Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt podświetlenie lusterek


airbob

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, kaju napisał:

+kable w przelotce na żywca, nie pinami... A drzwi się otwierają, zamykają, znowu otwierają i zamykają... No troszkę bym to wszystko dopracował, bo dość niebezpiecznie to wygląda :)

Jak sie mają przetrzeć to się i poprzez kostke przetrą. Niedawno to przerabiałem na ori instalacji w przelotkach drzwi kierowcy i pasażera. Łączone pinami i co? Zaiskrzyło, zaśmierdziało i trzeba było drutować.

15 lat tak wytrzymało także to rozwiązanie troche pociągnie?

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 09:55, kaju napisał:

:) że też chcieliście po lampce wewnętrznej to mieć... Nie mając Ori clh można zrobić fajne obejście i odpalić każde światło, jakie się chce, jak i przy okazji blendy w lusterkach :) zastosowanie jednego przekaźnika i gaśnie po zamknięciu auta razem z CANami... :) co więcej nawet sterowanie z Ori przełącznika CLH by działało :)

A gdzie się podłączyć ,żeby było po CLH?

Rozumiem że do modułu świateł, a która kostka i piny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli brak dodatkowego radiatora, widzę, że alu pcb jest ? w sumie nie świeci to ciągle to może dlatego tyle działa, bo nie zdąży się zgrzać ?  do tego silikon i alu pcb... ehhh  jakbyś to chociaż na jakimś kleju poliuretanowym zrobił, co nie zżera metalu... i po obwodzie, zostawiając od góry alu z dostępem do powietrza... no pomysł i użyte podzespoły spoko, świeci zaje...cie, na pewno lepiej jak ori blendy z A6, ale wykonanie to tak 3 na szynach ? wstydziłbym się pokazać takie coś:jezyk:

poka lusterka od spodu jak wygląda led? tylko otworek? czy jakieś "szkiełko" dałeś?

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, pawelosinski83 napisał:

wstydziłbym się pokazać takie coś

nie ma co pokazywać a do lusterek do środka nikt nie zagląda. chyba, że ktoś ma taki fetysz:polew:

 

14 minut temu, pawelosinski83 napisał:

do tego silikon i alu pcb... ehhh  jakbyś to chociaż na jakimś kleju poliuretanowym zrobił, co nie zżera metalu...

zastosowany silikon do układów elektronicznych o bardzo dobrej przewodności cieplnej. 

 

18 minut temu, pawelosinski83 napisał:

i po obwodzie, zostawiając od góry alu z dostępem do powietrza

a przepraszam po co? żeby rozhermetyzować?

 

20 minut temu, pawelosinski83 napisał:

poka lusterka od spodu jak wygląda led? tylko otworek? czy jakieś "szkiełko" dałeś?

wywiercony otworek o mniejszej średnicy niż główka leda. Następnie dremlem przygotowane owalne gniazdo pod kształt główki leda. Czyli led wchodzi na wścisk a płytka PCB wychodzi nad płaszczyznę montażową.  w gniazdo wprowadzony silkon i dioda na wcisk. Po związaniu silkonu płytka PCB po bokach i z góry zalana silikonem. Mogł być w sumie czarny to nie byłoby płaczu i lamentowania, że fuj, że źle, krzywo, nieładnie:blink:

A światło z ori blendy A6 to taka sobie popierdółka w porównaniu do tego custom moda. Świeci i spełnia swoje zadanie, widzę gdzie i w co lezę:wink:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jaras99 napisał:

 

nie ma co pokazywać a do lusterek do środka nikt nie zagląda. chyba, że ktoś ma taki fetysz:polew:

 

zastosowany silikon do układów elektronicznych o bardzo dobrej przewodności cieplnej. 

 

a przepraszam po co? żeby rozhermetyzować?

 

wywiercony otworek o mniejszej średnicy niż główka leda. Następnie dremlem przygotowane owalne gniazdo pod kształt główki leda. Czyli led wchodzi na wścisk a płytka PCB wychodzi nad płaszczyznę montażową.  w gniazdo wprowadzony silkon i dioda na wcisk. Po związaniu silkonu płytka PCB po bokach i z góry zalana silikonem. Mogł być w sumie czarny to nie byłoby płaczu i lamentowania, że fuj, że źle, krzywo, nieładnie:blink:

A światło z ori blendy A6 to taka sobie popierdółka w porównaniu do tego custom moda. Świeci i spełnia swoje zadanie, widzę gdzie i w co lezę:wink:.

 

 

no dobra, trochu wybrnąłeś :thumbup1:

chciałem robić z taśmy led ale zrobię sobie podobnie, mam "w szufladzie" jakieś 3W power ledy i kilka driverów ? ale wkleję na mamuta :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bo również podobnie zrobiłem z przelotką i chciałbym jednak zrobić to z pinami, bo i tak będe musiał wymieniać drzwi i zaś przeciąganie kabla... Wiecie co to są dokładnie za konektory?

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2019 o 11:31, jaras99 napisał:

Tu masz foto

20190314_112854_HDR.jpg

 

W dniu 14.03.2019 o 11:33, jaras99 napisał:

Dzięki

też polecam barwy w okolicach 4500 - nie wydają się ani żółte, ani niebieskie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem moduł F, lusterko z czujnikiem zmierzchu, do tego włącznik DRL CLH i moduł świateł DRL.

Jak podłączyć podswietlanie lusterek zeby to współgrało z czujnikiem zmjerzchu, tzn zeby podświetlenie lusterek bylo aktywne tylko wtedy gdy zapadnie zmrok?

Sterowanie podswietlenia lusterek mam teraz podpiete pod pin 2 pomaranczowej kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 09:55, kaju napisał:

:) że też chcieliście po lampce wewnętrznej to mieć... Nie mając Ori clh można zrobić fajne obejście i odpalić każde światło, jakie się chce, jak i przy okazji blendy w lusterkach :) zastosowanie jednego przekaźnika i gaśnie po zamknięciu auta razem z CANami... :) co więcej nawet sterowanie z Ori przełącznika CLH by działało :)

Kaju możez cos wiecej napisac o tym rozwiązaniu ? tzn. z ori clh. Tak by po manualnym właczeniu halogenów nie zaswiecały sie ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lachim20 napisał:

Kaju możez cos wiecej napisac o tym rozwiązaniu ? tzn. z ori clh. Tak by po manualnym właczeniu halogenów nie zaswiecały sie ledy.

Przepuszczasz sygnał zasilający diody przez przekaźnik zwierno-rozwierny. W momencie włączenia zapłonu podajesz plus po stacyjce na cewkę i przekaźnik wyłączy zasilanie diod. W momencie włączenia halogenów diody się nie mają jak zapalić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja :) przekaźnik NC z 5 nóżkami? zasilanie z halogenu 30, 87a + zasilanie led  , 85 -, 86 + po stacyjce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lachim20 napisał:

Co racja to racja :) przekaźnik NC z 5 nóżkami? zasilanie z halogenu 30, 87a + zasilanie led  , 85 -, 86 + po stacyjce ??

85 masa

86 + po zapłonie 

30 halogen lewy lub prawy 

87a zasilanie obu diod. Patrz tylko schemat przekaźnika, żeby 87a nie było spięte z 87, bo będzie Lipton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do skladanych el lusterek mozna wsadzic spodu z ledami z a6, czy lusterko bedzie sie normalnie skladac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz i nie osiem robiłem nawet na składanych 14pin i chodzs normalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 13:31, jaras99 napisał:

Dołożyłem moduł F, lusterko z czujnikiem zmierzchu, do tego włącznik DRL CLH i moduł świateł DRL.

Jak podłączyć podswietlanie lusterek zeby to współgrało z czujnikiem zmjerzchu, tzn zeby podświetlenie lusterek bylo aktywne tylko wtedy gdy zapadnie zmrok?

Sterowanie podswietlenia lusterek mam teraz podpiete pod pin 2 pomaranczowej kostki

Udalo Ci sie to ogarnac? Tez jestem po takim zabiegu i chetnie bym lusterka dolozyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomczas napisał:

Udalo Ci sie to ogarnac? Tez jestem po takim zabiegu i chetnie bym lusterka dolozyl :)

@kaju wyżej podał rozwiązanie. Ja zostawiłem tak jak mam, czyli lustra świecą razem z podświetleniem wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 21:17, kaju napisał:

85 masa

86 + po zapłonie 

30 halogen lewy lub prawy 

87a zasilanie obu diod. Patrz tylko schemat przekaźnika, żeby 87a nie było spięte z 87, bo będzie Lipton.

kaju mam pytanie odnosnie wtyczki lusterka. Podpiąłem mase ledów pod kabel masy z silniczków ale biały ( rozpiska forumowicza z innego posta) i rezultat jest taki ze słabą świecą. Oczywiscie juz wszytsko poskładałem. A teraz znalazłem według elsy image.png ze biało brązowy to masa. Dobrze rozumuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...