Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator przy 90 C, czy to normalne??


prof87

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.07.2017 o 08:41, Frank91 napisał:

Witam ja tez chcialbym sie zapytac bo nie wiem czy to normalne autko fajnie wskakuje na 90 st i tak trzyma ale po wylaczeniu silnika wyje wentylator jakies 3-4 minuty audi 1.8tfsi 160 km quatro 

Gdzieś tu na forum już był poruszany temat działającego wiatraka po wyłączeniu silnika.

Ja taki przypadek widziałem w Seacie Ibizie z 2001 r i to jest normalna rzecz w starszych autach.

W tych nowych to pasuje zadzwonić do ASO i spytać się czy faktycznie tak powinno być, na pewno coś podpowiedzą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też czasami po zgaszeniu silnika wentylator pracuje jeszcze przez kilka minut. Nie wiem za bardzo o co chodzi. Czasami temperatura pokazuje w trakcie jazdy 95stp lub 100-103stp (ale na cyfrowym, jak w fisie przestawię) a na wskazówce zawsze jest 90stp więc nie wiem na który trzeba patrzeć

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze wiatrak chodzi po zgaszeniu silnika to normalne. Musi schłodzić plyn. Temperatura na wskazowce zawsze będzie 90 ale faktycznie waha sie od 90 do nawet 105 w zaleznosci od silnika. i to tez jest normalne.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...