Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO


Dawids

Rekomendowane odpowiedzi

A6 C6 tip+q trasa do 110km/h da się zejść poniżej 7l, autostrada i tempomat na 160km/h 8-9l a w mieście minimum to 9l, natomiast górnej granicy nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, jak Wy to robicie...

Moje (choć jeszcze nie umiem nim jeździć) spala 8,5 w mieście. Nie miałem okazji sprawdzić jeszcze na trasie... Znaczy miałem, ale deptałem, ile wlezie i nie patrzyłem na spalanie... Wszystkie wskazania wg kompa, ale wydaje mi się, że wsio się zgadza. 3.0 TDI, podrasowany do 260 KM (podobno - bo nie mam papierów - jeśli ktoś ma hamownię to z chęcią sprawdzę - i tak muszę). Wydaje mi się, że może być mniej, ale muszę nauczyć się jeździć.

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, smoczoos napisał:

Ja nie wiem, jak Wy to robicie...

Moje (choć jeszcze nie umiem nim jeździć) spala 8,5 w mieście. Nie miałem okazji sprawdzić jeszcze na trasie... Znaczy miałem, ale deptałem, ile wlezie i nie patrzyłem na spalanie... Wszystkie wskazania wg kompa, ale wydaje mi się, że wsio się zgadza. 3.0 TDI, podrasowany do 260 KM (podobno - bo nie mam papierów - jeśli ktoś ma hamownię to z chęcią sprawdzę - i tak muszę). Wydaje mi się, że może być mniej, ale muszę nauczyć się jeździć.

Pozdrawiam,

Kuba

Jak dla mnie spalanie w mieście jest jak najbardziej ok, moje A6 w mieście  w korkach spala przeważnie 11-12l, te 9l jest przy mega delikatnym traktowaniu pedału gazu, ale tak się nie da jeździć bo korci żeby depnąć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie deptać, choć mocno kusi... Może już jestem za stary, najeździłem się i nadeptałem... Uczę się jeździć z tak potężnym silnikiem i mocą (jak dla mnie)... Staram się nie przekraczać 2k obrotów, może to to? Jeszcze mi szarpie przy zmianie biegów, ale myślę, że da się osiągnąć spalanie na poziomie 8l w mieście. Temu się dziwię, jak piszecie, że 11-12 to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, smoczoos napisał:

Staram się nie deptać, choć mocno kusi... Może już jestem za stary, najeździłem się i nadeptałem... Uczę się jeździć z tak potężnym silnikiem i mocą (jak dla mnie)... Staram się nie przekraczać 2k obrotów, może to to? Jeszcze mi szarpie przy zmianie biegów, ale myślę, że da się osiągnąć spalanie na poziomie 8l w mieście. Temu się dziwię, jak piszecie, że 11-12 to norma.

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to że miasto miastu nie równe, co innego Rzeszów a co innego np. Warszawa. Każdemu będzie spalać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Tobie o jak najmniejsze spalanie to jaki sens kupować było 3.0 TDI!?:co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o jak najniższe spalanie. Skoro temat jest o spalaniu, to dziwi mnie w takim razie sens udzielania odpowiedzi, gdy jeździ się na pełnym bucie. Piszę tylko, co mi się udało osiągnąć w ramach prób. I nie, nie jeżdżę wolno - w zupełności wystarczy mi, że ktoś burknie na światłach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jeżdzę na pełnym bucie, ale normalnie i spalanie w mieście wychodzi ok. 10 litrów z climą włączoną non stop. Nie udało mi się osiągnąć 8,5 litra, bo dla mnie to nierealne przy tym silniku i krótkich odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednia spalania z 8000 km to 10,4. Tak mi komp pokazuje. Na trasie to naj mniej mi 7,2 pokazał. Ale tak się normalnie nie da ganiać. Srednio trasa to 8,5- 9 litrów przy nocnej jeździe, ruch minimalny i ogień pod maską. Przy 250 spala 12,5l. W mieście nie wiem. Fis mam przełączony na inną opcję by mnie nie irytowało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcin4x4 napisał:

Nie spotkałem B7 w  której FIS mówił prawdę :P

Może mówi, może nie. Mając taki motor wiemy że będzie połykał. Tak więc nie rozumiem po co w fisie w ogóle zrobili opcję spalania? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tylko ilość kilometrów do przejechania, ale i tak zmieniłem na pełny FIS, bo chciałem i co nadal używam tylko info o ilości kilometrów. Pozostałe mnie praktycznie nie interesuje. Zalukam od czasu do czasu i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem swoją do tej pory ok. 25tys km i średnio z długiego dystansu wychodzi mi 8l, rekordy ekodrivingu można wykonać tylko na małych kółkach, różnica u mnie między zimą 16' a lato 19' jest + 0,5l /100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...