Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik temperatury silnika w A4 B8 2.0TDI, nie pokazuje 90*C


marek241

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak tylko przypomne ze szybkie grzanie sie silnika w starych autach jest mocno zwiazane z ich niska sprawnoscia. Duzo nowych aut ma na tyle sprawne silniki ze musza sie posilkowac dodatkowymi grzalkami. No i faktycznie porownywanie passeratti b5 do a4 b8 jedt faktycznie kiepskim pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2017 o 22:17, Axel1 napisał:

Z moich obserwacji wynika że oszczędności zimą w dieslu są na poziomie 0,5 -1 l na 100 km po zastosowaniu przesłon na chłodnicę. http://allegro.pl/izolacja-otulina-solarna-kauczukowa-na-rure-18-22-i5216159733.html

Pokaż zdjęcie jak to wygląda u Ciebie na aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja szara climaflex, czarna kauczukowa,  na samym dole musi być nieco większej średnicy, jak jest zbyt szczelnie to czujnik temperatury powietrza  przekłamuje na +. 

chłodnia audi (1280x717).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przeczytałem dzisiaj kilka for w tej sprawie, ostatnio mam EXEO CAHA i przy spokojnej jeździe ( temp. otoczenia około +3 ) auto łapie 90 C po dłuższym odcinku - 12km,

Na forum Superba znalazłem że w przypadku konfiguracji z DSG wymiana drugiego termostatu 1k0121113a załatwia problem - auto trzyma ładnie 90C ale nie znalazłem nic na temat konfiguracji z manualną skrzynią biegów.

Na forum passata i audi kilka osób pisze, że termostaty często trafiają się nowe i wadliwe a ich wymiana jest dość uciążliwa.

Po wszystkim dochodzę do wniosku, że w moim przypadku można zastanowić się nad wymianą termostatu bo cena już od 100 zł ( 03L121111AD )

1.  zastanawia mnie czy w A4 B8 i moim EXEO ( S.B.  manual ) nie ma gdzieś schowanego 2 termostatu ale nie mogę odpalić strony ze schematami - ruskie coś zablokowali,

2.  na 100% mam ten zawór z fotki pod pozycją 19 i jak dotąd nikt nie napisał jaką rolę pełni i zasadę działania by go sprawdzić, cena podobno do 150 zł, ( używana ) bo nowa to około 800 zł.

Pozycja nr. 19 to 03L 965 561 - dodatkowa pompka układu chłodzenia; złącze elektryczne to 3 piny ( + aku, - masa i sterowanie z ECU )

muszę się jeszcze z doktoryzować w jej temacie.

Edytowane przez s27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manual nie ma drugiego termostatu

te silniki maja wysoką sprawnosc cieplną stąd i problemy z nagrzewaniem gdy temperatury sa bliskie zera

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ze zrozumieniem cały temat postanowiłem pójść tropem wypowiedzi użytkownika 'Joker13' i znalazłem przez to bardzo podobny temat w angielskich stronach http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/archive/index.php/t-179239.html  a przez to doszedłem do wniosku że część o numerze 1k0121113a to tzw. drugi termostat po czym sprawdziłem jego obecność w dwóch domowych autach ze skrzynią manualną i okazało się każdy z nich posiada taki element więc radzę każdemu przyjrzeć się tej części u siebie w aucie bo raczej to jest przyczyna większych lub mniejszych problemów z dogrzewaniem się silnika .

Osobiście jutro będę wymieniać ten element ponieważ mam identyczny problem co użytkownik 'Joker13' , ogólnie w ciągu roku wymieniłem 6 termostatów i podejrzewam że ciągle wymieniałem zły termostat .

 

Tyle z mojej strony jeżeli chodzi o ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumballer powiedz mi prosze po co grzebiesz w czyms co dziala dobrze? Tak jak pisalem jakis czas temu jak chcialem zmienic termostat w aso powiedzieli mi tak jak jest jest dobrze i nie wymienia mi dobrego termostatu. No ale jak wymienisz daj znac. Jaki masz kod silnika i skrzynie? 

 

Ps. W pinku ktory wrzuciles pisza ze rusek wymienil oba i nie pomoglo ?. Ze nie wspomne o tym ze piszac o rusku wrzucaja link do polskiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gumballer napisał:

Czytając ze zrozumieniem cały temat postanowiłem pójść tropem wypowiedzi użytkownika 'Joker13' i znalazłem przez to bardzo podobny temat w angielskich stronach http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/archive/index.php/t-179239.html  a przez to doszedłem do wniosku że część o numerze 1k0121113a to tzw. drugi termostat po czym sprawdziłem jego obecność w dwóch domowych autach ze skrzynią manualną i okazało się każdy z nich posiada taki element więc radzę każdemu przyjrzeć się tej części u siebie w aucie bo raczej to jest przyczyna większych lub mniejszych problemów z dogrzewaniem się silnika .

Osobiście jutro będę wymieniać ten element ponieważ mam identyczny problem co użytkownik 'Joker13' , ogólnie w ciągu roku wymieniłem 6 termostatów i podejrzewam że ciągle wymieniałem zły termostat .

 

Tyle z mojej strony jeżeli chodzi o ten temat :)

Jakie koszty tej wymiany? Daj znać czy coś się zmieniło. Ale wydaje mi się że to nic nie pomoże. Po prostu TTTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie u mnie jest taki sam problem jak u Jokera13 z tym że u mnie średnio co 2 miesiące występuje syndrom uszkodzonego termostatu czyli silnik nie nagrzewa się mocniej niż 70 stopni niezależnie od ilości i szybkości przejechanych kilometrów , czasami po kilku dniach zaczyna się normalnie nagrzewać ale nie zawsze i dlatego już wymieniłem tyle termostatów bo nie wiedziałem o istnieniu tego drugiego który prawdopodobnie jest przyczyną mojego problemu a koszt tego małego termostatu o którym wspomniałem to 60zł za Behra , 130zł kosztuje oryginalny , kod silnika u mnie to CAHA ze skrzynią manualną .

Edytowane przez Gumballer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gumballer napisał:

Ogólnie u mnie jest taki sam problem jak u Jokera13 z tym że u mnie średnio co 2 miesiące występuje syndrom uszkodzonego termostatu czyli silnik nie nagrzewa się mocniej niż 70 stopni niezależnie od ilości i szybkości przejechanych kilometrów , czasami po kilku dniach zaczyna się normalnie nagrzewać ale nie zawsze i dlatego już wymieniłem tyle termostatów bo nie wiedziałem o istnieniu tego drugiego który prawdopodobnie jest przyczyną mojego problemu a koszt tego małego termostatu o którym wspomniałem to 60zł za taki z Behra , 130zł kosztuje oryginalny , kod silnika u mnie to CAHA ze skrzynią manualną .

Manual nie ma dwóch termostatow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał:

Manual nie ma dwóch termostatow 

U mnie w dwóch manualach występuję tzw. drugi termostat czyli część o numerze 1k0121113a , już innego rozwiązania mojej usterki nie widzę tym bardziej że miesiąc temu miałem wymieniany termostat w aso .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokladnie po nr VIN bo ja sie jeszcze nie spotkałem z drugim termostatem z manualną skrzynią.

Podaj mi Swoj VIN jutro sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę teraz c7 2.0 tdi w manualu i gdy tylko zrobiło się około 0 to temperatura 75 stoni czasami na kilka sekund 90 wymieniłem mały termostat na obiegu egr i niestety brak efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest moze gdzies jakis opis jak wymienic termosat co i jak po kolej w odkrecic zeby czegos nieuszkodzic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam  Panowie wlasnie jestem po wymianie 2 termostatow... auto zaczelo normalnie sie wkoncu grzacz do 90°troche zabawy z tym jest bo trzeba zdemontowac przepustnice i egr do lepszego dostepu:) natomiast do drugiego  termostatu jest troche groszy dostep. Po prawej stronie jest stary wklad termostatu ktorego podobno  co nie którzy twierdza ze w 2.0tdi 143km CAGA w MANUALU nie ma aAAa no JEST! Glowny termostat ma otwarcie przy 82°C  a drugi przy 75°C. I nie piszcie glupot ze te typy tak maja bo to jest nie mozliwe zeby silnik nie osiagał 90°C https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Flh0b5Zvj18qW8TBW2ZORamKNHluFy

Pozdrawiam ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe, ciekawe. Moze jeszcze ktos wymienil oba jezeli je ma i teraz auto bez problemu grzeje sie sie do 90st w zimie. 

Siuchy89 zaskoczyles mnie. Studiowalem polskie i anglojezyczne fora vw,skody,audi i seata i wiekszosc osob nie ma malego termostatu a wymiana w automacie nie pomagala.

Co mnie ciekawi to stanowisko VAG na pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiowalem juz też wszelakiej masci watki fora na temat tych termostatow.. wiec sam chcialem sie przekonac czy faktycznie tak jest jak pisza ze nie ma ze to nic nie pomaga ze w manualu CAGA nie ma tego termostatu itd. W moim przypadku to pomoglo i auto trzyma 90°C. Koszty nie sa duze a wymienic warto i sprawdzic czy sie cos poprawi..szczegolnie ten drugi termostat bo ma nizsza temp. otwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cegla66 na FB w grupie audi a4 b8 /A5 I Polska opisalrm i wrzucilem zdjecia mozesz sobie zerknąc ? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze ale to jest jakas losowa akcja. Czytalem na angielskim forum ze kolo zwiedzil 4 serwisy audi (fura na gwarancji) wymieniali mu termostaty, pompy wody, czujniki temperatury i nic nie pomoglo. Drugi napisal ze wymienil termostat i jak reka odjal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...