Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik temperatury silnika w A4 B8 2.0TDI, nie pokazuje 90*C


marek241

Rekomendowane odpowiedzi

Juz widze OCB. On ma starsza wersje z rozbieralna obudowa. W mojej niuni jest nierozbieralny termostat i tylko 1

 

Na potwierdzenie wrzucam foty miejsca gdzie Siuchy89 ma dodatkowy przewód gumowy i drugi termostat. CJCA nie ma drugiego termostatu. Czyli ten typ tak ma.

Strzałkami zaznaczyłem miejsce gdzie Siuchy89 ma 2-gi termostat

 Przechwytywanie.JPGPrzechwytywanie2.JPG

Edytowane przez cegla66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 zdjeciu widze kawalek obudowy drugiego termostatu ze zrebna zawleczka... sprawdz czy aby na pewno go nie masz?? Widac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatek bede to rozgrzebywal ale bardziej wyglada mi to na lacznik 2 przewodow gumowych bo nie widze tam plastikowej obudowy. Dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i u mnie jest ten sam problem tyle, że przy 2.0 TFSI 211PS. Zaniepokoiło mnie to ostatnio więc postanowiłem sprawdzić bloki i temperatura oscyluje w granicach 70 stopni podczas jazdy (dziś na zewnątrz 4,5 stopnia) podczas postoju wskoczy na 90 ale po ruszeniu momentalnie zaczyna spadać. W załączeniu zdjęcia. Uwalony termostat ? Pomiary podobne z zegarów i silnika.

 

27266067_937650126400266_730800244_o.jpg

27329646_937650073066938_32424232_o.jpg

27335499_937650139733598_379398082_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tdi jesy odwrotnie. Jak jedziesz dosyc cisnac to dobije do 90. Na postoju lub przy delikatnej jezdzie spada. W benzynach to chyba nie jest popularna usterka wiec mozesz sie przyjrzec termostatom. Z opisu modeli tego malego wynika ze tez wchodzi do tfsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cegla66 napisał:

W tdi jesy odwrotnie. Jak jedziesz dosyc cisnac to dobije do 90. Na postoju lub przy delikatnej jezdzie spada. W benzynach to chyba nie jest popularna usterka wiec mozesz sie przyjrzec termostatom. Z opisu modeli tego malego wynika ze tez wchodzi do tfsi

i co kolego walczyłes  z termostatem ?

jaki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cegla66 napisał:

Niestety w moim przypadku tttm. Nie ma co kasy marnowac na termostaty i montaz. 

tzn? nie masz 2 termostatów

czy po wsymianie sie nic nie zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś mi pomóc i powiedzieć gdzie znajduje się mały termostat w 2.0 cr 143 oznaczenie silnika CAGA 2010 r. Duży wymieniony a nie wiem gdzie jest mały.. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymieniłeś sprawny termostat?

Sprawdź go wrzucając go do garnka z wodą, garnek  na kuchenkę, termometr do środka  i patrzeć przy jakiej temp. się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymieniony ten z obudową dwa razy. Nic nie dało, wyczytałem że jest ten drugi, ale u mnie nie wiem gdzie jest.  Seat Exeo 2.0 cr 143 CAGA. Kolega powyżej pisał że wymienił ten mały i pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cegla66 napisał:

Ale ja wymienilem i nie pomoglo. Termostat jest za silnikiem po prawej stronie najnizszy przewod.

a ten głowny z obudową też zmieniałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...