Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik temperatury silnika w A4 B8 2.0TDI, nie pokazuje 90*C


marek241

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz podesłać zdjęcie gdzie ten mały się znajduję ? Bo szukałem cały dzień i nie znalazłem..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzy tez zmienilel wczesniej ale oba po sprawdzeniu byly dobre.

Nie.moge zaladowac foty z lokalizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cegla66 napisał:

Duzy tez zmienilel wczesniej ale oba po sprawdzeniu byly dobre.

Nie.moge zaladowac foty z lokalizacja

czyli potwierdza sie że ten typ tak ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  ja u siebie też walczyłem z temperaturą silnika. Wymieniłem duży termostat i nie pomogło, jednak coś podkusiło mnie, żeby wymienić również ten mały. POMOGŁO :banan:

( AUDI A4 B8 2.0 TDI SILNIK CAGA )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz temperatury u siebie teraz?temperature powietrza? Bo u mnie teraz jak jest kilka st. na plusie to tez mam ciagle 90.

Dziwna sprawa. Wymienilem oba u mnie i nie pomoglo. Sprawdzilem te ktore wymontowalem i byly sprawne. Sprawdzales oba termostaty ktore wyjales czy byly d9bre czy zwalone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj temperatura na wysokich obrotach dochodziła do 90 C, ale przy jakimkolwiek postoju na światłach, zjeżdżala do 70.

Po wymianie mojego termostatu, jak złapie 90C to już nie spada temperatura.  Wymieniony termostat cały czas był zamknięty, tak jakby się zacial ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby był zamknięty to silnik normalnie osiągałby temperaturę i co najwyżej przy ostrej jeździe lub wysokich temperaturach by się przegrzewał jeżeli się nie otwierał. no chyba że sprawdzałeś w temperaturze pokojowej a nie w temperaturze powyżej 75 st to faktycznie powinien być zamknięty. No nic, w przyszłym tygodniu ma nas zmrozić lekko to daj znać jak się zachowuje wskaźnik temperatury. 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niby dzisiaj lekko na minusie ale jednak....... mimo to temperatura w porządku po osiągnięciu 90 stopni stoi i ani drgnie w dół na potwierdzenie wrzucam zdjęcie jednak w moim przypadku drugi termostat pomógł 

20180203_095421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj numery tych dwóch termostatów, gdzie kupowałeś i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosze zeby jeszcze ktos komu pomogla wymiana drugiego termo sie odezwal. Dziwne ze czytalem o setkach osob ktore maja ta dziwna sprawe z temperatura a tutaj 2 osoba pomoglo. Oczywiscie nie oskarzam nikogo o scieme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zbig208 napisał:

Podaj numery tych dwóch termostatów, gdzie kupowałeś i za ile?

Proszę bardzo

20180127_090036.jpg

20180127_092244.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było-6 trochę ciężej się grzał ale jak doszło 90 stopni to już tak zostało tak że drugi termostat na sto procent pomógł przynajmniej w moim przypadku pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie dwóch termostatów.  Jednak cały czas jest tak samo.. Temperatura opada jak jest pogoda na minusie..  Termostaty kupiłem niestety nie oryginały, ale zamieniki niby jedne z lepszych. Więc nie wiem co robić dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssman99, dzieki za te dobre wiesci. Tzn dobre dla mnie bo to oznacza ze moj silnik nie jest jakis wyjatkowy. Nie dlub wiecej i ciesz sie z jazdy. Ci ktorym to pomoglo ... I tutaj nie wiem co napisac ale znam takie 2 przypadki ze pomoglo ? a 50 ze nie pomoglo. Jezeli chodzi o termo zamienniki czy oem nie ma roznicy jezeli zamiennik jest dobry. Ja itak wyjalem z auta 2 dobre termostaty i wsadzilem nowe i nic nie pomoglo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam jeszcze zawór zwrotny może on robi różnicę warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, cegla66 napisał:

Tego nie ruszalem. Gdzie to i za ile to?

W wężu w okolicach drugiego termostatu, za ile to nie wiem bo ja tego nie ruszalem skoro mam teraz dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Ja nie bede sprawdzal.poczekam na kogos innego bo ja juz wymienilem 2 termo i g to dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób które mają dobrze działające układy chłodzenia, a mianowicie gdy auto jest zimne zaobserwować po rozruchu wzrost temperatury płynu w VCDS grupa IDE00025 - temperatura płynu chłodniczego, w stosunku do IDE00192 temperatura płynu na wyjściu z chłodnicy.

W moim przypadku gdy zimny silnik w obu grupach ta sama temperatura (-5*C). Parę minut po rozruchu IDE00025 pokazuje 34*C a IDE00192 17*C

Jeżeli możecie sprawdzić te wartości w swoich autach i napisać jak u was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...