Skocz do zawartości
IGNOROWANY

mrugający xenon


aspect86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z mrugającym xenonem, jest to tylko jedna, prawa lampa, nie widać niebieskawej barwy, która mogłaby sygnalizować wypalanie się żarówki, z lewej strony wszystko ok.

Mruganie występuje zarówno podczas jazdy, jak i na postoju, zauważyłem, że jak żarówka poświeci jakieś 5 minut to praktycznie przestaje mrugać i jest ok.

Przekopałem pół tego podforum i nie znalazłem odpowiedzi na ten problem

Macie jakieś pomysły co to może być, bo nie chcę się niepotrzebnie w koszty ładować???

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z mrugającym xenonem, jest to tylko jedna, prawa lampa, nie widać niebieskawej barwy, która mogłaby sygnalizować wypalanie się żarówki, z lewej strony wszystko ok.

Mruganie występuje zarówno podczas jazdy, jak i na postoju, zauważyłem, że jak żarówka poświeci jakieś 5 minut to praktycznie przestaje mrugać i jest ok.

Przekopałem pół tego podforum i nie znalazłem odpowiedzi na ten problem

Macie jakieś pomysły co to może być, bo nie chcę się niepotrzebnie w koszty ładować???

Pozdr

Zamień żarniki z lampy do lampy i będziesz wiedział czy dalej bedzie mrugać ten jeśli tak to żarnik się kończy , a jeśli będzie mrugał inny zarnik w tej lampie to raczej przetwornica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie tak to w weekend sprawdzę, mam nadzieję, że to nie przetwornica, bo podobno jest bardzo droga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same objawy , tylko od strony kierowcy / gorsze dojście/ . Najpierw kupiłem żarówkę i wsadziłem nową. Mruganie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to tydzień temu najpierw zamień żarniki z lampy do lampy bo szkoda wydawać kasy jak to będzie przetwornica .Wiem z własnego przypadku, że wymiana jednego żarnika to lipa u mnie nowy dawał o wiele lepsze światło, więc wymieniłem dwa a to koszt ok 300 zł. Troszke zamotania z wymianą ale odsuwanie zbiornika od wspomagania i filtra z prawej strony zdają egzamin, na pewno jest lepsze dojście do lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie żarnik się konczy lub przetwornica jeżeli żarnik to musisz wymienić dwa odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo i pomogla wymiana zarnika, i jak nie chce nie musi kupowac 2 ja wymienilem 1 i nie ma roznicy w swiatlach ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu w ten weekend sprawdzić zamiany tych żarników, ale jak to zrobię i uporam się z problemem to dam Wam znać o rozwiązaniu

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zamień żarniki stronami. Jeśli nie pomoże - przetwornica. Przerabiałem to przez kilka miesięcy. Skończyło się na wymianie palników (niby philipsów, w rzeczywistości chińczyków) i wymianie przetwornicy na nową. Problem ustąpił. Prawdopodobna przyczyna - chińskie palniki. Polecam ten filmik (zresztą inne też):

Kupiłem u tego gościa palniki i przetwornicę. Swoje palniki rozebrałem i okazały się chińskimi podróbkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...