Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO


Dawids

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację Marcin :wink:

Chodziło mi głównie, nie obrażają chłopaków z 1.9 i 2.0, że pomimo różnych przeciwności losu związanych z eksploatacją 2.7 i 3.0 TDI są tymi silnikami, których nie da się porównać do klasy niższej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie odnośnie spalania, wcześniej pisałem że na 16" na trasie potrafię zejść do 6,5l na FISie. Na 17" 7-7,5l autostrada 140km/h

Ostatnio dałem wtryski do regeneracji i spalanie na FISie pokazuje o wiele zawyżone wartości. Mianowicie miasto 13-15l (wcześniej ok 11l.). Trasa 8,5-9l i to nawet przy 100km/h nie chce zejść niżej.

Zatankowałem pod korek, pojechałem autostradą 200km ze stałą prędkością 140km/h na pokładzie 5 osób (z tego trzy o masie 90-110kg) zatankowałem ponownie pod korek wyszło spalanie 7,5l natomiast na FISie 8,8l. Nawet po mieście z całego zbiornika wychodzi ok 11l a pokazuje 13-15l. Więc wychodzi na to że FIS przekłamuje.

Czy ktoś wie w czym może być problem że FIS zawyża spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie znowu zaniża troszkę jest możliwa kalibracja ale w przedziale 85 - 115 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orekta spalania na FISIE
17-Instruments--->ADAPTACJA 10--->Channel 3 zmiana od 100 do ???

Przykład FIS : 9,3l/100km
Real
: 9,8l/100km (100 * 9,8/9,3=105,38)
Channel 3 zmiana z 100 na 105



​Zapożyczone z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po miescie pokazuje 11 caly czas. Tras nie robie niestety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orekta spalania na FISIE

17-Instruments--->ADAPTACJA 10--->Channel 3 zmiana od 100 do ???

Przykład FIS : 9,3l/100km

Real : 9,8l/100km (100 * 9,8/9,3=105,38)

Channel 3 zmiana z 100 na 105

​Zapożyczone z forum.

Czyli jak mi fis zawyża o 1,1l to zamiane zrobić z 100 na 89?

A jak jest z postojem jak zamiast 0,5l pokazuje 10.0l też skoryguje po tej zmiane?

Edytowane przez tomie1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy z ilu na ile Ci zawyża. Inna przecież będzie różnica procentowa jak pokazuje o 1,1l za dużo przy spalaniu 7l i inna przy 11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 tygodni auto stoi wybebeszone więc poruszam się pojazdem zastępczym.

Golf 6 1,4 TSI DSG, ośka 16''. spalanie przy normalnej jeździe identycznie, w trasie przy lekkiej nodze minimalnie niższe ale wystarczy dwa razy depnąć i już jest wyższe. W dodatku komfort nieporównywalnie gorszy, o przyspieszaniu nie ma co gadać bo go po prostu nie ma.. Na standardowych odcinkach do 20km audi ma 6-7L, TSI 8...

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 tygodni auto stoi wybebeszone więc poruszam się pojazdem zastępczym.

Golf 6 1,4 TSI DSG, ośka 16''. spalanie przy normalnej jeździe identycznie, w trasie przy lekkiej nodze minimalnie niższe ale wystarczy dwa razy depnąć i już jest wyższe. W dodatku komfort nieporównywalnie gorszy, o przyspieszaniu nie ma co gadać bo go po prostu nie ma.. Na standardowych odcinkach do 20km audi ma 6-7L, TSI 8...

Tamat odnosnie 3.0tdi a piszesz o spalaniu golfa. Konia obchodzi. HELLOŁ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę o spalaniu golfa tylko porównuje spalanie golfa do audi, "czaisz?"

Skoro utożsamiasz się z ssakami nieparzystokopytnymi to proponuję napisać kolejne 9 stron o tym samym. Może kiedyś się znajdzie jakiś osioł bądź zebra która dojdzie do 3 strony bardzo ciekawego i zróżnicowanego w wypowiedziach tematu.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy z ilu na ile Ci zawyża. Inna przecież będzie różnica procentowa jak pokazuje o 1,1l za dużo przy spalaniu 7l i inna prto

to o ile procent należy zmienić w moim przypadku jeżeli na trasie przekłamuje o 1,1l więcej niż w rzeczywistości a miasto o 2l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz chyba jakoś wyśrodkować :P bo jak zmienisz miasto dokładnie to trasa pokaże inaczej ..... chodź dziwnie bo u mnie do wskazań fis należy doliczyć 1,5 Litra i czy to trasa czy miasto zawsze się zgadza .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, sprawdzales fis? W każdym z cykli trzeba tyle doliczyć?

Zastanawia mnie właśnie fakt prawdziwości spalania na fisie.

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jak się znęca nad swoim 3.0TDI to mu 20l/100km wychodzi w mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria lubi wciągnąć i jeździ słabo / przeciętnie. Nie jeden w trasie ma 11L tylko się nie przyznaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 to możne i przesada ale agresywne wyprzedzanie i większe prędkości to myślę ze 10 to śmiało .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie każdy jedzie 100-200 i więcej km prostą drogą, dla mnie trasa to jest odcinek 40-50km do 3jmiasta czyli górki, zakręty i inne "przeszkody polowe".

U mnie było tak:

seria - dużo pali, słabo jeździ

mod - spalanie spadło, jeździ znośnie (seryjny ASB nie daje rady)

mod + KKK ASB- spalanie lekko w dół, mocy dużo więcej

mod + KKK ASB hybryda - spalanie znowu lekko w dół, na górze szatan, przy zmianie biegów rwie kapcie (problemy z wysterowaniem)

teraz wlatuje GTB 2260 hybryda stage 1 MIXED-FLOW, w końcu odzyskam dól, zobaczymy co będzie.

Znajomy ma 2260 stage 3 i w CCWA pękło 380ps, do tego skrzynia poliftowa i auto w mieście spokojnie schodzi do 8L. Może da się niżej... w sumie nikt tego nie mierzył...

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...