Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt podświetlenie lusterek


airbob

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki chłopaki za podjęcie tematu.

Kaju sprawa wygląda następująco.

Zamontowałem diode power led 3w i do tego driver led z ograniczeniem napiecia z +12V do 3.4V.

Od leda puściłem przewod plusowy i minusowy do okolic wtyczek przy slupku A i ugrzązłem:wallbash:

Jak/gdzie sie podłączyć zeby LED swiecil w ten sam sposob jak lampka podsufitki? Chce się wpiąć pod sterowanie lampki.

Czyli lusterka zapalają się jak otworze centralnym zamek, gasną jak zamykam auto, włączam zapłon itp.

W poście wyżej wkleiłem foto jakxu mnie wygląda pomaranczowa kosta i obsadzenie w niej pinow.

Gdzie sie wpiąć żeby led w lusterku działał identiko jak lampka podsufitki

Jezeli mam dostarczyć dodatkowych "danych' to piszcie. Zrobie foto, pomierze miernikiem itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus Leda daj staly, masę na biało brązowy kabel w pomarańczowej kostce bodajże pin 1 lub 2. Za jakąś godzinę Ci potwierdzę jak otworzę kompa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju dzięki. I o to chłodzi?. Potwierdź proszę te info a ja to wieczorkiem przećwicze na żywym organizmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być inaczej. W aucie z Twojego profilu to pin 2. Pozdrowionka ;)

1551460382545-1456366319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wielki:oklasky:Poinformuje jak coś wymodze. Mowisz plusa wziąść stałego bezposrednio z skrzynki bezpiecznikow? Czy probowac w pin 15 sie wbijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 masz pusty ;) jak już się przebiłeś do kabiny to idź do skrzynki i przepuść to sobie przez bezpiecznik chociaż 5A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że o bezpiecznik 15 pytałeś... Daj do stałego ale przez.bezpiecznik. tak będzie sensowniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kaju napisał:

15 masz pusty ;) jak już się przebiłeś do kabiny to idź do skrzynki i przepuść to sobie przez bezpiecznik chociaż 5A...

Pin 15 w pomaranczowej wtycze mam uzbrojony (patrz foto pare postów wyżej)

Tak czy inaczej cos wykombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co? Pomiń to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju informuję że działa:banan:. Narazie tylko lusterko kierowcy gotowe. W wolnej chwili biore się za przyciągnięcie wiązki do lustra pasażera. Zrobie krótkie fotostory i wrzucę dla potomnych

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jaras99 napisał:

Kaju informuję że działa:banan:. Narazie tylko lusterko kierowcy gotowe. W wolnej chwili biore się za przyciągnięcie wiązki do lustra pasażera. Zrobie krótkie fotostory i wrzucę dla potomnych

No, no zrób, bo do mnie już jadą blendy :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) że też chcieliście po lampce wewnętrznej to mieć... Nie mając Ori clh można zrobić fajne obejście i odpalić każde światło, jakie się chce, jak i przy okazji blendy w lusterkach :) zastosowanie jednego przekaźnika i gaśnie po zamknięciu auta razem z CANami... :) co więcej nawet sterowanie z Ori przełącznika CLH by działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 09:55, kaju napisał:

:) że też chcieliście po lampce wewnętrznej to mieć... Nie mając Ori clh można zrobić fajne obejście i odpalić każde światło, jakie się chce, jak i przy okazji blendy w lusterkach :) zastosowanie jednego przekaźnika i gaśnie po zamknięciu auta razem z CANami... :) co więcej nawet sterowanie z Ori przełącznika CLH by działało :)

po lampce wewnętrznej jest dla mnie ok. spełnia swoje zadanie. Teraz jedynie przydałby się czujnik zmierzchu, żeby paliło się wtedy jak jest taka potrzeba?. jest kop do kolejnego moda:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 09:55, kaju napisał:

:) że też chcieliście po lampce wewnętrznej to mieć... Nie mając Ori clh można zrobić fajne obejście i odpalić każde światło, jakie się chce, jak i przy okazji blendy w lusterkach :) zastosowanie jednego przekaźnika i gaśnie po zamknięciu auta razem z CANami... :) co więcej nawet sterowanie z Ori przełącznika CLH by działało :)

Wpiąłem się plusem z lampki do pola 15 i minus do 2 i nie działa to. Blendy oryginalne. Wiesz może dlaczego? Piny w kosce u mnie to 1,2,4,5,6 i 15

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewod w pinie 2 masz biało brązowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły chodzić, pobawiłem się centralką, odpiąłem i podpiąłem aku i wszystko działa :) Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

power led bez radiatora i zalany cały... ciekawe ile pociągnie ? jeszcze powiedz, że ciepłym klejem to zalałeś... przetwornica jakoś zaizolowana, czy tak jak na zdjęciu wisi? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawelosinski83 napisał:

power led bez radiatora i zalany cały... ciekawe ile pociągnie ? jeszcze powiedz, że ciepłym klejem to zalałeś... przetwornica jakoś zaizolowana, czy tak jak na zdjęciu wisi? ?

+kable w przelotce na żywca, nie pinami... A drzwi się otwierają, zamykają, znowu otwierają i zamykają... No troszkę bym to wszystko dopracował, bo dość niebezpiecznie to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawelosinski83 napisał:

power led bez radiatora i zalany cały... ciekawe ile pociągnie ? jeszcze powiedz, że ciepłym klejem to zalałeś... przetwornica jakoś zaizolowana, czy tak jak na zdjęciu wisi? ?

Tak, dioda jest na waciku, zalałem cukrem na gorąco a driver robi za dyndające drzewko zapachowe:kox:

A tak na poważnie to power led z radiatorem co widać na zdjęciu. Zalany silikonem.

Driver zapakowany w termokurczce. 

Ile pociągnie hmm. W touranie jeździłem 3 lata bez zadnej awarii i dalej sobie tak jeździ u aktualnego właściciela.

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...