? 2./2 wiadomo mniejsza kasa ale za to dłużej z rodziną . Na kraju od poniedziałku do piątku. Czy może szukać kogoś kto jeździ po kraju i Eu?

Na moim przykładzie... Jeździłem 11/3, potem zmodernizowałem to sobie na 10/4. Było spoko, ale czas ucieka i zmieniają się priorytety... Po 3 latach takiej jazdy przeszedłem na krajówkę, w domu w piątek w przedziale 10-16 (w zależności jak się wyrobię w tygodniu z planem i jakie kolejki mnie zastaną w piątek rano), ale też jest tak, że codziennie jestem w domu przejazdem na kilka godzin lub nawet na noc. Po UE jeździłem jumbo z lekkimi ładunkami, teraz po kraju na patelni, ale zdarzy się jechać do Niemiec do browaru. Kasa nawet lepsza, jak policzę to, co nadrobię w garażu, a ile czasu więcej dla siebie, rodziny, no i na pogrzebanie w garażu... Ale podkreślam, że jest to mój przykład. Każdy jest indywidualny i ma inne zapotrzebowania, oczekiwania i nie każdy zniesie tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udar przehooy, nawet moja ogląda i beke ciśnie :nabijasie: o tym, że fiszek jest na pokładzie chyba nie muszę mówić? :grin:

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę chłopa bo filmiki robi za***iste ale jego firma chyba nie czuje dystansu i wyebali go z roboty :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arket napisał:

Szkoda trochę chłopa bo filmiki robi za***iste ale jego firma chyba nie czuje dystansu i wyebali go z roboty :kwasny:

Pierwsze słyszę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PW napisze o co kaman

Edytowane przez Arket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2019 o 09:12, czapa85 napisał:

 Więc czekam na takiego króla osobówki i jego minę jak dostanie do zapłaty za zniszczony ładunek kilkaset tysięcy, a może bym tylko delikatnie przyhamował, żeby na nagraniu było widać i walnął bym w delikwenta i jeszcze by płacił za naprawę auta, 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2019 o 12:05, kaju napisał:

Na moim przykładzie... Jeździłem 11/3, potem zmodernizowałem to sobie na 10/4. Było spoko, ale czas ucieka

11/3 ? 10/4 ? Czyli jak ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, granatowy napisał:

11/3 ? 10/4 ? Czyli jak ? ?

Dni. 10 dni w trasie, 4 w domu. Wyjazd we wtorek, powrót następny czwartek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarnia ktoś gdzie można kupić takie firany? :kox:

67899732_2407414399547935_6340848441731579904_n.jpg

Edytowane przez Arket
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edytowane przez GILI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...