Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adaptacja przepustnicy


szogun0

Rekomendowane odpowiedzi

czytam i czytam i nic nowego nie piszecie faktycznie poszukajcie na forum o adaptacji bo od samego początku tu kilka ludzi pierdoły pisze po co odpinać kable albo akumulator bez czyszczenia przepustnicy - co za fachowcy się wypowiadają - nie czyścisz nie odpinaj bo to nic nie da ! i tysiąc razy było to powtarzane jak to zrobić proponuje użyć funkcji szukaj i będzie wszystko jasne :>

i fakt ecu trzyma swoje parametry ale przy adaptacji bez vaga trzeba zachować pewne zasady i o tym też jest pełno na forum

Odp: Adaptacja przepustnicy

« Odpowiedz #27 : 31 Styczeń 2008, 22:48 » Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------

Adaptacja będzie uruchomiona samoczynnie, będzie OK, jeśli przepustnica nie jest zabrudzona

tego chyba nie doczytales,nikt nie powiedzial w tym watku ze adaptacja bez czyszczenia cos zmieni,sam poczytaj zanim wylejesz na wszystkich kubel wody :wink4:[br]Dopisany: 27 Marzec 2008, 20:47 _________________________________________________a jesli chodzi o czytanie i funkcje szukaj ,to ona i tak odesle cie wczesniej,czy pozniej ,do pierwszego posta napisanego przes szoguna0 ,wkleil link ,wszystko jasne,a ty odsylasz ludzi do tych samych rzeczy,ktore juz byly napisane lub cytowane,

dziwisz sie pytaniom na forum? a czego nowego sie spodziewasz? ze ktos odkryje nowa rzecz ,po ktorej trzeba zaadaptowac przepustnice? :> chyba ,ze ty cos wiesz wiecej,to sie wypowiedz,a nie robisz komus wyrzuty.

Nie chesz -nie czytaj,kto zadaje pytania nie bladzi,twoj problem,jesli jakies pytanie wydalo ci sie glupie,pewnie byl to laik,ktory nie ma zielonego pojecia o mechanice aut-powinienes mu pomoc,a nie wysmiac :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam hmm.. kolego ja nikogo nie wyśmiewam absolutnie, nikt nie jest wszechwiedzący, no jasne że trzeba się pytać jak się czegoś nie wie i po to jest takie forum i jak najbardziej w miare możliwości staram się zawsze wnieść coś do tematu, a nowego to my nic nie wymyślimy to oczywiste jeśli chodzi o ten temat, sam nie raz wyjechałem z głupim pytaniem a człowiek całe życie się uczy więc, kolega na mnie wylał kubeł zimnej wody - krytykując mnie za brak chęci niesienia pomocy i samemu nie wnosząc nic kompletnie prócz krytyki do tematu - nie ładnie, tak więc przyganiał kocioł garnkowi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:tongue4: daj spokoj i skoncentrujmy sie na temacie :wink4:[br]Dopisany: 29 Marzec 2008, 21:50 _________________________________________________a jesli chodzi o wniesienie czegos do tematu,to trzymam sie swojej wersji,ze wszystko opisal szogun0 :tongue4::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czadzik

witam

dzisiaj wyczyscilem przepusnice i chcialem ja adoptowac a tu nic zadnego cykania jak to opisywaliscie na forum. Czy to normalne? samochod pracuje normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisiaj wyczyscilem przepusnice i chcialem ja adoptowac a tu nic zadnego cykania jak to opisywaliscie na forum. Czy to normalne? samochod pracuje normalnie

a czujesz różnicę w pracy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok spalanie tez w normie jakies 8,7 litra w miescie

no to nie masz sie czym martwic,przez jakis czas,u mnie spalanie ciut wieksze,obroty troche skacza,ale zobacze co bedzie,jak wymienie w sobote swiece :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za odkopanie tematu, ale po podpieciu pod vaga wywalilo mi blad.

1 Fault Found:

17916 - Idle Control Sys: Upper Regulation Limit Reached

P1508 - 35-00 - -

Czy to moze byc usyfiona przepustnica ? :) Filtr powietrza wymieniony na dniach jak co.

Aha, i skkad ja mam wziasc torx T27 ? Zjezdzilem polowe sklepow u mnie w Wigan i za cholere nigdzie nie moge znalesc 27. ;/ 25 owszem a pozniej 26 i 30 :/

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja w moim aucie A4 B5 1,6 ADP rozebrałem i wyczyściłem wczoraj przepustnicę. Po złożeniu zapomniałem jej adoptować, ale przejechałem się kawałek i auto ma wyższe wolne obroty ok 1100 obr/min i lekko falują do 1500 obr/min. Czy bez adaptacji po wyczyszczeniu przepustnicy mogą wystapić takie objawy? dziś postaram się zaadaptować sposobem opisanym przez szogun0. Z góry dzieki serdeczne za odpowiedź. [br]Dopisany: 19 Sierpień 2008, 16:52 _________________________________________________Witam, W moim A4 B5 1,6 ADP po rozebraniu i wyczyszczeniu przepustnicy, wziąłem się za adaptację przepustnicy za pomocą Polskiego Vaga 4.9. W tym programie jest taka opcja w meni "silnik 01" ustawienia pierwotne. Wpisałem w wyborze bloku : kanał 098 i wybrałem opcję : ustawienia pierwotne. Włączył się nastawnik przepustnicy i po odczekaniu ok 1 min wyszedłem z tego menu. Po tej nastawie obroty silnika już nie falują, ale wolne obroty ustawily sie na wyzszym poziomie ok 1400 obr/min. Koledzy powiedzcie co mam w tej sytuacji zrobic. Czy wyregulować wolne obroty, na niższe??. Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jest po wymianie lub czyszczeniu przepustnicy zresetowac kompa,tak,jak zrobiles i zaadaptowac przepustnice,moga po tym wystepowac jescze objawy,jak przed czyszczeniem ,czy wymiana,ale bedzie ich coraz mniej,az calkiem ustapia

u mnie w 1,6 AHL obroty falowaly,a potem obroty wskakiwaly na np 4000 i sie utrzymywaly,wyczyscilem przepustnice-pomoglo na jeden dzxien,wiec postanowilem sprzedac auto,a ze chcial kupic moj koles ,wiec trzeba bylo je doprowadzic do porzadku i kupilem nowa przepustnice,wymieniona i problemy byly te same ,ale po wykasowaniu bledow i zaadaptowaniu,pojawily sie jeszcze dwa razy ,od miesiaca nie bylo nic,wszystko gra,po prostu po jakims czasie komputerodbiera nowe sygnaly i inaczej reaguje na nie

ja bym jeszcze raz wykasowal bledy,zresetowal kompa,zaadaptowac przepustnice i pojezdzic troche,zeby sie wyregulowaly wtryski :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki a czy jest sens czyscic przepustnice gdy :

- Obroty sa normalne wsyztsko ok nie trzepie itp ale wydaje mi sie ze obroty powinny szybciej opadac po wysprzegleniu :tongue4:

- Po wlączeniu auto na klimie auto dostaje sporych wibracji i po wysprzegleniu czasami obroty faluja (ale duzo szybciej schodza ...) Jak juz jest schlodzone auto to mniej wibruje ale jak sie ja wylaczy to juz jest wypas :kox: wtedy nic sie nie czepie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro obroty faluja w jakiejs syruacji,to znaczy,ze cos jest nie tak,bo nie powinno to wystepowac,przy wlaczonej klimie silnik pracowac moze inaczej,ale nie falowanie obrotow,ja bym wyczyscil,bo sam wiem jak zaczynalo sie u mnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czy was zaskocze ???? Miałem ten sam problem falujące obroty 0d 400 do 1000 jakieś 7 - 8 razy a potem stawały na 900 i było OK> A4 1.8 ADR mam od niedawna i takie już sprowadziłem - więc z marszu do polecanego mechanika - rozrząd / olej / filtry / i te obroty :) Odpowiedź- dotycząca falowanie - USZKODZONA ODMA (058 103 213)

którą naprawił własnym sposobem i powinno działać / przeczyścił jeszcze przepływomierz |||

Narazie falowanie ustało -ALE- auto z obrotów schodzi wolniej , podczas wdepnięcia gazu chwilę się zastanawia, wywala błąd zbyt ubogiej mieszanki, jakby straciło parę KM,

zalewam tylko 95 Pb

Proszę o opinię - do czego może doprowadzić uszkodzona odma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to co napisze będzie w waszym mniemaniu dziwne ale jak wygląda przepustnica? :D Czy ktoś mógłby podesłać zdjęcie silnika z zaznaczoną przepustnicą. Bo mam problem falowania obrotów i chcę spróbować adaptacji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym może być problem skoro wyjmowalem przepustnice i była czysta ? falowanie obrotów wcale nie znikło, adaptowałem ją kluczykiem, minuta czekania aż się wszystko ustawi do cyknięcia, potem minuta spokoju, i włączenie silnika i nagrzanie do 90 stopni, potem wyłączenie silnika na minute i ponowne włączenie, potem przejechałem sie odcinek około 1 km, na odcinku 200 metrow na obrotach do 5000, potem jak podjechalem pod blok w ktorym mieszkam zaczeło szarpać i i oczywiście falowanie obrotów, pod ręką miałem polski vag 4.9 i wykryło błąd 670 Czujnik zespołu przepustnicy G127 nieprawidłowy sygnał - błąd sporadyczny. chciałbym dodać że przed rozkręceniem przepustnicy nastawienie kąta było na poziomie 3.61 / 3.94 na rozgrzanym silniku, a po wsadzeniu przepustnicy i adaptacji kąt był na poziomie 0.00, ten czujnik g127 można wymienić ? czy to coś poważnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanie dla wszystkich znających temat : Mam A4 B5 1.6 [ANA] - przepustnica bez linki(elektron.moduł pod pedałem przyśpieszania). U mnie podczas adaptacji przepustnica nie wydaje żadnego dźwięku tzn. nie brzęczy,nic nie tyka. Dziś dla porównania spróbowałem u teścia w A3 (kupił niedawno) i było słychać takie brzęczenie przez ok.15 sek. i kliknięcie ale on ma przepustnicę jeszcze na linkę. Czy jest wszystko ok. z moją przepustnicą że nie wydaje żadnych dźwięków? Dodam że na VAG-u zero błędów. Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam. :hi:

Dzisiaj próbowałem zaadoptować przepustnicę VAGiem (VAG 311.2-N)- Tak jak jest opisana adaptacja dla przepustnicy "DBW" całkowicie elektron.-bez linki. Wchodzę 01 ENGINE > gr. 060 > GO > Basic Setings > GO. Ale nie wyświetla się żaden napis typu "ADPT RUN , ADPT OK" słychać tylko 3-4 kliknięcia z pod maski. Wartości w grupie 060 : poz.1 [load]10.4%-10.8% poz.2 [load] 89.4%-89.8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...