Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO


Dawids

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.08.2017 o 21:29, beny2303 napisał:

Mi z wyliczeń dolewek i przejechanych kilometrów ze średnią 130 - 140 wychodzi 7.8l i poniżej nie da rady, a mam manualna. 

u mnie identycznie wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to inni robią, że spalanie mają poniżej 7 litrów:eusathink:przy takich prędkościach i to jeszcze w automatach:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, beny2303 napisał:

Nie wiem jak to inni robią, że spalanie mają poniżej 7 litrów:eusathink:przy takich prędkościach i to jeszcze w automatach:dontknow:

Poprostu też pisz jak inni. To jak z wedkarzami, taaaaaka ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie BKN i na spalanie nie mogę narzekać. Miasto waha się w granicach 11l miasto trasa ok 7,5l suma wychodzi w granicach 8l. Najniższe jakie udało mi się osiągnąć w trasie 6,4l 90km/h:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek Skorupski napisał:

Najniższe jakie udało mi się osiągnąć w trasie 6,4l 90km/h:)

5,5 :P przy 60-80km/h bez spiny, po prostu nie wyprzedzałem. Wtryski mam z B8 CAPA i dopiero na nich wypracowałem taki wynik, moc na starych 280/550 spalanie zbliżone do Twojego.

podaje wartość z FIS'a, kiedyś mierzyłem "generalnie" się pokrywało.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa droga wojewódzka raczej około 80-110 bez gwaltownego przyspieszania i wyprzedzana 5.6 Motor 285/550 Nowe wtryski BD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje minimum to ok. 6,7l/100 wyłącznie trasa i mocno spokojna jazda max 120 km/h, ale często wolniej jak warunki nie pozwalały. Ogólnie bez korków, zbędnego hamowania i przyspieszania. Zatankowałem do pełna w Graz w Austrii i na jednym baku dojechałem do Warszawy, gdzie znów zatankowałem do pełna niecałe 58l po przejechaniu niecałych 900km. Komputer wtedy pokazał chyba 5,8, więc sporo zaniżył. A tak, średnie z 60k km mam 8,9l wg dystrybutora. Po mieście nie wiem, bo mało tak jeżdżę. Z resztą jednemu w mieście spali 9 jak robi długie odcinki po pustych ulicach a drugiemu 14, jak dojeżdża do pracy 3 km w korku.

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłem do Wrocławia to mi się pokrywało, na krótkich trasach faktycznie brakuje lekko litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje minimum Prędkość 80/90 5.8/100km Bez gwałtownego wyprzedzania spokojna jazda. Miasto na trasie 8km 8.5/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla was za taką jazdę o kropelce autem z silnikiem 3.0 i taką mocą .

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć normalnie nie można bo wszędzie korki albo przysłowie piz*y na drodze to trzeba sobie znaleźć inną fobie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam.S napisał:

Szacunek dla was za taką jazdę o kropelce autem z silnikiem 3.0 i taką mocą .

Jakaż znowu moc. Przy tej masie, to takie rozsądne minimum, żeby komfortowo się poruszać i bez większej spiny wyprzedzić jak się jedzie we 4 osoby (mówię o serii). 10 lat temu, to może było coś, a teraz na trasie podobne osiągi ma Leon 1,8. Chyba nie zauważyłeś postępu, bo teraz Kie i Meganki mają mocniejsze silniki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfortowa jazda przy tej konfiguracji zaczyna się w okolicach 280 / 550+ o serii lepiej nie wspominać, zwłaszcza że większość silników ma jakieś bolączki i nie trzyma katalogowej mocy.

Nowe auta... 1.6 tdi + turbo = 200+ ... 2.0 tdi 150 + turbo = 240 i nawet okolice 500nm.. o 3.0 to chyba szkoda gadać :P

Osobiście wolę WŁASNY stary klamot niż nowy gadżet z KREDYTEM.

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę swój stary, ale już obeznany, niż nowe za nie wiadomo jakie pieniądze. Te A4 jak ma ogarnięte co trzeba to nie jest przesadnie drogie w utrzymaniu. Następne pewnie chciałbym benzynowe, ale obawiam się, że 250-280 konne 2.0t niekoniecznie zmieści się w 9l/100 jadąc autostradą 180 km/h.

Póki co jeżdżę aż odpadną koła, bo za sensowny pieniądz tego i tak się nie da sprzedać pomimo że zadbany, bo ludzie boją się tej pojemności a jeszcze ponad 300k przebiegu na blacie, to wg naszych kupujących nadaje się co najwyżej na złom.

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja chciałem sprzedać ale finalnie wymieniam dowód. Nawet dokładając 10-15k nic sensowego się nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam.S napisał:

Szacunek dla was za taką jazdę o kropelce autem z silnikiem 3.0 i taką mocą .

Dobrze że ja sobie nie kupiłem 3,0tdi, zanim bym policzył dokładnie spalanie to już bym musiał iść na powtórny egzamin lub pauzować przez trzy miesiące :P:decayed:

Sorry za OT :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubie pozapierda.... moje pali 14 w mieście i to jak jest 19sta wieczorem bo jak wracam w nocy i ul.legnicka do stadionu moja to i 20 zeżre ale co spocone łapy to moje :)

Na co kupować 3 .0 w quattro jak ma sie jeżdzić 90km/h w trasie bez wyprzedzania Fabie bym se kupił 1.4 i na to samo by wyszło.

Ale jak coś mam jeszcze citroen  C3 1.4 HDi w trasie pali 4,5l/100 i co zatkało kakao :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2018 o 15:50, Wersel napisał:

A ja tam lubie pozapierda.... moje pali 14 w mieście i to jak jest 19sta wieczorem bo jak wracam w nocy i ul.legnicka do stadionu moja to i 20 zeżre ale co spocone łapy to moje :)

od piątku tam stoi policja z nielegalnym pseudo radarem :P

W dniu 30.03.2018 o 15:50, Wersel napisał:

Na co kupować 3 .0 w quattro jak ma sie jeżdzić 90km/h w trasie bez wyprzedzania Fabie bym se kupił 1.4 i na to samo by wyszło.

dlatego ja redukuje do 2.0 .. 250 koni w lekkie budzie starczy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...