Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt podświetlenie lusterek


airbob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu marzą mi się podświetlane lusterka tak jak w A6.

Co prawda nie wiem jak do końca one tam działają tzn w jakich sytuacjach się zapalają.

Wiem że można by pociągnąć kable od sterowanie z funkcji "coming home", ale nie każdy ma to w swoim aucie i trzeba by ciągnąć dodatkowe kable poprzez przepusty do drzwi co jest dość ciężkim zadaniem.

Mam swoją wizję i pomysł na zrobienie tego.

Podstawowe założenie jest takie: by modyfikacje obejmowały tylko instalację w drzwiach.

I tutaj moje pytania:

1. czy przypadkiem w A4 nie ma jakiegoś sterowania w drzwiach (centralny moduł drzwi) które można by wykorzystać do zaświecania diod ? Pytam tak na wypadek co by nie narobić się bez sensu jak może coś gotowego czeka na podłączenie.

2. jak wygląda instalacja od zamka drzwi do centralnego modułu (przydałby się jakiś schemat). Czy silniczek zamka i czujniki stanu, są podłączone bezpośrednio do głównego modułu w drzwiach czy może w zamku jest jeszcze jakaś dodatkowa elektronika pośrednicząca a komunikacja między nią a modułem centralnym odbywa się poprzez szynę danych ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione podświetlenie luster i mam podłączone pod funkcje clh :banan:

inaczej chyba nie podłączysz nigdzie w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto pomyslec o podlaczeniu do lampki glownej ktora zapala sie po wylaczeniu centralki.wtedy i lustra by swiecily.Wygaszaly by sie po zamknieciu drzwi lub po opuszczeniu pojazdu i zamknieciu centralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a6 jak i w bmw zasada jest takaże jak otwierasz auto z pilota to zapala się środek i iświetlenie przestrzeni wokół samochodu gotowe lamki ma jeden allegrowich i wystarczy podpiąć po światło wewnętrzne:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ostasmarcinek

Czy dobrze zrozumiałem że w drzwiach jest dostępny sygnał clh ? Czy może jednak trzeba go ciągnąć z centralnego modułu elektryki ?

do uhu2

nie chcę podłączać się pod główną lampkę ponieważ jej zaświecenie podczas jazdy spowoduje zaświecenie luster. Chociaż możliwe że da się tak podłączyć aby to nie miało wpływu, aczkolwiek znów to się sprowadza do ciągnięcia dodatkowych kabli przez przepusty do drzwi czego chcę uniknąć.

do krzysieksc83

daj linka co to tam na allegro jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podłączysz pod clh to i tak przy włączeniu halogenów zapalą Ci się diody od podświetlenia lusterek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ostasmarcinek

Czy dobrze zrozumiałem że w drzwiach jest dostępny sygnał clh ? Czy może jednak trzeba go ciągnąć z centralnego modułu elektryki ?

do uhu2

nie chcę podłączać się pod główną lampkę ponieważ jej zaświecenie podczas jazdy spowoduje zaświecenie luster. Chociaż możliwe że da się tak podłączyć aby to nie miało wpływu, aczkolwiek znów to się sprowadza do ciągnięcia dodatkowych kabli przez przepusty do drzwi czego chcę uniknąć.

do krzysieksc83

daj linka co to tam na allegro jest

Generalnie jeżeli chcesz podłączyć coś takiego to musisz ciągnąć przez słupek instalacje nie masz w drzwiach żadnej możliwości podłączenia czegoś takiego, ja mam pod CLH i tak jak Adam mówi że przy włączeniu manualnie halogenów zapalą mi się podświetlenia ale dla mnie to żaden problem jest bo ja ich manualnie nie włączam a działa mi tak jak clh :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem nie ma na razie aukcji, ale kiedyś do niego dzwoniłem jest z wrocławia i montuje na zasadzie jak jest w a6 jak masz zdolności plastyczne to sam wyrezasz otwór zaślepka z diodą z a6 i 2 kable i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te zaślepki pod lusterkiem z a6 c6 do b6 nie sa takie same kiedyś otym myslałem by próbować rezać te lampki ale opuścilem wizualnie są takie same chyba ze sie myle

te doły są takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smialo mozna tez podpiąc pod lampe w podsufitce jak ktos nie ma CLH :wink: wtedy po wcisnieciu pilota zapalają sie lampki pod lusterkami

Graty ORI

Spodnie plastiki .

4F0858524 prawa 4F0858523 lewa

Diody .

4F0949133 lewa 4F0949133 prawa

http://desmond.imageshack.us/Himg651/scaled.php?server=651&filename=carblis.jpg&res=landing

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście podobają się lusterka podświetlane w passacie b5 fl, da radę coś takiego zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smialo mozna tez podpiąc pod lampe w drzwiach jak ktos nie ma CLH :wink: po wcisnieciu pilota zapalają sie lampki pod lusterkami

Graty ORI

Spodnie plastiki .

4F0858524 prawa 4F0858523 lewa

Diody .

4F0949133 lewa 4F0949133 prawa

http://desmond.imageshack.us/Himg651/scaled.php?server=651&filename=carblis.jpg&res=landing

hoho ceny diud z ASO zabijaja a uzywek prawie brak :] Grzesiek jak podepniesz pod lampi drzwi jak one sie zapalają po ich mechanicznym otwarciu no chyba ze chodzi ci o lampki z sufitki

ooo zmienileś jedno słowo i all jest jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smialo mozna tez podpiąc pod lampe w drzwiach jak ktos nie ma CLH :wink: po wcisnieciu pilota zapalają sie lampki pod lusterkami

Graty ORI

Spodnie plastiki .

4F0858524 prawa 4F0858523 lewa

Diody .

4F0949133 lewa 4F0949133 prawa

http://desmond.imageshack.us/Himg651/scaled.php?server=651&filename=carblis.jpg&res=landing

hoho ceny diud z ASO zabijaja a uzywek prawie brak :] Grzesiek jak podepniesz pod lampi drzwi jak one sie zapalają po ich mechanicznym otwarciu no chyba ze chodzi ci o lampki z sufitki

wrcowi chodziło o lampke podsufitki :wink:

ja u siebie wyrezałem za o wiele taniej :wink:

06012012117.jpg

06012012118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda/diody to najmniejszy problem można wstawić oryginał lub porzeźbić, ja skłaniam się do drugiej opcji.

Mam zamiar dorobić układ elektroniczny sterujący pracą diod. Chcę zamontować dwa takie układy działające niezależnie, po jednym na drzwi. Zasilanie jest w drzwiach na centralnym module.

Zasada działania miała by być taka:

Po otwarciu z pilota lub kluczykiem zamka startuje timer, który zapali diody na określony czas powiedzmy 15sek. Po tym czasie diody same zgasną, uważam że taki czas wystarczy na namierzenie ewentualnej kałuży przed drzwiami. Jeśli otworzymy drzwi klamką przed upływem 15sek. to timer zostanie zresetowany i diody w tym momencie zgasną. Dotyczy to tych drzwi które zostaną otwarte, drzwi nie otwarte będą kontynuować świecenie do upłynięcia czasu 15sek.

Potrzebne sygnały sterujące to: zasilanie silniczka zamka oraz sygnał z czujnika zamknięcia drzwi.

Dlatego pytałem na wstępie gdzie te sygnały mogę złapać. Najfajniej by było aby przy centralnym module w drzwiach, wtedy nie będzie trzeba wybebeszać zamka z drzwi.

Ponawiam pytanie czy w zamku siedzi jakaś elektronika czy może poszczególne czujniki i silnik są na "piechotę" łączone z centralnym modułem w drzwiach.

Pomysł zrodził się podczas świątecznego obżarstwa i nie zaopatrzyłem się jeszcze w schemat instalacji, stąd moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne sygnały sterujące to: zasilanie silniczka zamka oraz sygnał z czujnika zamknięcia drzwi.

Dlatego pytałem na wstępie gdzie te sygnały mogę złapać. Najfajniej by było aby przy centralnym module w drzwiach, wtedy nie będzie trzeba wybebeszać zamka z drzwi.

Ponawiam pytanie czy w zamku siedzi jakaś elektronika czy może poszczególne czujniki i silnik są na "piechotę" łączone z centralnym modułem w drzwiach.

Pomysł zrodził się podczas świątecznego obżarstwa i nie zaopatrzyłem się jeszcze w schemat instalacji, stąd moje pytania.

W czarnej małej kostce w module w drzwiach złapiesz sygnał z krańcówki z drzwi-podaje "-" po otwarciu drzwi-nie pamiętam dokładnie,który to pin ale któryś ze środkowych.

Jeśli bardzo potrzebujesz mogę dokładnie sprawdzić-chociaż wolałbym nie zdejmować tapicerki drzwi przy tej temperaturze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorwałem zamek z A6 2006r 4F0839015 i go oglądam (możliwe że konstrukcyjnie jest taki sam jak w A4) są tu trzy krańcówki i dwa silniki (jeden większy a drugi mniejszy).

Pewien jesteś że krańcówka podaje "-" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorwałem zamek z A6 2006r 4F0839015 i go oglądam (możliwe że konstrukcyjnie jest taki sam jak w A4) są tu trzy krańcówki i dwa silniki (jeden większy a drugi mniejszy).

Pewien jesteś że krańcówka podaje "-" ?

Czy to krańcówka podaje tego nie jestem pewien ale na pewno pojawia się tam "-" po otwarciu drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podłączenie pod lampke sufitową nie da takiego efektu że przy zapaleniu światła z wewnątrz zapalą sie lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...