Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Wypsiu które lepsze auto R420 czy TGX? Jak spalanie, awaryjność, kabina? Jaki MAN miał silnik - 480km?

Man jest z motorem 440 KM i jak ja nim jeździłem to miał przebiegu 30kkm więc nie miało co się w nim psuć...:wink:

Ogólnie fajne autko duża przestronna wygodna kabina,co do spalania to było różnie zależy oczywiście od ciężaru i warunków ale średnio tak 32-34 L.

Jedynie co to odniosłem wrażenie że w automacie ten MAN jest przymulony.

Myślę że Man obecnie dorównuje innym markom przestronnością kabiny materiałami wykończeniowymi czy spalaniem,ale jeśli chodzi o elastyczność silnika to Scania R420 lepiej ciągła od tego Mana 440 takie miałem wrażenie,również jak i podzespoły mechaniczne jak wspomaganie,skrzynia czy zawieszenie kabiny to chyba jak na razie Szwedzi są w tym najlepsi.

Jak jeszcze raz miałbym okazje dostać takiego Mana to z pewnością bym nim nie pogardził,lepszy nowy Man jak stare Volvo lub Scania....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wypsiu które lepsze auto R420 czy TGX? Jak spalanie, awaryjność, kabina? Jaki MAN miał silnik - 480km?

Man jest z motorem 440 KM i jak ja nim jeździłem to miał przebiegu 30kkm więc nie miało co się w nim psuć...:wink:

Ogólnie fajne autko duża przestronna wygodna kabina,co do spalania to było różnie zależy oczywiście od ciężaru i warunków ale średnio tak 32-34 L.

Jedynie co to odniosłem wrażenie że w automacie ten MAN jest przymulony.

Myślę że Man obecnie dorównuje innym markom przestronnością kabiny materiałami wykończeniowymi czy spalaniem,ale jeśli chodzi o elastyczność silnika to Scania R420 lepiej ciągła od tego Mana 440 takie miałem wrażenie,również jak i podzespoły mechaniczne jak wspomaganie,skrzynia czy zawieszenie kabiny to chyba jak na razie Szwedzi są w tym najlepsi.

Jak jeszcze raz miałbym okazje dostać takiego Mana to z pewnością bym nim nie pogardził,lepszy nowy Man jak stare Volvo lub Scania....:wink:

HE HE - widze ze pasow tez nie zapinasz :decayed:

Wkurzajace jest te pipczenie.... :kwasny:

A co do automatu to podobno sie dostosowuje do stylu jazdy kierowcy, ale racja ze zamulone sa niezle- myslalem ze to przez DPF-a? Albo maja tylko chemiczna neutralizacje spalin?

A co do tytulu video- nie jest to czasami TGX a nie TGA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pasów to kucie sobie tylko zapinkę bez szelek i po problemie.

ja dzisiaj zdecydowałem że po nowym roku odchodzę z firmy i szukam nowego pracodawcy głupia s*ka mnie tak zagotowała że szok. zapisałem się też na podstawowy kurs adr i przewóz materiałów cysterną. :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak, że lataliśmy w podwójnej obsadzie a teraz nagle w miejsca gdzie nie zdejmujemy mebli z auta samodzielnie, tylko robią to magazynierzy w niemczech, mamy jeździć w pojedynkę.

Problemem jest to że frachtów nie przybyło co wiąże się ze zmianą wysokości wynagrodzenia...... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej pewnych pulapow zarobkowych nie powinno sie schodzic, na miedzynarodowkach....- wiec cie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podepnę, śmigam póki co busem plandeką po całej Unii w systemie 2/1

Mam foto z weekendu z przed 2 tygodni, na 77 koło nevers w F pewnie nie jeden kojarzy tego Totala

Mały project x był jak to wszystsko popiło

17112012317.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podepnę, śmigam póki co busem plandeką po całej Unii w systemie 2/1

Mam foto z weekendu z przed 2 tygodni, na 77 koło nevers w F pewnie nie jeden kojarzy tego Totala

Mały project x był jak to wszystsko popiło

http://s18.postimage.org/p52q9o1d1/17112012317.jpg

<br /><br />

jak na gieldzie samochodowej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze na busach expressach to mają większy sajgon z jazdą niż na dużych mobilach ... ciągle szybko szybko bo czas goni... mam racje?

Mówie to dlatego, że moja firma ma też warsztat mechaniczny i dosyć często przyjeżdżają takie busy z zaprzyjaźnionych firm i czasem pogadam z kierowcami ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze na busach expressach to mają większy sajgon z jazdą niż na dużych mobilach ... ciągle szybko szybko bo czas goni... mam racje?

Mówie to dlatego, że moja firma ma też warsztat mechaniczny i dosyć często przyjeżdżają takie busy z zaprzyjaźnionych firm i czasem pogadam z kierowcami ..

Kumpel jeździł i podziękował bo przecież jak by mogli to by Ci 24h kazali jeździć, po tych 2 tygodniach wglądał jak cień człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze na busach expressach to mają większy sajgon z jazdą niż na dużych mobilach ... ciągle szybko szybko bo czas goni... mam racje?

Mówie to dlatego, że moja firma ma też warsztat mechaniczny i dosyć często przyjeżdżają takie busy z zaprzyjaźnionych firm i czasem pogadam z kierowcami ..

jest masakra jak ch%^*j :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GILI - jak wygląda twoje Volvo w środku ? Jak DAF z czerwonym wnętrzem ? :wink:

Jeździłeś jakimiś innymi samochodami w firmie ?

12letnim Roburem.Miesiąc Volvo białym 2004 420KM.Dafami,Miesiąc CFką.Kółko 300tu,530KM.Kółko Predatorem 460KM i kółko Volvo 500 2011.

Byłem dzisiaj na przeglądzie przyczepy.Benalu 2lata i ciągle igła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GILI - jak wygląda twoje Volvo w środku ? Jak DAF z czerwonym wnętrzem ? :wink:

Jeździłeś jakimiś innymi samochodami w firmie ?

12letnim Roburem.Miesiąc Volvo białym 2004 420KM.Dafami,Miesiąc CFką.Kółko 300tu,530KM.Kółko Predatorem 460KM i kółko Volvo 500 2011.

Byłem dzisiaj na przeglądzie przyczepy.Benalu 2lata i ciągle igła :wink:

z wywrotek to tylko kempf i benalu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GILI - jak wygląda twoje Volvo w środku ? Jak DAF z czerwonym wnętrzem ? :wink:

Jeździłeś jakimiś innymi samochodami w firmie ?

12letnim Roburem.Miesiąc Volvo białym 2004 420KM.Dafami,Miesiąc CFką.Kółko 300tu,530KM.Kółko Predatorem 460KM i kółko Volvo 500 2011.

Byłem dzisiaj na przeglądzie przyczepy.Benalu 2lata i ciągle igła :wink:

z wywrotek to tylko kempf i benalu :wink:

w wakacje do nas na warsztat przyjechała Schmitz'ka ... wożą nią palety po chemii ( kleje, farby itp ) kierowca mówi, że coś stuka i troche ją nosi pełną,

mechanik schodzi do kanału a sworznie od ośki już tak wyjajowane, że każda ośka skręcała jak chciała oczywiście mogła w końcu wypaść :kox::kox: tak się czasami katuje sprzęty.... o tym jak ten sam kierowca utopił się na wysypie swoim Fh i nieumiejętny fadromista chciał go podnieść i złamał mu rame :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fajnie, 5 busów w firmie, nie mam od kilometra tylko od dniówki, 200zł jak jade 180zł jak stoje a za weekend 250zł czy jade czy stoje, robimy 10-13 tys miesiecznie takze tyle co na duzym tylko wiadomo czasem expres da po du**e. a spanie w kurniku.. jak duzo wypijesz to cięcko wleźć nic po za tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC00986.jpg

<br /><br />

pozdro z zimowej Szwajcarii:decayed:

---------- Post dopisany at 22:23 ---------- Poprzedni post napisany at 21:57 ----------

DSC00981.jpg

DSC00982.jpg

DSC00983.jpg

<br /><br />

tu juz Niemiecka strona dzisiaj rano:

DSC00985.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...