Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik temperatury silnika w A4 B8 2.0TDI, nie pokazuje 90*C


marek241

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Doszły mnie słuchy, że jest termostat w bloku silnika, jest to zwykły termostat typu grzybek. Tak powiedzieli mi w sklepie, po winie auta że są dwa termostaty z obudową i jeden grzybek. Może ktoś potwierdzić to tezę? Ktoś wymieniał go? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ssman99 napisał:

Witam. Doszły mnie słuchy, że jest termostat w bloku silnika, jest to zwykły termostat typu grzybek. Tak powiedzieli mi w sklepie, po winie auta że są dwa termostaty z obudową i jeden grzybek. Może ktoś potwierdzić to tezę? Ktoś wymieniał go? Pozdrawiam 


a jaki kod silnika ? ktory rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ssman99 napisał:

Ktoś pomoże? 

Pisz bezpośrednio do wrclaguna bo on ma ten sam silnik i za pewne zna go na wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wymienic zawor zwrotny 1J0122351 ktory przepuszcza wode na termostat 1K0121113A ta sama srednica wezy



Wysłane z mojego thor przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworu nie zmienialem l, zmienialem maly i duzy termostat i nic no i w zwiazku z tym ze 99% wlascicieli nic nie pomoglo jak i sam vag wypuscil oficjalane pismo na ten temat ja juz tego nie ruszam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cegla66 napisał:

Zaworu nie zmienialem l, zmienialem maly i duzy termostat i nic no i w zwiazku z tym ze 99% wlascicieli nic nie pomoglo jak i sam vag wypuscil oficjalane pismo na ten temat ja juz tego nie ruszam. 

cegla66 gościu pisze że zawor zwrotny 1J0122351 można zastąpić termostatem 1K0121113A ta sama srednica wezy

1K0121113A a ty zmieniałeś ten termostat i nic to nie zmieniło

 

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Jestem po wymianie tego małego wręcz mitycznego termostatu, który nie widnieje w żadnej ETCE dla mojego silnika, a panowie w ASO robią takie miny :slina: jak im się zaczyna mówić o drugim termostacie w 2.0 CR. Zamontowałem BEHR BTH 5 75 (fabrycznie zdrapane logo AUDI) no i oczywiście nic to nie dało... Niemniej jednak zmieniłem trochę styl jazdy, a mianowicie jak już silnik złapie z 70 stopni to zaczynam zmieniać biegi pod 3tyś obrotów, aż dojdzie do roboczej i wtedy nawet później przy PSJ  trzyma prawie te 90. Bo jak od początku jazdy będę zmieniał biegi w okolicy 1.8tyś (tak jak podpowiada efficiency) to nigdy nie dojdzie do temp 90. Warunki -3* na zewnątrz dmuchawa 2gi bieg ustawiona na 22*. Jazda miejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na -10. U mnie jak jest blisko 0 to jest prawie normalnie tzn wskazowka jest blisko 90. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem jeszcze nad zmniejszeniem przekroju węża przy pomocy

yt.jpeg

tylko którego... :eusathink:myślicie że coś by dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na wiosne przegrzejesz silnik ?

Nie no skoro tak to zaprojektowali w vw i ma to samo skoda i seaty to chyba trzeba sie z tym pogodzic. Zreszta takie jest ich stanowsko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z ciekawości zerknąłem u mnie i też mam u siebie ten termostat drugi termostat o numerze 1K012113A

znajduję sie miedzy silnikiem a ścianą grodziową

co najlepsze dzwoniłem do 3 ASO podałem vin auta i wszędzie stwierdzili że u mnie jest tylko 1 termostat o numerze 03L121111AD

A4 B8 CAGB 136KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegiów -15 stopni w mojej okolicy jednak dogrzewa mi do 90 stopni i mam niewielkie wahania na postoju ale to normalne przy takiej aurze więc nie piszcie że ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy ze ten typ tak ma. Maja to tysiace ludzi na swiecie w a4, leonie, golfie, octavi. Termostaty ludzi wymieniaja po kilka razy i dalej doopa. Jestes chyba 3 osoba ktora pisze ze u niego super po wymianie takze ja jednak trzymam sie tego ze ten typ tak ma. 

Edytowane przez cegla66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cegla66 napisał:

Piszemy ze ten typ tak ma. Maja to tysiace ludzi na swiecie w a4, leonie, golfie, octavi. Termostaty ludzi wymieniaja po kilka razy i dalej doopa. Jestes chyba 3 osoba ktora pisze ze u niego super po wymianie takze ja jednak trzymam sie tego ze ten typ tak ma. 

ja mam auto od stycznia i nie mam z kim porównać

kupłem juz 2 ori termosaty i czekaja na wymianę

ja chcę spróbować bo mi nie łapie temperatury nawet przy plus 5 stopniach

kolega ma tiguana 2011rok 2.0CR i mu łapie 90 stopni bez problemu obojetnie od stylu jazdy

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dzisiaj termostat i teraz w czasie jazdy dobija do 90 stopni

na postoju przy -10 spadnie temperatura na 70stopni ale wczasie jazdy zaraz wraca na 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...