Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 ADP problem na zimnym silniku slabo odpala na benzynie strzela


Manczo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z swoim przecudownym autkiem , Jest tam silnik 1.6 ADP. A mianowicie słabo odpala na benzynie znaczy sie jako tako odpala tylko nie chce się wkrecac i jak by strzelał w filtr powietrza po chwili jak już lekko sie rozgrzeje w miare zaczyna równo chodzic a jak przełączy sie na gaz ( instalacja sekfencja ) problemu nie ma. Jedynie czasami lekko sobie szarpnie. Po za tym na benzynie tez tak jak by mocy nie było . Myslałem że to wina paliwa wlałem 98 i nie ma poprawy. Po za tym w ostatnim czasie wymieniłem świece i przewody , dostał nowy kompletny rozrząd oraz wszystkie plyny a tu taka irytujaca sytuacja przy odpalaniu. w Vagu pokazuje błąd mieszanki czy cos takiego . Jak spotkaliscie sie z czymś takim to napiszcie i czy da rade to naprawic jakimś domowym sposobem. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj ECU może mapa PB się rozjechała, instalacja LPG źle wyregulowana

Zobacz jaki to błąd mieszanki, podejrzewam że uboga

Jaka instalacja? stag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie przerabiałem taki sam problem z paleniem na PB, podmieniałem i czyściłem wszystko co się da (pompa paliwa, filtr, czujnik ciśnienia paliwa, wtryski, sonda, zapłon, przepływka, czyszczenie wszelakich styków i połączeń, reset ECU, adaptacja przepustnicy itd), problemem okazał się czteropinowy czujnik temperatury który mimo że wymieniany rok temu na nowy i nie zgłaszał błędów to padł, sprawdzone metodą odpinania poszczególnych elementów. Auto zachowywało się identycznie jak u autora tematu. Czujnik pokazywał prawidłowo temperaturę, żadnych skoków temp i innych wariacji, poprzednio był Topran, teraz założyłem zachwalany przez gościa ze sklepu EPS (mam kopułkę i palec tej firmy i nie ma problemu 3 rok, ostatnio zdejmowałem na sprawdzenie bo myślałem że może zapłon coś chrzanić i nie żadnych przepaleń ani uszkodzeń). Może komuś przyda się ta wskazówka na przyszłość. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...