Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adaptacja przepustnicy


szogun0

Rekomendowane odpowiedzi

adaptuje sie sama tylko poczekaj az wszyskie kontrolki zgasna[br]Dopisany: 31 Styczeń 2008, 22:28 _________________________________________________kolego czytaj troche w tym watku jest wszystko opisane na samym poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja będzie uruchomiona samoczynnie, będzie OK, jeśli przepustnica nie jest zabrudzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa objawy zabrudzinej przepustnicy,chodzi mi o takie,ktore definitywnie wskaza na jej czyszczenie,bo po paru tysiacach ma prawo byc troszke zabrudzona[br]Dopisany: 01 Luty 2008, 00:33 _________________________________________________EndriuGiz nie denerwuj sie czytajac wszystko zapomnialem o tym co szogun0 napisal

[br]Dopisany: 01 Luty 2008, 00:40 _________________________________________________pytanie bylo tylko dla pewnosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy starcie jest cos takiego; odpalam i po chwili jest 1000 na wolnych ob , za chwile min spada do jakos900 potem wzrasta do ok 1200-1100 i opada do 1000 i siw utrzymuje, czasem slychac jakby nierownomierna prace silnika, dodam ze nie wiem kiedy byly wymieniane swiece ,filter pow jakos w czerwcu, paliwo zazwyczaj na tej samej stacji 98,nie mam problemow w ogolnym tego slowa znaczeniu, z moim autem, ale pytam dla pewnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr paliwa moze byc zapchany i moze bys przepustnica zabrudzona, ale najprawdopodobniej przepustnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry wszystkie wymienilem w jednym czasie(sorry,zapomnialem dodac ), ale tak ,jak mowisz to chyba przepustnica no coz-wyczysci sie... :shocked:

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyczysc i zobaczysz co sie bedzie dzialo :naughty: na pewno to jest przyczyna falujacych obrotow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa objawy zabrudzinej przepustnicy,chodzi mi o takie,ktore definitywnie wskaza na jej czyszczenie,bo po paru tysiacach ma prawo byc troszke zabrudzona

Np nieprawidłowy kąt wychylenia wykazywany w blokach wartości mierzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szogun0 zrobie testy vagiem ale nie obiecuje kiedy , bo zalatany jestem ,ale jak znajde chwile to dam znac i przeanalizujemy to co wyjdzie, poki co auto nie sprawia problemow ,ale i tak mialem to zrobic ,wiec motywacjie mi daliscie :hi:

EndriuGiz z przepustnica tez poczekam ,ale jak wyzej dam znac na dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem dobrac sie do przepustnicy i juz na wstepie problem ,otoz nie moge zdjac czujnika z niej,a obawy mam przed silowym rozwiazaniem, sa tam jakby plastikowe zaczepy i za cholery nie moge ich odpiac,prosilbym o jakas wskazowke jakich narzedzi uzyc,wykluczajac mlotek i ostry sprzet, :notworthy:

odginam je ale czujnik walczy i nie chce wyjsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie nie bawcie się w odpinanie kostek i inne żeczy mialem proble z przepustnicą kupilem nawet kabeleg pod Vag męczyłem się pisalem na forum i lipa nic nie pomogło aż do momentu jak się zdenerwowałem i pojechałem do warsztatu młode chlopaki podpieli się pod komputer raz dwa powiedzieli co jest wyczyścilei przepustnice zrobili adaptacje przepustnicy Vag-iem i samochodzi jak ta lala Więc wracając do tematu jeśli ktoś ma czas i ochotę ta takie zabawy to odlaczajcie akumulator przepustnicę itp tak jak ja to robiłem bo byłem :wallbash: Zapłaciłem 80 zł w warszawie .

Czasami lepiej pojechać do kogoś kto się zna a tak na marginesie mam kabelek pod wag za 150 zł i sobie lerży. :polew: :polew:

Pozdrawiam adaptatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinS4 ,a ja mysle ,ze jak chcesz to mozesz jezdzic do warsztatow ,forum jest dla ludzi ,ktorzy chca to robic samemu i dziela sie swoimi doswiadczeniami, jesli ktos nie chce tego robic to jest to jego wybor,ale powiem ci jescze cos,masz racje zeby zostawic niektore rzeczy dla fachowcow, ale czy nie lepiej jest wiedziec cos o swoim autku, zanim tam pojedziesz i zszokujesz cena za samo podpiecie i postawienie diagnozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem adaptowac po wyczyszczeniu,jesli jest wyczyszczona ,bedzie ok, tak twierdzi szogun0 i ja w to wierze,natomiast nie rozumiem kolegi stanka,i tu pytanie do niego, dlaczego nie robi sie tego w silnikach tak duzych,v6, czy tylko AHH,dlaczego to tylko kosmetyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziwna sprawa... wieczorem jezdzilem i bylo ok... dzisiaj chce odpalic autko i d*pa.. co zalapal silnik to jak mu nie dalem po gazie to gasl.. juz mialem tak kiedys i wiedzialem, ze to przez przepustnice.. tyle ze juz kiedys 3 razy placilem za podpiecie i adaptacje u jakiegos "magika" (100zl + 100zl + 70zl) a teraz i jakis miesiac temu (pod odpieciu aku) zrobilem zgodnie z instrukcja z watku i loozik.. tylko czy ktos wie dlaczego przepustnica sama z siebie mogla sie odadaptowac?? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa dane zapisane w ECU,i jak odepniesz aku,to komp samoistnie przywraca ustawienia domyslnie,to jest adaptuje przepustnice,moze nie sama przepustnice,tylko jej ustawienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i nic nowego nie piszecie faktycznie poszukajcie na forum o adaptacji bo od samego początku tu kilka ludzi pierdoły pisze po co odpinać kable albo akumulator bez czyszczenia przepustnicy - co za fachowcy się wypowiadają - nie czyścisz nie odpinaj bo to nic nie da ! i tysiąc razy było to powtarzane jak to zrobić proponuje użyć funkcji szukaj i będzie wszystko jasne :>

i fakt ecu trzyma swoje parametry ale przy adaptacji bez vaga trzeba zachować pewne zasady i o tym też jest pełno na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...