Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana świateł dziennych na LED w zwykłych przednich lampach


prott3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może trochę głupie pytanie ,czym robiliście otwory w lampach ?? Otwornicą ? zwykłym wiertłem ??

skalpel, najlepiej ten cienki chirurgiczny :decayed:

plastik jest cienki a masz do wycięcia 4 kółka, w już wyżłobionych i przeznaczonych do tego kanałach. 1 godzina na 2 lampy z montażem i przerwą na kawę :wink:

Świetny efekt, też chętnie wymienię na led ale nasuwa mi się, być może naiwne pytanie... Jakoś dziwny ten mod... to jak się przepali żarówka p13w to do jej wymiany trzeba wycinać otwory w lampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. to jak się przepali żarówka p13w to do jej wymiany trzeba wycinać otwory w lampie?

Tak AUDI w tej lampie wymysliło ;) do tego jest oczywiscie ORI zestaw naprawczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podeslij mi prosze jakis link do tych zarowek, nie moge otworzyc fotek, a pilnie chce kupic i wymienic u siebie, bede wdzieczny za pomoc

Pozdrawiam'

Marcin

Jakiś czas temu sam szukałem takiego tematu ale niczego nie znalazłem.Mianowicie chodziło mi o zmianę w B8 (w zwykłych lampach) świateł dziennych na LED-owe.Nie byłem pewien czy jest to możliwe a jeśli tak to jakie (i ile) żarówki tam idą oraz czy taka wymiana nie wywala komunikatu o błędzie.
Z uwagi na brak konkretnych informacji postanowiłem zadziałać sam w temacie.Zakupiłem na Allegro 2 żarówki p13w
(później okazało się że idą tam 4szt. i musiałem dokupić na biegu jeszcze dwie)
i do boju! :D
Demontaż lam nie jest jakiś bardzo skomplikowany,myślę że każdy da sobie z tym radę.Po zdemontowaniu pierwszego oka okazało się że nie ma dostępu do żarówek dziennych bo audi najzwyczajniej zaślepiła otwór...ale dla chcącego nic trudnego.Wywierciłem jeden otwór z tyłu lampy i już po chwili miałem pierwszą żarówkę na wierzchu,żeby dostać się do drugiej należy wywiercić jeszcze jeden otwór od spodu lampy (miejsca gdzie powinny być otwory są orginalnie ładnie oznaczone więc od razu widać gdzie nawiercać (przy nawiercaniu uważać na przewody wewnątrz lampy!)
Orginalne żarówki wyglądają tak:

p13w2.jpg

a wymieniamy je na żarówki led p13w białe (cena na allegro około 65zł/szt.)
które wyglądają tak:

p13w3led.jpg
p13w2led.jpg

modeli ledów jest więcej,ja użyłem akurat tych i mogę zapewnić że nie wywołują one komunikatu o przepalonej żarówce.
Po wymianie żarówek należy też pamiętać o zaślepieniu czymś uprzednio wyciętych otworów,ja wymierzyłem średnice i zakupiłem dekielki gumowe (do kupienia w praktycznie każdym sklepie z autoczęściami) podobne jak na foto:

2800136449.jpg

Po zamontowaniu lamp led-y odpalają idealnie,nie wywaliło też żadnych komunikatów.A całość wygląda tak:

image00005x.jpg
image00011xr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podeslij mi prosze jakis link do tych zarowek, nie moge otworzyc fotek, a pilnie chce kupic i wymienic u siebie, bede wdzieczny za pomoc

Pozdrawiam'

Marcin

http://allegro.pl/zarowka-led-p13w-6w-smd-drl-audi-a4-b8-508-yeti-i5196948035.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dokonałem zabiegu wymiany świateł dziennych na ledy i żarówek mijania na kolor biały.

Operacja trwała około godziny. Wszystko działa i wygląda naprawdę dobrze w porównaniu do orginalnych świateł.
Może komuś przydadzą się poniższe detale.


Ledy kupiłem na allegro u użytkownika xcar24. Nazwa produktu: Audi A4 B8 żarówki światła dzienne led drl p13w . Cena 289 PLN.. Polecam.
Żarówki białe do świateł mijania. Z atestem i do jeżdzenia legalnie po drogach publicznych. Do kupienia wszedzie cena okolo 80 PLN.
Philips White Vision H7
Zatyczki do Ledów kupiłem na ebay z znalezionego linku. Od użytkownika rohteile-nord. Pasuja idealnie. Rozmiar 50 mm x 1,5-2,5 mm . Cena 7,5 EUR za komplet. Do kupienia każdym sklepie typu Castorama.
W przypadku pytań prosze pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, ile wchodzi tych żarówek do jednej lampy 2 czy 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jakie żarówki ledowe będą pasowały do halogenów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LED CREE H11 jeśli dobrze pamiętam, ale nie polecam bo poza kolorem to światła to żadnego nie daje :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam u siebie w A4 B8 2011 zwykle reflektory.

https://www.motointegrator.pl/produkty/246873-reflektor-swiatel-tyc-20-11543-06-2

Moje pytanie czy mogę wymienić je na LEDowe reflektory? Chodzi o parametry techniczne i wymiary, czy bedą pasowały?

https://www.motointegrator.pl/produkty/247060-reflektor-swiatel-tyc-20-11463-06-2

Wymiany i tak będę musiał dokonać bo moje są delikatnie popękane i najadły się już trochę piasku.

I co sądzicie o tych zamiennikach TYC?

Edytowane przez Sadza1964
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w temacie upgrade zwykłych lamp do bixenon w dziale Warsztat. osobiscie nie szedł bym w zamiennik tylko uzywane ori, bo kasa podobna. Tak czy siak zacznij od wątku o którym pisze i sprawdź na początek czy MCE obsłuzy bixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja do DRL zakupiłem na próbe cos takiego. powinno być w tym tygodniu. zobaczymy jak bedzie to wyglądało. a stronke polecam bo paczki ida bardzo szybko i za free!!

http://www.banggood.com/2pcs-12W-HID-White-P13W-CREE-COB-Projector-LED-Bulbs-p-976192.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na forum jestem nowy, od niedawna posiadam Audi A4 B8, zdecydowałem się na wymianę żarówek na LEDowe. Zakupiłem

http://www.sklepledowy.pl/pl_PL/p/AUDI-A4-B8-Zestaw-4szt-Zarowek-LED-DRL-P13W/1183

Lecz po 2 m-c użytkowania żarówki zaczęły mrugać i gasnąć, poniżej filmik:

Jak u was w trwałością tych żarówek?

Pozdrawiam
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem na allegro wpiszcie w wyszukiwarce p13w i tam będzie sklep xcar24 ja wybrałem te 29 wat i już półtora roku bez problemu.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...