Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak nie RNS-E to co innego?


pscu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegos czasu chodzi za mna zmiana radia i oczywiscie pierwsza mysl to RNS-E.

Zaczalem jednak sie nad tym zastanawiac i w sumie jest to troche ograniczone, a ja ograniczen nie lubie w tego typu zabawkach dlatego zastanawiam sie nad czyms innym, np. PROMOCJA!!!XTRONS !!!!Car PC Android!GPS,DivX 2DIN (2889369064) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Moge dac tak do 2k pln, z RNS-E sie zmieszcze ale bede ograniczony i w dodatku uzywka. Czy ktos posiada cos tego typu co wkleilem i poleca?

Zalezy mi na nawigacji, bluetooth, zestawie glosnomowiacym no i oczywiscie na tym zeby to ladnie pasowalo i integrowalo sie z multifunkcyjna kierownica (ktorej jeszcze nie mam ;). Ew. kiedys doczepie kamere cofania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszsytkie rozwiązania inne niż fabryczne Audi wiążą się z ograniczeniami. Nigdy nie zintegrują się w pełni z autem. RNS-E oprócz tego, że dostaje sygnał ze sterownika ABS (korekcja do sygnału z GPS np. wykorzystywana wtedy gdy jesteś w tunelu), korzysta z FIS (wyświetlacza między zegarami), ma pełną konfigurowalność parametrów i integracji z innymi komponentami przez szynę Can oraz posiada obsługę kierownicy multifunkcyjnej.

Niektóre z rozwiązań firm trzecich można podpiąć w ograniczonym zakresie pod kierownice multi. I na tym ich integracja się kończy. Nie działa integracja z ABS, FIS, orygialne kompenenty Audi typpu BT czy Tuner TV.

Jeśli już chcesz coś lepszego to polecam RNS-E z rocznika 2010 wzwyż (tzw. LED). Wyższa rozdzielczość, lepsze wsparcie multimediów (większe karty SD, iPod, itd). Niestety koszt wyższy niż zwykłe RNS-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Czujnik ABS w tunelu do GPS pewnie przyda mi sie raz albo i wcale, integracja z FIS-em to fajna sprawa ale z drugiej strony z doswiadczenia wiem, ze wcale na niego nie patrze jak teraz cos gra ;-)

Za to radio z Androidem daje mi: Zawsze najnowsze mapy/nawigacje (np. Automapa), dostep do internetu (przegladarka, youtube itd), mase aplikacji np. Fuelio do wprowadzania tankowan, podpiecie pod ODB2, bluetooth z kazdym urzadzeniem itd... chyba wiecej plusow niz minusow. No ale nie wiem jak to wyglada w praktyce, tzn czy pasuje, czy gra dobrze czy tandetnie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupic coś nie ori to jakieś znanej firmy. Ja np. mam stacje multimedialną pioneer f900bt z odblokowanym systemem na którym działa automapa. Podświetlenie idealnie pasuje pod ori audi. Teraz zmieniłem ori wzmaka na bose z tubą i fajnie to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam że robi się coraz ciekawiej... jak by DYNAVIN zaczął wsadzać do swoich nawigacji andka to kupuję od razu....

te nawigacje są przynajmniej zblizone wyglądem do naszych konsol więc warta zastanowienia....

a jak powiedział @pscu jest więcej plusów niż minusów...

najważniejsza rzecz jaka mnie wstrzymuje przed RNSE to brak możliwości aktualizacji POI a w związku z tym radarów....

jednak wolę mieć TT, zawsze mogę oszczędzić na fotce:wink: nie potrzeba mi być dalekim znajomym policjantów:grin:

Dynawin na dzień dzisiejszy integruje się z kierownicą MF więc w zupełności to wystarczy. FIS jak pokazuje strzałki to i tak nic innego nie zobaczysz jak nie zmienisz manetką ekranu, tylko temp. i stację radiową..

1959970059_large.jpg

do BMW już android jest!!! więc bedzie ciekawie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenie tego xtronsa jak dobrze poszukasz to znajdziesz rns-e ledowego:wink: zależy do czego ci to jest potrzebne ja wrzuciłem do siebie rnsa w innym aucie mam stacje mulimedialną i tak naprawde tu słucham muzyki radia i mp3 a navi mam przenośną i jest super więc jak tylko do tego to proponuje zwykłego rnsa bo fajnie wygląda i jest kompatybilny z pojazdem:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale niestety DYNAVIN to cena x2 ;-) Ten xtrons to chinskie ale wykonanie podobno nie jest zle. Nie wiem natomiast jak to gra... trzeba poszperac.

Dla mnie najwazniejsze to aktualizacje map/poi, bluetooth aby puszczac muzyke + prowadzic rozmowy z tel, lacznosc wifi/3g no i oczywiscie audio (mp3 glownie). rnse ledowe raczej mi tego nie da... no nic, poczekam jeszcze chwile moze tak jak kolega pisze cos sie pojawi z Androidem i bedzie kompatybilne z naszymi autkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety RNS-E jest drogi a nie oferuje zbyt wiele w zamian. Dużo osób mimo wszystko docenia sobie jakość wykonania i stylistykę oraz kompatybilność z autem. Pozatym trzeba pamiętać ile RNS-E ma lat. W instrukcji jest że karty 256mb obsługuje :wink: to można mniej wiecej sobie wyobrazić jaki mamy postęp a to radio nadal jest niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie ja mam RNS-E w audi z 2007 roku mapy na płytce co roku za 70zl można kupić nową ale po co ? Ja mam płytkę z navi z 2017 i działa no i drogi nie bardzo się zmieniają. Plus dla RNS-E navi w FIS-ie. Co do kart mam dwie po 2gb (zwykle SD bo SDHC nie czyta). Bluetooth łączy się z tel. system głośnomówiący działa bez zarzutu najlepsze jest to ,że na FIS-ie wyświetla nazwy i numery więc nie muszę ściągać rąk z kierownicy (wielofunkcyjna). W schowku było podłączenie pod ipoda zmieniłem na zmieniarkę płyt więc dodatkowo mam i płyty z MP3. Czego wy więcej chcecie? Jak na rok produkcji pierwszego RNS-E ma bardzo dużo możliwości do tego gra obłędnie mimo ,że głośniki Harmana ,a nie BOSE (który według mnie gra nieznacznie lepiej). Jedyne czego ja mogę się przyczepić to ,że tv nie działa odkąd przeszli na cyfrową ,ale może to i lepiej nie odwraca uwagi od drogi. Jeśli miał bym zmieniać takowe radio to tylko na RNS-E ledowego ze względu na możliwość wrzucenia kart do 32gb i podłączenie kamerki cofania (z audi a6c6).

 

Nie zauważyłem ,że temat sprzed 7 lat.

Edytowane przez Lygrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...