Skocz do zawartości
IGNOROWANY

aluminiowa osłona pod silnik z allegro.pl


icecool

Rekomendowane odpowiedzi

Co roku ten sam problem - urwana osłona pod silnikiem od śniegu, wszystko dzieki zawieszeniu S-line :grin:. Czy ktos ma lub mial cos takiego. Proszę o wypowiedź na ten temat. Osłona silnika aluminiowa alu Audi A4 B6 B7 Exeo (2827041035) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

2827041035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o takim rozwiązaniu na forum Passata i nawet ludzie sobie to chwalili, więc czemu nie.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno jest trwalsza ,ale jak gdzieś nią zawadzisz to razem ze zderzakiem pójdzie ,a plastikowa się połamnie i raczej nic więcej nie uszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak z czołu hahaha. A tak na poważnie mam zawieszenie s-line i ani razu nie połamałem osłony jedynie zmieniłem śruby mocujące osłonę bo te ori to do bani są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałbym się, że jak nią zachaczysz to możesz pourywać dokładkę zderzaka/spoiler koła/nadkola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak z czołu hahaha. A tak na poważnie mam zawieszenie s-line i ani razu nie połamałem osłony jedynie zmieniłem śruby mocujące osłonę bo te ori to do bani są.

ori osłona połamała się od leżących na drodze lodowych gruzd po odśnieżaniu których nie sposób czasem ominąć. A w tym roku urwalem zamiennik na nieodśnieżonej drodze... dużo spadło śniegu w jeden dzień w podlaskim wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszyscy piszą jesli znowu na coś najedziesz to podda się najsłabsze miejsce mocowania czyli dokładka zderzaka. I oby to była tylko dokładka. Ja osobiście bym takiej słony nie założył bo może wyrzadic więcej szkody niż pożytku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie pomysł niezły, ale też bym się obawial o zderzak i nadkola. Chodź z drogiej strony musiałbyś nieźle przywalic zeby ci tak wytargalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc do przodu ciężko pewnie byłoby ją uszkodzić ,ale przy cofaniu można spory bałagan zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem montaż takich osłon to jedna wielka pomyłka .Gdyby one posiadały dodatkowy system mocowania do karoserii to może miało by to jakiś sens, ale w tym wypadku to tylko możemy narazić się na dodatkowe koszty podczas gdy zaczepimy osłoną o przeszkodę bo osłona napewno nie "puści " tylko to co jest do niej przykręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już straciłem 3 osłony.Pierwsza była ori a kolejne zamienniki.Przy ostatniej za blisko podjechalem do kraweznika i cofajac wyrwalem razem z hokejem i zderzak ze slizgow wyskoczył :banghead: Pewnie jak by była metalowa to całkiem by urwalo przód samochodu:D

wysłane za pomocą tapki2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem stalową osłonę w golfie IV mocowaną do karoserii, re-we-la-cja, na kamlotach podskakiwało cale auto a miska ani inny element nawet nie draśnięty, z tego co widzę stalowa jest tylko do karoserii, ale może się mylę, bynajmniej dlatego ją podałem, tylko strasznie droga, a tylko dlatego że nie ma konkurencji, bo golfowa taka sama a nawet lepsza a trzy razy tańsza :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy w polu oracie tymi autami? :decayed: Zwykły plastik daje radę :grin: 2 razy tylko nitowałem bo kawałeczek wyrwało ale daje radę. Takiej alu bym nie kupił... pewnie sporo waży i odpadła by sama :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zdjąłem osłonę przy pierwszej lepszej wymianie oleju :) i latam bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat ktoś to montował u siebie

http://allegro.pl/oslona-silnika-aluminiowa-alu-audi-a4-b6-b7-01-08-i6674206792.html

Ja dziś po robieniu za pług śnieżny zmasakrowałem osłonę pod silnikiem (jak chłopaki w 2 ją ściągali to mało ich śnieg nie zasypał tyle napchało śniegu między osłonę a silnik). Nie chcę powtórki bo jeszcze coś szlak trafi jakieś kable itp.. No więc mam klina zamiennik plastikowy czy aluminium. Dodam iż śnieg naleciał przez te 2 otwory w osłonie gdyby nie one było by okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta... Ma ktoś z Was tę osłonę z alu blachy ryflowanej z allegro? Jakieś opinie? Muszę coś kupić bo ori mi się rozsypuje i zastanawiam się czy nie dopłacić i nie kupić tej aluminiowej.

http://allegro.pl/oslona-silnika-aluminiowa-alu-audi-a4-b6-b7-01-08-i7078262513.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...