Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt podświetlenie lusterek


airbob

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie chciałem kombinować z blendami. przeciągać kable z lusterka i przez drzwi

Listwa LED IP67 i zamontować to na progach. od dołu.

spełnia swoje zadanie aż nadto.

Podpiąłem się z przekaźnikiem pod halogeny styki NC, zasilanie po stacyjce

gdy kluczyk wyjęty, a włączymy CLH prąd płynie do LEDów.

Gdy w trakcie jazdy chcę włączyć św pmgielne, przekaźnik jest pod napięciem i rozwiera mi styki, LEDy nie świecą.

instalacja działa mi już dwa lata...żadne ulewy mnie pokonały LEDów

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie te blendy z A6 C6 pasuja idealnie P&P do naszych lusterek w B6, czy trzeba cos przy nich rzezbic, by je zalozyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje progi....

057ac4651e72a3bd2e42187ccd75e1bd.jpg0b5c1772056a14243a4bf5adc3d71440.jpgf942f0211640c54d3c0c3df88dc2570f.jpg

I na koniec bonus....

Podświetlenie tylnego zderzaka...

174424be7f2c33b866ed4f3868d5208c.jpg

Dobre, gdy mokro pod autem.

Włącza się dopiero, gdy z pilota otwieram bagażnik...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie te blendy z A6 C6 pasuja idealnie P&P do naszych lusterek w B6, czy trzeba cos przy nich rzezbic, by je zalozyc?

trzeba delikatnie podciąć metalowy stelaż lusterka bo obudowa leda czapia i nie wskoczy na miejsce, ja wycinałem kątówką mały trójkącik, jak przyłożysz to będziesz widział co i jak, reszta pasuje idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. :) Czyli mowisz szukac blend i zakladac ? ;) ma ktos fotki, jak Wam to swieci ?

Panowie przy zakladaniu tych blend bede sie chcial wpinac w pomaranczowa kostke obok podstopnicy, teraz mam pytanko - ktoredy najprosciej doprowadzic kable do luster ?

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkrecalem lusterko od drzwi ale nie wyciągnąłem go całkowicie

wziąłem cienki drut chyba od telefonu on był trochę sztywniejszy, powyginalem na zasadzie prób i przeszedł przez oryginalny przelot gdzie idą orginalnie kabelki

mając to wyciągnąłem po kolei tej samej grubości kable do blendy led

do tego sztrapsy do wiązki jak idzie orginal nie w drzwiach i masz ogarnięty

Edytowane przez moglaj80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale trzeba puscic kable przez przelotke miedzy drzwiami, a slupkiem A, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między słupkiem a drzwiami to normalnie a w samym lusterku przynajmniej ja zrobiłem jak opisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale trzeba puscic kable przez przelotke miedzy drzwiami, a slupkiem A, co nie?

Do lustra musisz dociągnąc jeden przewód. Mase łapiesz w lusterku. Samo przeciąganie jest kłopotliwe bo ori kable mają kilka załamań pomiedzy stelarzem a plastikowym trójkątem. Najłatwiej rozpiąć spręzyne na lustrze - wtedy jest dobry dostęp do kabli. Niestety ponowny montaż sprężyny jest ciężki, trudno ją scisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ogarnął fotostory z zabawy... macie info gdzie najlepiej się wpiąć w halogeny p. mgielne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nikt nie dał foto... to co wisi w necie nie jest wiarygodne.. filmik by @kkam niezbyt dobrze to obrazuje, świeci to tak słabo czy tylko mi się wydaje? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zrobię kilka foto i Ci pokaże jak świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem podłączyć się + z lusterek do pinu 17 w pomarańczowej kostce ale niestety ten pin jest u mnie pusty.

Próbowałem podłączyć się pod pin 15 ale lampki nie gasną po przekręceniu zapłonu...

Może ktoś wie gdzie jeszcze można się wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś potwierdzić/uściślić, gdzie dokładnie podłączamy się w pomarańczowej wtyczce? Ktoś pisze, że pin 17, wyżej kolega pisze że w tym miejscu nie ma obsadzonego pinu.

W jaki sposób wygląda podłączenie? Ten pin jest obsadzony i mostkujemy czy trzeba zapinować? Po stornie pasażera wygląda to w analogiczny sposób?

Już mam wszystkie graty pomontowane, kabelki wypuszczone przy słupkach A i zostało mi podłączyć. Kupiłem diody power led 3W na radiatorze, do tego driver led z ograniczeniem napięcia do 3,4V.

Taki sam układ zastosowałem kiedyś w touranie ale tam sytuacja była prostsza bo sterownik drzwi obsługiwał podświetlanie lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i poległem. Dysponuje ktoś może rozpiską pinów pomarańczowej kostki? Pin 17 u mnie nie jest obsadzony a gdzies w temacie pojawiło sie takie info że do niego się podłączamy.

W pomarańczowej kostce mam w sumie 5 przewodów, obsadzony pin 1,3,4 oraz dwa przewody podłączone do pinu 15.

Nie ulega kwestii że pin 15 to stałe +12V bo tak mierzyłem. Jak dobrze kojarze to sterowanie lampki podsufitki jest sterowane poprzez podanie na nią masy GND (wtedy się zapala).

zamykając/otwierając auto z pilota i mierząc napięcie w układzie pin 1 - pin 15 oraz pin 3 - pin 15 cały czas mam +12V :wallbash:.  pin 4 - pin 15 nie daje żadnego napięcia:eusathink:.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaras99 napisał:

no i poległem. Dysponuje ktoś może rozpiską pinów pomarańczowej kostki? Pin 17 u mnie nie jest obsadzony a gdzies w temacie pojawiło sie takie info że do niego się podłączamy.

W pomarańczowej kostce mam w sumie 5 przewodów, obsadzony pin 1,3,4 oraz dwa przewody podłączone do pinu 15.

Nie ulega kwestii że pin 15 to stałe +12V bo tak mierzyłem. Jak dobrze kojarze to sterowanie lampki podsufitki jest sterowane poprzez podanie na nią masy GND (wtedy się zapala).

zamykając/otwierając auto z pilota i mierząc napięcie w układzie pin 1 - pin 15 oraz pin 3 - pin 15 cały czas mam +12V :wallbash:.  pin 4 - pin 15 nie daje żadnego napięcia:eusathink:.

Kolego miałem ten sam problem. Według tematu na forum plus powinienem wpiąć pod pin 17 w pomarańczowej kostce znajdującej się przy podstopnicy. W moim przypadku musiałem wpiąć się w tą samą kostkę, jednak w pin 13 oraz 15. Sprawdź dokładnie czy nie masz przewodu w pinie 13 :hi:

Niestety rozpiski pinów nie posiadam, temat z podłączeniem blend ogarniał mi Domin bo poległem tak samo jak Ty :decayed:

Edytowane przez kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaman napisał:

Kolego miałem ten sam problem. Według tematu na forum plus powinienem wpiąć pod pin 17 w pomarańczowej kostce znajdującej się przy podstopnicy. W moim przypadku musiałem wpiąć się w tą samą kostkę, jednak w pin 13 oraz 15. Sprawdź dokładnie czy nie masz przewodu w pinie 13 :hi:

Niestety rozpiski pinów nie posiadam, temat z podłączeniem blend ogarniał mi Domin bo poległem tak samo jak Ty :decayed:

dzięki za odzew. piny obsadzone mam jak na zdjęciu. Pin 13 jest nieobsadzony:eusathink:Pisałem również z kolegą KacSolB6  który z kolei jeszcze inaczej ma obsadzone piny niż Ty i ja.

A może pamiętasz/wiesz jakie były kolory pinów? po stronie pasażera masz pomarańczową wtyke, czy ciągnąłeś wszystko do kierowcy?

20190228_213609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczową kostkę masz przy podstopnicy kierowcy i do niej się wpinasz zarówno z bledną lusterka lewego jak i prawego. Niestety kolorów kabli nie pamiętam więc Ci nie pomogę.

@kaju już trochę tych blend w swoim życiu podłączył to może coś podpowie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jaki efekt chcecie osiągnąć to coś poradzimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...