Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana świateł dziennych na LED w zwykłych przednich lampach


prott3

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu sam szukałem takiego tematu ale niczego nie znalazłem. Mianowicie chodziło mi o zmianę w B8 (w zwykłych lampach) świateł dziennych na LED-owe. Nie byłem pewien czy jest to możliwe a jeśli tak to jakie (i ile) żarówki tam idą oraz czy taka wymiana nie wywala komunikatu o błędzie.
Z uwagi na brak konkretnych informacji postanowiłem zadziałać sam w temacie. Zakupiłem na Allegro 2 żarówki p13w
(później okazało się że idą tam 4szt. i musiałem dokupić na biegu jeszcze dwie)
i do boju.
Demontaż lam nie jest jakiś bardzo skomplikowany, myślę że każdy da sobie z tym radę. Po zdemontowaniu pierwszego oka okazało się że nie ma dostępu do żarówek dziennych bo audi najzwyczajniej zaślepiła otwór...ale dla chcącego nic trudnego. Wywierciłem jeden otwór z tyłu lampy i już po chwili miałem pierwszą żarówkę na wierzchu, żeby dostać się do drugiej należy wywiercić jeszcze jeden otwór od spodu lampy (miejsca gdzie powinny być otwory są oryginalnie ładnie oznaczone więc od razu widać gdzie nawiercać (przy nawiercaniu uważać na przewody wewnątrz lampy!)
Oryginalne żarówki wyglądają tak:
image.png.2a9363284acface0f98abd329fda6aa5.png
p13w2.jpg

a wymieniamy je na żarówki led p13w białe:

image.png.a99ce31367fe651a22a60d413e09318d.png

Modeli led jest więcej. Ja użyłem akurat tych i mogę zapewnić że nie wywołują one komunikatu o przepalonej żarówce.
Po wymianie żarówek należy też pamiętać o zaślepieniu czymś uprzednio wyciętych otworów. Ja wymierzyłem średnice i zakupiłem dekielki gumowe (do kupienia w praktycznie każdym sklepie z autoczęściami).
Po zamontowaniu lamp led-y odpalają idealnie, nie wywaliło też żadnych komunikatów.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu robimy otwory w lampach (prawy dolny róg z obrazka)

IMG_0711_1.jpgimage.png.5a768995be989642047c17fd8d164c9c.png

 

Potrzebne będą cztery takie dekielki nr. części 8J0 941 607 (bądź coś dopasować)

IMG_0710_1.jpgimage.png.d9874534678a3ca284501f80c192f948.png

 

image.png.e16c04553365257f94dbb33e0ea57835.png

IMG_0831.jpg

image.png.dbbee9bcbad28bd29eb13d80d8353f88.png

IMG_0833.jpg

tak to wygląda przed robotą

IMG_0828.jpgimage.png.5d17a3571f4bbc7cf6cf74dead545481.png

 

a tak po

IMG_0827.jpgimage.png.82233ee12545d52bee50849c168bdb41.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos moze jaka jest srednica tych otworow/potrzebnych dekielkow? Musze cos znalezc zanim wyjme lampy. W ASO nie kupie, bo chca 12 euro za sztuke. Pojebalo ich zupelnie. 5 dych za cztery gumki, ktore powinny tam juz byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór to 5,3cm. Jak coś dopasujesz to się pochwal bo ta cena w ASO to szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie omieszkam. :wink:

---------- Post dopisany 21-12-2012 at 09:23 ---------- Poprzedni post napisany 20-12-2012 at 22:38 ----------

Witam ponownie. Znalazłem i zakupiłem takie dekielki:

50mm 2" Black Rubber Blanking Grommet Grommets Hole Plug Bung Electrical x 5 | eBay

Jak przyjdą, to dam znać czy pasują. (Jak nie będą to niewielka strata, trzy euro to nie pięćdziesiąt)

---------- Post dopisany 17-01-2013 at 14:41 ---------- Poprzedni post napisany 21-12-2012 at 09:23 ----------

Witam ponownie.

Dekielki przyszły, już założone chociaż nie są takie idealne, to oblecą. Mam natomiast inne pytanie. Jak wyłączyć/czy da się wyłączyć te światła przy włączonych światłach mijania? Odpalone razem wyglądają średnio. Jedno białe, drugie żółte.

---------- Post dopisany at 14:44 ---------- Poprzedni post napisany at 14:41 ----------

Dodam, że ze światłami mijania pozostaje zapalony tylko jeden led, ten który robi za postojówkę. Czyli jest to kwestia deaktywacji postojówek po włączeniu świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego. Nie daje rady, a pod bajtem 9 mam co innego.

a nie lepiej było by Ci zmienić światła mijania na 6000 lub 8000K ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, to bedzie pierwszy mod moich swiatel.

Myslalem tez aby w mjejsce tych dwoch lukow wkleic tasme przewodzaca swiatlo. Trzeba by rozebrac na goraca caly reflektor, ale na razie nie znalazlem zadnej tasmy o wysokiej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co byście proponowali wrzucić wyżej?Trochę pokopałem na aledrogo i wynalazłem takie coś i teraz pytanie czy idzie to bez problemu podłączyć,czy żarówki od świateł długich i krutkich róznią się tylko mocą,i czy nie bedzie wyskakiwał jakiś błąd?Sorki za moją niewiedzę w tym temacie:kwasny:Co byście doradzili wrzucić do zwykłych lamp żeby jakoś fajniej to świeciło i wyglądało? a i link- H7R XENON Żarnik KSENON PALNIK HID BEZ SOCZEWEK (2986782633) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem podobny temat i wiem już wszystko. Bułka z masłem.

VW AUDI Forum - VWAF

(trzeba się zalogować)

zalogowałem i g**wno

obrazek11o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem podobny temat i wiem już wszystko. Bułka z masłem.

VW AUDI Forum - VWAF

(trzeba się zalogować)

zalogowałem i g**wno

http://img837.imageshack.us/img837/9589/obrazek11o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Daj mi swojego maila to Ci wyślę tę stronę zrzuconą do PDFa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobic zdjecie lamp jak swieca swiatla do jazdy dziennej + swiatła mijania . Bo sie zastanawiam jak to bedzie wygladalo . czy to sie nie bedzie gryzlo

http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-76/all-b8-pochwale-sie-czarnulka-240810/ post 24 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze ktoś gdzie i jak dobrać dekle bo za 4 w aso chcą 200pln chyba ich poj.....

Wiadomo że 53 mm ale dokładniej coś?

---------- Post dopisany 25-03-2013 at 12:22 ---------- Poprzedni post napisany 24-03-2013 at 06:51 ----------

No Panowie, gdzie takie dekle można kupic w motoryzacyjnym bo jakoś ciężko odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...