Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda pod obudową komputera


tulaza

Rekomendowane odpowiedzi

Podepne się pod temat ponieważ zalewa mi strasznie auto.

Chciałem napisać, że jakiś Janusz naprawiał to auto, ale byłaby to obraza dla Januszy...

 

Usuwanie kilogramów silikonu zajeło mi dzisiaj dobre dwie godziny, nawet ten silikon nie byl poprawnie polozony, bo przy laczeniu sie z blacha nie bylo go tam ile potrzeba i byly jego zwoje wydostajace sie z pistoletu. Im bardziej do gory tym wiecej go bylo -.- No mniejsza z tym...

 

Jak to teraz naprawic? Gniazda ktore sa widoczne na zdjeciu ktos zalepil klejem do szyb, ciezko bylo rozlaczyc wtyczki od gniazdek, ale jakos sie udalo. Byly mokre na domiar zlego. Bledy pedalu gazu sa, wiec teraz nie wiem w jakim stanie jest biale gniazdko bo zalepione jest klejem do szyb, domyslam sie, ze pewnie piny zgnite... Ale to juz dojde jakos dojde sam...

 

 

Tutaj bardziej prosilbym o rady lakiernicze i jakis srodkow uzyc. Zdjecia zrobione juz po czyszczeniu z silikonu po pseudo mechaniku. 

 

Bardzo prosze o obejrzenie zdjec i o odpowiedzi na zadane tam pytania. Chcialbym uratowac Audi jesli jeszcze to mozliwe :-)

 

1-wneka.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zacznijmy od ostatniego zdjęcia  nr2:

Tak, tym rowkiem powinna spływać woda z pod ECU .

Nie jestem pewien co do najniższego punktu więc nie będę wprowadzał w błąd.

Zdjęcie nr1:

Na połączeniu błotnika powinna być masa uszczelniająca.

Nie bardzo widzę to wybrzuszenie ale  ale ta warga z blachy jest nieźle zmasakrowana. polecam dobrze odtłuścić i położyć sylikon ( w razie potrzeb demontażu nie będzie problemu z odklejeniem) ew. masa uszczelniająca ale to już może skleić obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2012 o 14:03, pj_pe_jot napisał(a):

Masz lekko przypchany odpływ z okolic komputera (nie mylić z tymi dwoma odpływami pod akumulatorem i serwo) dlatego zbiera ci się tam woda. Postaram się opisać jak to zrobić. Na twoim zdjęciu widać śrubkę co mocuje pokrywę od komputera. musisz wziąść jakiś "pręcik" i przepchać tą małą szparkę między obudową komputera (pod tą śrubką) a blachą. Jest tam mała szpara około 5mm na 5 mm, a może i mniejsza. Najlepiej przedmuchać ten "rowek" sprężonym powietrzem. Jak nie wiesz o czym piszę to wieczorem przerobie twoje zdjęcie, abyś wiedział gdzie to przep

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTDST  pobiłeś właśnie rekord świata , "odgrzałeś kotleta' sprzed ponad 5 lat. To miło ze służysz radą ale to już na pewno nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...