Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO


Dawids

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze bo sam nie wiem czy jest ok czy nie a mianowicie autko wciąga mi 13 litrów po mieście według fisa co jak sadze i tak jest zaniżona miarą więc pytanie do was tak ma być czy coś sie popsuło że tak pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke nie na temat ale sie wypowiem - posiadam 2,0 170km i mi fis takze pokazuje spalania niesamowicie duze. a po zatankowaniu po korek i jezdzeniu do odzewu ksiegowego okazało sie ze pali 8L. ale 3.0 i 13L wcale sie nie dzieiwie fura w Q i do tego automat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze szczecina jesteś kolego jestem tam prawie w każdy weekend i dużo jeżdżę dlatego to spalanie mnie tak męczy bo wydaje mi się że na początku tyle nie wciągał ale skoro twój pali osiem to może u mnie to spalanie i logiczne by było sam nie wiem może jeszcze ktoś coś napisz z autopsji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o skrzyni to już lepiej nie rozmawiajmy bo kazdy mówi co innego przerabiany temat 11,5 powiadasz no to już mi się lepiej podoba niż 13 ja jeżdżę codziennie do pracy i weekendami po szczecinie ale raczej też w korkach nie stoję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jakie odcinki robisz. Te silniki raczej wolno się nagrzewają, więc to tez na pewno może mieć wpływ na zużycie. Jak jakiś czas temu musiałem zrobić odcinek około 6 km i wpadłem w korki, to mimo wysokiej temperatury otoczenia nie zszedłem poniżej 15tu. PS nie wiem kto Ci nagadał z tymi skrzyniami ale Mutli po pierwsze jest bezstopniowe, a po drugie występuje wyłącznie w ośkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oki a czy np jak zrobie logi to coś mi to wyjasni a nawet jak jest już porządnie rozgrzany np jak wpadam z trasy do miasta i jeszcze musze pojeździc po tym mieście to też mi zawsze te 13-12,5 pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. A sprawdzałeś jakie jest faktycznie zużycie? Od tankowania do tankowania? Teoretycznie mógłby jeszcze "zawyżać" spalanie, jak by opony były za duże, bo liczony przebieg byłby mniejszy niż faktyczny. Ale zakładam, że masz rozmiar odpowiadający fabrycznemu. W mojej opinii nie jest to jeszcze wartość spalania, którą należałoby się przejmować w tym silniku i tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Całkiem normalne jest zużycie paliwka w Twoim autku . VW phaeton 3.0 tdi wciągał mi podobne ilości paliwka , jak nie większe - w mieście w automacie było ok 15-18 litrów na 100 km .

Pozdrawiam.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum a6 szukalem ile pije 3.0 ASB po miescie i pisali ze 13 to min a realnie to tak 14-15l wiec 13 wydaje sie sensowne w a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wychodzi na to że to tak po prostu musi być i spalanie jest oki skoro tak to nic mi nie pozostaje jak lać i jeździć bo z tego cala przyjemność dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o skrzyni to już lepiej nie rozmawiajmy bo kazdy mówi co innego przerabiany temat 11,5 powiadasz no to już mi się lepiej podoba niż 13 ja jeżdżę codziennie do pracy i weekendami po szczecinie ale raczej też w korkach nie stoję

Skrzynie masz tiptronic. Nie wystepowaly multi z silnikami 3.0 tdi.

A spalanie 13L w cyklu miejskim jest w granicach normy.

Wyskocz na trase i zmierz spalanie chwilowe na prostym plaskim odcinku drogi, nie pod wiatr ani z wiatrem, przy V = 100 km/h i 130 km/h. 6 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki może być trip ważne że działa jak nowa a co mi to da jak zmierzę tak jak napisałeś w piątek jadę do szczecina to tak zrobię bo nie stet na wyspie nie ma gdzie ale dziś nim trochę jeździłem z rana po Świnoujściu i pokazywał drań jeden piętnaście jak się rozgrzał dopiero powoli spadało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że się powoli rozgrzewa (chyba, że po chipsie grzeje się szybciej).

U mnie komp pokazuje 10-12 po mieście (kiedyś pokazywał mniej i zaniżał- teraz o dziwo jest w miarę ok) W warszawskich korkach wciągnie spokojnie od 11 w górę- 13 myślę, że jest jak najbardziej realne.

Bez korków to tak jak pisałem- okolice 10-12

Trasa w zależności od prędkości- od 8 do 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuzycie paliwa zalezy rowniez od stanu hamulcow, geometrii zawieszenia (zbieznosci), szerokosci i cisnienia opon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża różnica jest manual / tip , w moim od 6 lat jak nim latam nie przekroczyłem średniej 11 L , a tiptronem miałem średnio 13 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na takie coś że staje na światłach fis na spalaniu średnim włanczam mocny nawiew bo szyby parują a tu spalanie rośnie cyferka po cyferce ale auto było zimne i to chyba tak jest co nie?! Ale on mi wciąga spokojnie 15 coś mi się wydaje, co wy na te logi robić to da to coś czy odpuścić sobie????

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli po centrum Szczecina pali Ci 13 - to jest dobry wynik.

Ja jeżdżę tu codziennie a trasy różne 3km-6km i więcej. średnia wychodzi 10-11 przy dłuższych trasach powyżej 10km.

Krótsze -12-14, zależy od korków.

Ale ja mam 2.5TDI, ale też jest ciężkie i quattro w dodatku duże koło 19" 235/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...