Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T różnica między skrzynią 5 a 6 biegową


bartazi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to w ogóle jest możliwe, że przy 120 na 6 macie po 3 tyś obrotów :grin:?

Jutro kuźwa filmik nagram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde multi przy 120 km/h ma może 2500 obr albo i mniej, aż tak tragicznie w tych manualach jest ?:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Jeszcze raz piszo quattro. Może moja skrzynia kaszana? Hahaha.

Ale spalanie też chyba powinno potwierdzić czy coś nie tak?

---------- Post dopisany 30-11-2012 at 09:07 ---------- Poprzedni post napisany 28-11-2012 at 23:44 ----------

To jeszcze raz zrobiłem pomiar.

Na 5 biegu przy 100 km/h wyszło 2800.

Ta sama prędkość na 6 wyszło 2150.

Coś musiałem wcześniej chyba skaszanić jak sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by znaczylo ze nie mozna jezdzic 180km/h takim 1.8t po trasie bo uszy od halasu wymiekaja? prawda to?

Bez przesady. A w ktorym samochodzie przy takich predkosciach nie masz hałasu spowodowanego chociaz by oporem powietrza czy np oponami. Az takiego mega halasu nie ma, myślę że gorzej będzie w ropniaku zdecydowanie.

---------- Post dopisany at 08:43 ---------- Poprzedni post napisany at 08:36 ----------

sprawdziłem

przy 100 na 5 mam 2800

przy 140 na 5 mam 3900 mowie oczywisice o Q max predkosci jaka wyciagnalem na drodze expresowej 230km/h (Radom-Kielce) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to różnica 700 obrotów. Spora? Czy nie?

Ja pamiętam na trasie na piątym biegu prędkość powyżej 140 km była bardzo odczuwalna, piszę o poziomie hałasu.

Teraz jadąc 160 km/h jest i tak ciszej.

Więc jak dla mnie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kolei ja słyszałem że 6 biegowe są bardziej awaryjne niz 5. Nie wiem czy to jest prawdą. A różnica miedzy 5 a 6... musiał bym sie przejechac na 6 biegowej i sprawdzic. Na 5 nie mam uciążliwej jazdy nawet jak pomykam szybko. Moze gdybym jechal odcinki kilku kilometrowe z predkosciami rzędu 160-180 to by było to odczuwalne ale na odcinkach kilkuset metrowych....nie przeszkadza w najmniejszym stopniu. Na hałas nie narzekam, a przynajmniej nie jest on uciążliwy co by przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/size]

[/color]To jeszcze raz zrobiłem pomiar.

Na 5 biegu przy 100 km/h wyszło 2800.

Ta sama prędkość na 6 wyszło 2150.

Coś musiałem wcześniej chyba skaszanić jak sprawdzałem.

O no to już chyba bardziej realne jest :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat się zrobił. Ja mam 1.8T (AMB 170KM) quattro + tiptronic, koła 235/45/R17, skrzynia 5-biegowa i prędkości obrotowe przedstawiają się następująco:

120km/h - 2800rpm

130km/h - 3000rpm

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by znaczylo ze nie mozna jezdzic 180km/h takim 1.8t po trasie bo uszy od halasu wymiekaja? prawda to?

Bez przesady. A w ktorym samochodzie przy takich predkosciach nie masz hałasu spowodowanego chociaz by oporem powietrza czy np oponami. Az takiego mega halasu nie ma, myślę że gorzej będzie w ropniaku zdecydowanie.

---------- Post dopisany at 08:43 ---------- Poprzedni post napisany at 08:36 ----------

sprawdziłem

przy 100 na 5 mam 2800

przy 140 na 5 mam 3900 mowie oczywisice o Q max predkosci jaka wyciagnalem na drodze expresowej 230km/h (Radom-Kielce) :wink:

koła 205/55/16" myślę że tu jakieś znaczenie ma też rozmiar felg stad mogą byc jakieś rozbierzności :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze pytanie laika. Czy remap ma wpływ na to? Jeśli tak, to różnice wynikają też stąd.

Ja autko mam mapowane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to posłuchajcie, moja astra 1.6 + lpg 92r. przy obrotach 2200 na 5 biegu ma 100km/h a przy 3000 na 5 130km/h :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to posłuchajcie, moja astra 1.6 + lpg 92r. przy obrotach 2200 na 5 biegu ma 100km/h a przy 3000 na 5 130km/h :decayed:

Nie bardzo zajarzyłem...czy to miał być kawał czy o co kaman? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to posłuchajcie, moja astra 1.6 + lpg 92r. przy obrotach 2200 na 5 biegu ma 100km/h a przy 3000 na 5 130km/h :decayed:

Nie bardzo zajarzyłem...czy to miał być kawał czy o co kaman? :facepalm:

a co tu jarzyć, to sa fakty, skoro tak juz się przekamarzamy w tym wątku na jakim biegu jakie obroty jaka predkosc, no to dzis wracalem z pracy moja astra i az z ciekawosci sprawdzilem jak to wyglada w silniku starej generacji z 92 roku ktory moim zdniem jest bardzo dobrym silnikiem jak na tamte czasu oczywiscie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekomarzaliśmy się, tylko pisaliśmy jak kto ma, a głównie chodziło o to, czy jest sens zmieniać skrzynię 5-biegową na 6. Gdzie moim zdaniem, jak ma się kasę i możliwości, a autko zostaje na dłużej to tak. Piszę z doświadczenia, bo ja tak w swoim zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mnie to jestem takim typem że wolał bym szukać auta ktory np ma 6 biegow czy xenony itp niz pozniej mial bym sam je wkładać. Ale jesli ktos lubi grzebac to czemu nie..Apropo jestem ciekaw odpowiedzi na pytanie ktore zadales apropo mapowania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anglii troszkę inaczej się chyba kupuje autka ;-P

Poza tym ja w sumie się wtedy nie zastanawiałem nad tym, jak kupowałem. Była oryginalna fura, bo US na angieskich blachach, lewe kółko, długo nie myślałem.

A dopiero od tego czasu jak wlizłem na to forum, to zacząłem się więcej interesować. Do tej pory nie wiem czy ktoś za to nie powinien beknąć, hehe.

Sorry za OT ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie w A4 z silnikiem 1.8 T o oznaczeniu BEX z skrzynią 6 biegów manual napęd Quattro przy 100 km/h mam obroty silnika , 5 bieg to 3000 a 6 bieg to 2500 a przy 5000 obrotów na biegu 6 mam 200 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta :)

Wczesniej miałem multi i powiem ze roznica jest bo przy 100km/h miałem 2100obr....

Teraz jest manual 6b i tak:

100km/h - 5 bieg 2900rpm

100km/h - 6 bieg 2500rpm

Opony 225/45/17 i 8J

P.S. Szkoda ze manual nie ma takich przelozen jak multi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...