Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z domykaniem szyby elektrycznej od kierowcy


dareksa1

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko na allegro idzie dostać takie cos? Ja myślałem że coś z silnikiem i go rozebralem, szczotki w palcach jak piasek się posypały. Teraz mam nowy a szybą dalej swiruje. Kupię te plastiku i dam znać co i jak. :banghead:

Wysłane z mojego mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko na allegro, mozesz kupic w aso tylko jezeli chodzi o przednie dzwi to musisz podac czy z prawych czy z lewych dzwi i czy z prawej strony czy lewej, mozesz kupic tez tansza wersje z firmy ROMIX pewnie w kazdym sklepie motoryzacyjnym, z tym ze moga nie miec na miejscu, odpusc sobie szroty bo tam pewnie beda chcieli tylko i wylacznie sprzedac cala ramke:) tak bylo jak ja szukalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spróbuję kupić chyba na allegro w aso nie wiadomo ile sobie za takie coś życzą i zobaczę a to tylko plastik i chyba troszke nasmarować żeby miał poślizg i będzie dobrze chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podskoczę do sklepu i zobaczę czy mają, jak nie to alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie podnieść czy zniżyć. Nie ma takiej regulacji. Sterownik ma wyuczune pozycje końcowe i szybe podnosi i opuszcza do punktów końcowych. Może masz źle przyuczone pozycje końcowe i nie dojeżdża do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Nie da sie podnieść czy zniżyć. Nie ma takiej regulacji. Sterownik ma wyuczune pozycje końcowe i szybe podnosi i opuszcza do punktów końcowych. Może masz źle przyuczone pozycje końcowe i nie dojeżdża do końca.

A jak to trzeba przyuczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciek1281 napisał:

A jak to trzeba przyuczyc

Szyba od kierowcy chowa sie 1 cm nizej niz od pasazera i mam szum na slupku srodkowym i nie wiem czy to moze byc przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciskiem do otwierania szyby kierowcy na włączonym zapłonie naciskasz przycisk na dół i trzymasz jakieś 3-5 sek. Szyba wtedy zjeżdżą całkiem w dół. Jak usłyszysz kliknięcie puszczasz przycisk. To samo z gorną pozycją. Podnosisz szybę przyciskiem do samej góry i trzymasz przycisk 3-5 sek aż usłyszysz klikniecie. Puszczasz i gotowe. Wypróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał:

Przyciskiem do otwierania szyby kierowcy na włączonym zapłonie naciskasz przycisk na dół i trzymasz jakieś 3-5 sek. Szyba wtedy zjeżdżą całkiem w dół. Jak usłyszysz kliknięcie puszczasz przycisk. To samo z gorną pozycją. Podnosisz szybę przyciskiem do samej góry i trzymasz przycisk 3-5 sek aż usłyszysz klikniecie. Puszczasz i gotowe. Wypróbuj.

Ok dzieki zaraz wypróbuję nievwiem czy to cos pomoze z tym szumem ale warto sprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij nic sie nie robi? Szyba nie jedzie w dół czy do góry co sie nie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał:

Wyjaśnij nic sie nie robi? Szyba nie jedzie w dół czy do góry co sie nie robi?

Zrobilem tak jak mowiles opuscilem i przytrzymalem przycisk 5 sek i nic szyba zostaje tak jak kest i nie slychac zadnego klikniecia to samo do gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. spróbuj teraz innej opcji. Do pomocy bedzie potrzebny jakiś przedmiot który trzeba między szybę i górną krawędź drzwi wsadzić. Najlepiej taki klocek drewniany jak na zdjęciu na dole.

1. Klocek pomiędzy odsuniętą szybę a krawedź drzwi wsadzić (procedura oczywiście na zamkniętych drzwiach)

2. Szybę zamknąć trzymając przycisk w górę i dopiero wtedy puścić jak szyba kompletnie się zatrzyma.

3. Tą czynność powtórzyć trzykrotnie

4. Po tym powinna szyba przycisnąć/zakleszczyć klocek u góry.

5. Szybę lekko opuścić w dółżeby móc wyjąć klocek

6. Zamknąć szybe trzymając przycisk w górę. Jak zamknie 2 razy pociągnąc przycisk w góre (zamykanie) przytrzymując u góry przynajmniej 1 sek)

7. Szybę kompletnie otworzyć.

 

20200604_163245.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Muskel1 napisał:

ok. spróbuj teraz innej opcji. Do pomocy bedzie potrzebny jakiś przedmiot który trzeba między szybę i górną krawędź drzwi wsadzić. Najlepiej taki klocek drewniany jak na zdjęciu na dole.

1. Klocek pomiędzy odsuniętą szybę a krawedź drzwi wsadzić (procedura oczywiście na zamkniętych drzwiach)

2. Szybę zamknąć trzymając przycisk w górę i dopiero wtedy puścić jak szyba kompletnie się zatrzyma.

3. Tą czynność powtórzyć trzykrotnie

4. Po tym powinna szyba przycisnąć/zakleszczyć klocek u góry.

5. Szybę lekko opuścić w dółżeby móc wyjąć klocek

6. Zamknąć szybe trzymając przycisk w górę. Jak zamknie 2 razy pociągnąc przycisk w góre (zamykanie) przytrzymując u góry przynajmniej 1 sek)

7. Szybę kompletnie otworzyć.

 

20200604_163245.jpg

Dalej nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maciek1281 napisał:

Dalej nic sie nie dzieje

Witam. Dzis mialem chwile czasu i obkleilem caly samochod i dalej szumi na slupku srodkowym

IMG_20200605_140724.jpg

IMG_20200605_141747.jpg

IMG_20200605_141740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...