Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adaptacja akumulatora w A4 B8


skrab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wymieniłem akumulator (A4 B8 2009 143km) na nowy o takich samych parametrach i po 3 tygodniach zauważyłem że z rana ciężej odpala. Muszę go kodować? Mam Start/Stop. Wrzucam zdjęcia starego aku i nowego. Proszę o rade :-)

Screenshot_20201201-175933.jpg

Screenshot_20201201-175846.jpg

Screenshot_20201201-175929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Silus napisał:

Witam. Ostatnio wymieniłem akumulator (A4 B8 2009 143km) na nowy o takich samych parametrach i po 3 tygodniach zauważyłem że z rana ciężej odpala. Muszę go kodować? Mam Start/Stop. Wrzucam zdjęcia starego aku i nowego. Proszę o rade :-)

Zadałeś sobie chociaż trochę trudu w ogóle żeby przeczytać chociaż jeden post z tego tematu (już nawet Cię nie podejrzewam, że przejrzałeś inne tematy :wink:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cysiek101 napisał:

No właśnie nie wiem czy ok, bo pokazuje 52Ah dostępne z 105Ah.

To chyba coś nie bardzo.

To wklej ten drugi kod i zobacz jak wygląda. Alternatywnie możesz w adaptacjach w kanałach wpisać watrości samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na kilku, zawsze wygląda podobnie.

A jak to samemu wpisać? Tzn pojemność akumulatora można wpisać ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, cysiek101 napisał:

 

A jak to samemu wpisać? Tzn pojemność akumulatora można wpisać ręcznie?

Sprawdzałem właśnie i jednak w naszych modelach nie da się wartości wpisać. Możemy tylko producenta wybrać i numery. W innych modelach można dodatkowo pojemność i rodzaj (AGM,EFB) wybrać. 

Podładuj aku bo to że jest nowe, nie znaczy że jest do pełna naładowane. Wymieniałem ostatnio szwagierce na nowy i też aku miało tylko 12,5 V. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Barti_ napisał:

Zadałeś sobie chociaż trochę trudu w ogóle żeby przeczytać chociaż jeden post z tego tematu (już nawet Cię nie podejrzewam, że przejrzałeś inne tematy :wink:)?

4L0915105 VA0 2707181075  --- To bedzie prawidlowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ładowałem go niby przed włożeniem. Tylko może po prostu ten prostownik o kant d*py można potłuc. Bo to taka marketówka.

Pojeździłem dzisiaj więcej i złapał 62 Ah w 20 grupie w blokach pomiarowych, i nawet s/s zaczął działać. Więc może rzeczywiście trzeba mu ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Silus napisał:

4L0915105 VA0 2707181075  --- To bedzie prawidlowe??

Tak kolego wyobraź sobie że czytałem. Nawet więcej niż ten post. Jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cysiek101 napisał:

No właśnie ładowałem go niby przed włożeniem. Tylko może po prostu ten prostownik o kant d*py można potłuc. Bo to taka marketówka.

Pojeździłem dzisiaj więcej i złapał 62 Ah w 20 grupie w blokach pomiarowych, i nawet s/s zaczął działać. Więc może rzeczywiście trzeba mu ładowania.

Musisz kupić sobie prostownik przystosowany do ładowania AGM bo ładują one wyższym napięciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cysiek101 napisał:

Tak kolego wyobraź sobie że czytałem. Nawet więcej niż ten post. Jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Zakładam, że pisałeś do mnie ;) Jakbyś nie zauważył mój post był skierowany do kogoś innego.

2 godziny temu, Silus napisał:

4L0915105 VA0 2707181075  --- To bedzie prawidlowe??

Patrząc po zdjęciach jakie wrzuciłeś to drugi fragment można próbować zakodować po kodzie starego czyli "191019J083", zmieniając ostatnią cyfrę. Prawda jest taka, że możesz wklepać losowy ciąg 10 cyfr i powinno przejść, ja bym wklepał datę włożenia nowego (i dwie losowe cyfry żeby było dziesięć znaków), np. 2020120201, dzięki temu jak Ci padnie, będziesz wiedział ile czasu wytrzymał (w ramach ciekawostki) :wink:

Edytowane przez Barti_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem akumulator Varta H3 100AH 830a silver dynamic, jaki dokładnie powinienem wpisać kod w vcds? Żeby go zakodować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Damiank221 napisał:

Witam, kupiłem akumulator Varta H3 100AH 830a silver dynamic, jaki dokładnie powinienem wpisać kod w vcds? Żeby go zakodować. Pozdrawiam.

Jaki miałeś poprzedni oryginalny aku? AGM? Typ i model?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Jaki miałeś poprzedni oryginalny aku? AGM? Typ i model?

Oryginalny moll 12v 520a 110ah 850a en/sae 

8k0 915 105 f 

Takie mam teraz kodowanie 

IMG_20210212_120831.jpg

Edytowane przez Damiank221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Zmień ostatnie cyfry np. zamiast 311 wpisz 322

Dziękuję Ci bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zakodowaniu akumulatora VARTA E44 72Ah 780A

577 400 078 316 2. W załączeniu poprzednie kodowanie innego akumulatora. 

20210519_123439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze widzę to miałeś aku 110 Ah a pakujesz tam teraz 72 Ah?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kodowanie jest w programie. A ktoś przede mna zamontowal 77 (blad nie 72) i chciałem to zakodowac  bo wskazuje cały czas ten stary. Da radę?

Edytowane przez cornik_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...