Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolo dojazdowe wyposazenie wneki


mxzibi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, krich8710 napisał:

I jak ten głośniczek?
Dużo lepiej gra?
W drzwi co montowałeś?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

W drzwiach będę montował dopiero w następnym roku.  Kasę na to rezanie przeznaczyłem na składane lusterka ?

A jeżeli chodzi o zmiana głośnika w subie. Z przodu zmian nie słychać bo podbicie basu jakie takie mają głośniki w drzwiach, które po wymianie będą grały zadowalająco.  Jedynie co ta wymiana dała to, to że słychać bicie na  zewnątrz i czuć mały rezonans w środku. Jeżeli chcesz mega bas, niestety musiałbyś dołożyć wzmacniacz i subwoofer w bocznych schowkach. 

Dla mnie osobiście wymiana głośników w drzwiach i dołożenie sopranowych głośników na wysokości lusterek (brak głośników ) spokojnie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic dojazdówke też do siebie bo mam kompresor i zestaw naprawczy. Z tego co widzę są dwa rodzaje dojazdówek do B8. Jedna ma tak bardziej wyciągnięte wnętrze ponad obrys felgi a druga nie. Ma to jakieś znaczenie?

http://allegro.pl/audi-a4-b8-a5-8k0-oryginalna-dojazdowka-i7014571113.html#thumb/1

http://allegro.pl/dojazd-19-5x112-audi-a-4-a-5-a-6-a-7-i7003149044.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że w mojej A4 nie ma koła zapasowego i zestawu do jego wymiany (lewarka itd), jest tylko wnęka ze sprayem uszczelniającym, jeżeli coś się stanie.

Dokupienie koła 19" oraz wszystkich narzędzi to koszt ponad 500 zł na Allegro, więc może lepiej do OC dokupić ubezpieczenie opon za jakieś 20 zł/rok?

 Wtedy też mamy mniejszy ciężar i lepsze przyspieszenie oraz spalanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2017 o 12:26, oskarwo napisał:

zauważyłem, że w mojej A4 nie ma koła zapasowego i zestawu do jego wymiany (lewarka itd), jest tylko wnęka ze sprayem uszczelniającym, jeżeli coś się stanie.

Dokupienie koła 19" oraz wszystkich narzędzi to koszt ponad 500 zł na Allegro, więc może lepiej do OC dokupić ubezpieczenie opon za jakieś 20 zł/rok?

 Wtedy też mamy mniejszy ciężar i lepsze przyspieszenie oraz spalanie :) 

Ok.rozumiem Cię akurat też nad tym wszystkim rokminiałem bo po kupnie nie miałem nic oprócz lewarka. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie,super ! Mam takie nawet z hotelem w razie awarii samochodu ale na taką ewentualność liczł bym będąc,jadąc gdzieś na coś,po coś daleko od domu. A jak ci się na krótkim dystansie ??? też hotel ! :D Do setna. Rewarek mam,kupiłem kompresor i do tego zestaw naprawczy typu sznurki butylonowe. Podczas przebicia jak ci się uda znaleźć dziurę naprawiasz bez zdejmowania koła.Jak nie to niestety trzeba trochę pogrzebać :) Prosty tani zestaw,bez przeróbek i dodatkowej masy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Mialem sam "okrojony zestaw" czyli maly styropian + kompresor + ten preparat ktory można wcisnąć do koła jak się złapie kapcia :D, udalo mi się wyrwać duzy styropian wraz z pokrywą, lewarkiem i jakimiś pierdołami za 140 pln, tylko brakuje klucza do kół, jutro do sprzedawcy będę dzwonił, bo był widoczny na aukcji. Ale jak nie dojdę z nim ładu to jaki klucz do kół pasuje do b8 ? taki sam jak do b6 i b7 czy jest inny ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

ponowie pytanie kolegi

"pozwólcie że się przyłącze

A czy w związku z różnica średnic -  dojazdówka 19 a moje koła 17 - jest jakieś zagrożenie dla mechanizmu quattro,?

Wiem że te rozwiązania bardzo nie lubią właśnie różnicy średnic - jaka mówi mój oponiarz uszkadza się napęd

co myślicie ?"

 

mam dokładnie ten sam dylemat ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, korti napisał:

WItam

ponowie pytanie kolegi

"pozwólcie że się przyłącze

A czy w związku z różnica średnic -  dojazdówka 19 a moje koła 17 - jest jakieś zagrożenie dla mechanizmu quattro,?

Wiem że te rozwiązania bardzo nie lubią właśnie różnicy średnic - jaka mówi mój oponiarz uszkadza się napęd

co myślicie ?"

 

mam dokładnie ten sam dylemat ....

 

Nigdy nie zagłebiałem się w temat zapasówki ale biorąc na zdrowy rozum za i przeciw.Sądzę że mniejsza średnica koła na jednej osi może doprowadzić do nieprzewidzianych uszkodzeń. Koło o mniejszej średnicy kręci się szybciej,więc można wyobrazić sobie co dzieje się w moście. Różnica w szerokości kół,opon na pewno ma też duże znaczenie. Znacznie mniejsza powierzchnia styka się z podłożem,więc sądzę że może ściągać na piedną stronę a koleiny... To są tylko domysły ale ja bym nie skorzystł z dojazdówki w swoim napędzi na 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posidam koła 225/50 R 17 czy jako koło dojazdowe bedzie pasować koło 125/70R19  http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7031241137   ,rozstaw śrub taki sam 5x112 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję numer OEM lewarka do mojego modelu. A4 B8 sedan 2012 lift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2018 o 12:38, R0KTEMU napisał:

Potrzebuję numer OEM lewarka do mojego modelu. A4 B8 sedan 2012 lift.

8K0 011 031 G :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję numer OEM, dekla którym przykrywa się akumulator. Dekiel, obudowę. Taki żeby przypasował również pod subwoofer. Kupiłem jeden, ale niestety jest do wnęki bez subwoofera i nie pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy ta łopatka z lewej strony?

I co ma być w miejscu nad tym haczykiem po prawej?

20180624_143355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję takiego podnośnika jak na zdjęciu post wyżej. Może ktoś ma na zbyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2018 o 14:44, Daro32 napisał:

Do czego służy ta łopatka z lewej strony?

I co ma być w miejscu nad tym haczykiem po prawej?

 

Ta łopatka służy do wyciągania lamp. To po prawej stronie, nie wiem co tam powinno być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MaciekPL napisał:

Ta łopatka służy do wyciągania lamp. To po prawej stronie, nie wiem co tam powinno być. 

Których lamp? Oglądałem manuale na youtube do przednich lamp i wychodzi na to że nie trzeba żadnej łopatki

Edytowane przez Daro32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daro32 napisał:

Których lamp? Oglądałem manuale na youtube do przednich lamp i wychodzi na to że nie trzeba żadnej łopatki

Z tego co czytałem to jest do tylnych lamp. Teraz w pracy patrzyłem, ten haczyk po prawej. Na dole tam gdzie Mas haczyk jest okrągła cześć haczyka a do góry tam gdzie masz puste miejsce jest ta dłuższą cześć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MaciekPL napisał:

Z tego co czytałem to jest do tylnych lamp. Teraz w pracy patrzyłem, ten haczyk po prawej. Na dole tam gdzie Mas haczyk jest okrągła cześć haczyka a do góry tam gdzie masz puste miejsce jest ta dłuższą cześć. 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...