Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W tym roku do nas ma trafić hybryda,ciekawe co to będzie za wynalazek i jak tym będzie się jeździć....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bedzie za nim jeździł wóz serwisowy :decayed:

Taka jest jednak przyszłość transportu szczególnie na krótkich kółkach gdzie trzeba dużo jeździć po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologia w mieście zero dymu i huku,nabudowali w centrum apartamentowców w cenie od 600 tyś do ponad 1 miliona euro za sztukę i teraz właściciele się skarzą że im za głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobusy hybrydy jeżdżą np. po Londynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga uwaga wielki krok ... oficjalnie zapisałem się na kurs diagnosty samochodowego.... więc możliwe, że szykują się zmiany i przestane szoferować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio biorę różne kursy i jest okazja pojeździć ciekawymi lkv.

Scania r480 2011opticruise+plandeka i Merc mp4 z całkiem nowym (10litrowym 430KM) silnikiem z dopracowanym automatem(moim zdaniem lepszym jak w Volvo).

DSC_0479.jpg

DSC_0486.jpg

DSC_0487.jpg

DSC_0495.jpg

DSC_0496.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


(moim zdaniem lepszym jak w Volvo).

Nie zgodzę się,mamy w firmie obecnie 3 nówki FMX i w drugie centrali wzięli na testy Actrosa, jest spora różnica w tych automatach.Mercedes z towarem płynnym w terenie gdzie jest sporo podjazdów i świateł na skrzyżowaniach lub ronda wariuje,zmienia biegi za późno.Wystarczy że podjeżdżając pod wzniesieniu jakaś osobówka cię przydławi,lub są światła gdzie musisz się zatrzymać i ruszyć.Skrzynia zacznie kombinować i jesteś zmuszony korzystanie z opcji M.

W Volvie nie ma tego problemu,pedał w podłogę i 40 + tonowy zestaw jedzie,obroty silnika i biegi są tak dobierane że można sobie dłubać w nosie i się niczym nie przejmować.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tobą,ale volvo na rondzie,czy mocno złamany na skrzyżowaniu potrafi się też zakręcić. Zrobiłem ponad 150tyś.km 13litrowymi mp4 z półtuszami na hakach,to wiem jak było ciężko rozpędzić robura,gdy towar się bujał,nowszy rocznik był zawszę trochę lepszy,a ten to już całkowicie inny silnik 10L i inna skrzynia.

Scania zaskoczyła mnie spalaniem.Praktycznie cały czas załadowany 24t,było wszystko...landy,autostrady, krajówka,bez wielkiego starania,a ta ciągle 28l :)

Edytowane przez GILI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to ograniczenie prędkości w zabudowanym w godzinach 23:00 - 5:00 cały czas wynosi 60 km/h, czy coś przy tym kombinowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczenie nocne jest dalej obowiązujące. Wczoraj na 6-tce w okolicach Rymania policaje mieli ciśnienie na duże auta, łapali wszystko co jechało powyżej 70km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo leciałem ostatnio z Koszalina (a tam każda wioska zaminowana) i po północy przy 62 km/h strzeliło mi fotę.

Edytowane przez mech15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie 50zl i 2 pkt,zachodniopomorskie z tego słynie,przekroczenia o 1 czy 2km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...