Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO


Dawids

Rekomendowane odpowiedzi

Oki doki… ide w dalsza lekture. COMPSport mnie wblad wprowadzil ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/275292-zdziwienie-vs-zaskoczenie-nie-wiem-co-o-tym-myslec/

jak widzisz na temat CS mam wyrobione zdanie.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie ok 12-13 w miescie jak najbardziej mozliwe. U mnie 3.0 TDI ASB TipTronic i Quattro, kola 235 45 r17 wyglada to tak:

- jazda w ciagu dnia po Wroclawiu i tylko po Wroclawiu czyli korki - od 11-13l czasem w miare dynamicznie ruszajac.

- trasa z Monachium do Wroclawia przez Czechy, raz kiedys probowalem jechac bardzo ekonomicznie i przepisowo. Autostrada DE do 140km/h, Czechy 130km/h, w nocy - rekord 6,1l /100

- trasa z Monachium do Wroclawia przez Drezno - w normalny piatek czyli sporo korkow, jak sie da to jade i ponad 200km/h - wychodzi mi srednio od 8-9 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do kolegow dotyczace zgodnosci realnego spalania a tego ktore pokazuje FIS.

Porownywaliscie kiedys i czy wychodzily wam jakies rozbieznosci? U mnie przed chipem i usunieciem DPFa FIS zaniżał o 0,2 - 0,3 l. I bylo spoko. Teraz az 0,6 - 1,0 l. Potrafi zanizyc FiS i powiem szczerze ze to juz troche duzo i jest to wkurzajace. Auto patrzac na Fis pali mniej ale realnie to ta samo albo i wiecej bo Fis mocniej zaniza. Mam teraz 290km i 532niutki.

Dzis przed tankowaniem fis pokazal srednie z calego baku 9,1 a p zalaniu okazalo sie ze 10,5l spalil.

Nie narzekam ze to duzo tylko wkurza mnie taka rozbierznosc fisu...

Poprzendni 1.9 tdi 130km pod tym katem byl bardzo dokladny.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do kolegow dotyczace zgodnosci realnego spalania a tego ktore pokazuje FIS.

Porownywaliscie kiedys i czy wychodzily wam jakies rozbieznosci? U mnie przed chipem i usunieciem DPFa FIS zaniżał o 0,2 - 0,3 l. I bylo spoko. Teraz az 0,6 - 1,0 l. Potrafi zanizyc FiS i powiem szczerze ze to juz troche duzo i jest to wkurzajace. Auto patrzac na Fis pali mniej ale realnie to ta samo albo i wiecej bo Fis mocniej zaniza. Mam teraz 290km i 532niutki.

Dzis przed tankowaniem fis pokazal srednie z calego baku 9,1 a p zalaniu okazalo sie ze 10,5l spalil.

Nie narzekam ze to duzo tylko wkurza mnie taka rozbierznosc fisu...

Poprzendni 1.9 tdi 130km pod tym katem byl bardzo dokladny.

Pozdrowienia

U mnie się prawie pokrywa. Odchylenia max 0,2l. Mam wszystko w oryginale, z DPF włącznie. Jeżeli usunąłeś DPF to moze i świrować, ale to możesz VCDS'em skorygować - będzie pokazywał prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarki nigdy nie pokażą poprawnie by gody one zliczają 0.0 to realnie jest ~0.3L (u mnie). Ale ogólna różnica jest w okolicach 0,5L, może mniej.

W zegarach robisz adaptacje, ale do tego musisz znać realne spalanie.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio nudziło mi się jak wracałem z pracy chciałem zobaczyć czy uda mi sie zblizyc do 6l/100 poniżej fotka z wyniku :)

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c918ccbbd092da4f.html

Edytowane przez Bartek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tylko ja zawsze licze spalanie z całego baku nie to co pokazuje komputer :) czyli ok 550 km :)
mi się pokrywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja zawsze licze spalanie z całego baku nie to co pokazuje komputer :) czyli ok 550 km :)

Czyli srednio 11 litrow, to jakim cudem masz srednio w miescie 9?

Edytowane przez bosniak_sg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód palił bardzo mało, średnie spalanie w mieście(komputer) to 8,5l do 9l i trzeba było naprawdę się postarać żeby przekroczyć 10l. Niedawno w aucie zostały wymienione wtryski i teraz spalanie kształtuje się na poziomie 9,5l do 13l, przy czym mój styl jazdy raczej się nie zmienił, może na trochę spokojniejszy, przez to spalanie. Niestety nigdy nie sprawdziłem realnego spalania, po ilości przejechanych km, więc wielkości które podaje są jedynie wartościami z komputera ale zastanawia mnie skąd taka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wtryski są zakodowane, samochód jeździ bez zastrzeżeń i myślę że takie spalanie jest realne i raczej nie jest związane z żadną usterką, w każdym razie różnicę w tych wskazaniach zauważyłem od razu po naprawie i jest wyraźna bo to przynajmniej 2l wg wskazań fisa. Na razie zatankowałem pod korek żeby sprawdzić faktyczne spalanie, może wtedy będzie można powiedzieć coś wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

Tak, wtryski są zakodowane, samochód jeździ bez zastrzeżeń i myślę że takie spalanie jest realne i raczej nie jest związane z żadną usterką, w każdym razie różnicę w tych wskazaniach zauważyłem od razu po naprawie i jest wyraźna bo to przynajmniej 2l wg wskazań fisa. Na razie zatankowałem pod korek żeby sprawdzić faktyczne spalanie, może wtedy będzie można powiedzieć coś wiecej

a czy podczas tankowania odpowietrzyłeś wtedy wleje więcej :D:P powinno wejść 72 góra 73l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...