Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto dziwnie pływa po drodze


luk99PL

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj wjechałem na kanał i własnie z latwościa ruszałem tuleje .

a pierw stwierdzono maglownice kupiłem i wymieniłem . juz mam doscy i chce sam dojść do tego

masakra jest jak wpada w koleiny i jak załozyłem własnie opony 16 a miałem 15 cali . szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chwycisz ręką i bez problemu możesz ruszać bananem to jest już do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień mechanika:facepalm: podjedź na diagnoistykę gdzie mają "szarpaki" i trochę chęci do dokładnego sprawdzenia przedniego zawieszenia. ściaga ci auto przy hamowaniu i przyspieszaniu zwłaszcza na 1,2 biegu, w takich sytuacjach działają najwieksze siły na elementy zawieszenia, podejżewam że masz jakiś luz w przednim zawieszeniu (albo jakas bardzo podatna guma w którejś tulei albo w poduszce kolumny McPherson) , gdy hamujesz albo ostro przyspieszasz cos sie odkształca i całe jedno koło ucieka ci z kierunku do jazdy na wprost i ztąd to ściaganie, także podjedź do gości co poszarpią troche przednim zawieszeniem i beda mieli trochę chęci żeby dobrze pozaglądać ,

Tak na logikę, to masz gdzieś za duże luzy w przednim zawieszeniu które powodują rozjeżdżanie się geometrii jak mocniej depniesz na gaz.

przy hamowaniu moze mieć cos do powiedzenia np.nie odbijajacy tłoczek lub zbyt wolno odbijajacy,również możesz mieć zbyt duzy stosunek twardosci klockow do tarcz , może tez być jedna z tarcz na koncówce zycia:wink: ,magiel ma luuz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po za amorami i tulejami belki to co jeszcze z tyłu może wpływać na to bujanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...