Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwnie zamyka się schowek.


mlodyabc

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu pojawiła się dziwna sytuacja ze schowkiem. Otóż zamyka się dopiero za 3 razem zawsze. Żeby zaskoczył zatrzask muszę 3 razy zamykać schowek. Spotkał się ktoś z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić ten zatrzask. Może to, że jak do tej pory zawsze dopiero przy trzeciej próbie się zamykał to przypadek. Z tego co się orientuję to tam nie ma, żadnej elektroniki, która zliczałaby ilość prób zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to kwestia nickich temperatur

Pociagając za klamkę schowka chowają się do środka te dwa "trzpienie" po bokach klapy schowka i przypuszczam że przy ujemnych temperaturach wszystkie plastiki są trochę ściśnięte i po otwarciu te trzpienie nie wysuwają się z powrotem na boki i po "trzaśnięciu" klapą schowka nie blokują jej.

U mnie też tak czasem jest i jak po otwarciu pomogę ręcznie tym trzpeniom/zapadkom wrócić na swoje pozycje to schowek zamyka się bez problemu; spróbuj po otwarciu schowka, w palcach delikatnie wyciągnąć na boki te zapadki- myślę że to pomoże:wink:

A to że zamyka się za trzecim razem to może być tak że "trzaskająć" klapą schowką te trzpienie wysuwają się pod wpływem siły uderzenia i za którymś razem są w końcu wysuniete na tyle że zamykaja schowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w tym jest, ale u siebie nie zauważyłem jak na razie takiej zależności od temperatury jeśli chodzi o zamykanie schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w tym jest, ale u siebie nie zauważyłem jak na razie takiej zależności od temperatury jeśli chodzi o zamykanie schowka.

To ylko sugestia z mojej strony wynikająca z tego, że jak kupiłem swoją to temperatury były dodatnie i wszystko było OK; problemy ze schwokiem zaczęły sie wraz z pierwszymi mrozami. Może gdyby trochę nasmarować ten układ zamykania schowka to by coć pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jak demontował ktoś schowek to nie wskoczył na swoje miejsce tak jak powinien jak tak miałem a zaraz potem złamał się zaczep:kwasny: sprawdź dokładnie miejsca zaczepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie schowek był demontowany ale już dawno temu i wtedy chyba działał dobrze. Przyjrzałem sie zaczepom i działają ok więc dalej nei wiem w czym problem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złamany zawias w schowku. Dobrze ze mam zamekany na kluczyk i jezdze z zamknietym i jakoś sie trzyma od strony zamku. Może to ogarnę ale dopiero na wiosne.

I teraz mam pytanie co ze światełkiem, czy ono czasem nie świeci cały czas jeśli ten zawias jest urwany to nie mam pewności czy dolega dobrze i czy gasi to światełko w środku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złamany zawias w schowku. Dobrze ze mam zamekany na kluczyk i jezdze z zamknietym i jakoś sie trzyma od strony zamku. Może to ogarnę ale dopiero na wiosne.

I teraz mam pytanie co ze światełkiem, czy ono czasem nie świeci cały czas jeśli ten zawias jest urwany to nie mam pewności czy dolega dobrze i czy gasi to światełko w środku....

Może świecić ale powinieneś zaobserwować czy świeci jak jest ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złamany zawias w schowku. Dobrze ze mam zamekany na kluczyk i jezdze z zamknietym i jakoś sie trzyma od strony zamku. Może to ogarnę ale dopiero na wiosne.

I teraz mam pytanie co ze światełkiem, czy ono czasem nie świeci cały czas jeśli ten zawias jest urwany to nie mam pewności czy dolega dobrze i czy gasi to światełko w środku....

jak będzie ciemno to włóż głowę pod schowek i powinieneś widzieć bo żarówka jest poza schowkiem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe musiał tam łeb włożyć :grin:

A czesem nie ma czegoś takiego że po 30min. jest odcięcie prądu ? Tak jak samo gasi się radio itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i jest ale gorzej jak nie będzie trudno powiedzieć :whistling: jeszcze możesz zdemontować schowek i sprawdzić czy się normalnie zamyka jeśli będzie lepiej chodził to znaczy że źle jest założony:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłacznik oświetlenia w schowku jest na tym teleskopie z prawej strony

Wystarczy zdjąć osłonę boczną pasażera (od strony kierowcy są pod nią bezpieczniki)

Też złamał mi się zawias ale naprawiłem to. Skleiłem ułamany zawias oraz dodatkowo wzmocniłem blaszką

Często zawiasy łamią się iż ten tłumik (teleskop) ciężko chodzi i trzeba użyć sporo siły aby zamknąć schowek.

Ja w tłumiku wywierciłem małą dziurkę aby powietrze swobodniej przechodziło i jest ok.

Wcześniej bywało że musiałem ciągnąć aby otworzyć schowek, tak ciężko opadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem dokaldnie ta sama sytuacje, tyle ze mi sie nadłamał, a nie calkowiecie urwal, wymontowalem schowek, wywalilem ten silniczek, bo to on sie popsul i robil opor, skleilem porzadnie zawias klejem dwu-skladnikowym i zamontowalem bez silniczka.

Schowek co prawda opada szybko,ale ladnie chodzi i ladnie sie zamyka. Nie liczac czasu na schniecie kleju wszystko zajmuje 15 mim :wink:

Co do zarówki w schowku to o ile dobrze kojarze to sie sama gasi, a jak sie obawiasz to po prostu wyciag zarowke sama,albo z cala obudowa i po problemie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregfr a jak zrobiłeś po wymontowaniu siłownika oświetlenie schowka? Na silowniku są blaszki i po otwarciu drzwi schowka one się stykają co powoduje zapalenie lampki w schowku;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że po 30 min. odcięty jest prąd i nic nie będzie działać i świecić ?

Tak jak gasi sie radio itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...