Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Radio Chorus - co zrobić aby słuchać MP3?


SHITERS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam w swojej audi oryginalne radio audi chorus i oryginalne glosniki. Calosc jak wiadomo gra baaaardzo ale to baardzo dobrze, stacje radiowe graja wrecz idealnie, idealne niskie tony jak i wysokie. W autku az chce sie usiasc i sluchac muzyki. Problem lezy w tym, ze zwykla kaseta gra po pierwsze slabo, a po drugie jest problem, ze nie mozemy posluchac np. hitów z 2012 roku. Pisze tutaj z pytaniem, co zrobic, aby moc w tym aucie sluchac MP3 z jakoscia taka jak w radiostacjach. Kaseta z jackiem? Transmiter FM? Czytałem, ze z jakoscia przenoszenia dzwieku tez bywa roznie. Moze ktoś z Was miał taki problem i go rozwiazal i molgby mi polecic jaki sprzet kupic, aby MP3 grało tak jak FM. Radia nie zmienie, bo jest w stanie idealnym. Dziekuje za pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:zerkni tu http://a4-klub.pl/sprzedam-22/emulatory-zmieniarki-aux-in-podlaczenia-mp3-telefonu-radia-audi-49zl-191756/

Kaseta z jackiem miałem i jakość była kiepska,dodatkowo ten kabel z radia:facepalm:

Transmiter FM zakupiłem do telefony i tu byłem zaskoczony bo myslałem ze bedzie kupa ale dawało rade takie coś TRANSMITER MMR-70 SONY ERICSSON, ORYGINALNY+GRATIS (2843087745) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMIENIARKA MP3 USB SD AUDI SEAT SKODA VW xCarLink (2890394169) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

emulator, dobra rzecz, mam już rok wszystko działa gra ładnie czysto, co prawda innej firmy, ale myślę że to nie ma znaczenia bo to i tak wszystko chińszczyzna :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorus nie obsługuję zmieniarki zostaje ci albo kaseta z jackiem albo transmiter FM ,ktoś na forum potrafił wyprowadzić jack zamiast kasety poszukaj może znajdziesz , lub ewentualnie kupno radia CONCERT i w tedy albo ta zmieniarka albo ktoś z forum też za 49zł robi kabel który podłanczasz w miejscu na zmienirakie z wyjsciem na jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chorus obsluguje zmieniarke pod warunkiem z ma przycisk CD/CC sam mam takie radyjko ale kabelka jeszcze nie zdarzylem podlaczyc bo nie mam kluczy aby radio wyciagnac i nie mam czasu chwilowo wiec na kabelek sie kurzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chorus obsluguje zmieniarke pod warunkiem z ma przycisk CD/CC sam mam takie radyjko ale kabelka jeszcze nie zdarzylem podlaczyc bo nie mam kluczy aby radio wyciagnac i nie mam czasu chwilowo wiec na kabelek sie kurzy

chorus 2 z b6 tak ale z b5 nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje do emulatora kolegi podłączyć bluetooth na allegro za około 60zł

5D4BA273-45B4-4CC1-AC44-149ABBF27C00.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio sie bawię czymś takim....

5b6bae46ff9b4cb5b99eb4ce2560edb3.jpg

jest to odbiornik BT do słuchawek

podpiąłem do radia i działa całkiem fajnie.

ładuje się go poprzez gniazdo USB i zawsze można zabrać ze sobą...

zapłaciłem za niego 15e na ebayu

oprócz tego mamy dodatkowo BT do rozmow telefonicznych.... czyli mam podpięte dwa telefony na raz w aucie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam w swojej audi oryginalne radio audi chorus i oryginalne glosniki. Calosc jak wiadomo gra baaaardzo ale to baardzo dobrze, stacje radiowe graja wrecz idealnie, idealne niskie tony jak i wysokie. W autku az chce sie usiasc i sluchac muzyki. Problem lezy w tym, ze zwykla kaseta gra po pierwsze slabo, a po drugie jest problem, ze nie mozemy posluchac np. hitów z 2012 roku. Pisze tutaj z pytaniem, co zrobic, aby moc w tym aucie sluchac MP3 z jakoscia taka jak w radiostacjach. Kaseta z jackiem? Transmiter FM? Czytałem, ze z jakoscia przenoszenia dzwieku tez bywa roznie. Moze ktoś z Was miał taki problem i go rozwiazal i molgby mi polecic jaki sprzet kupic, aby MP3 grało tak jak FM. Radia nie zmienie, bo jest w stanie idealnym. Dziekuje za pomoc, pozdrawiam!

http://www.euro.com.pl/transmitery-fm/xenic-bt-66.bhtml?gclid=CNCC2tTz_M0CFeQp0wod0Z4GwA&gclsrc=aw.ds

Jestem mega zadowolona... możesz włożyć kartę SD i pena.. do tego masz możliwość również ładowania smartfona;)

Cena jest wysoka bo to euro rtv.. ja w innym sklepie zapłaciłam 85 zł. Po włożeniu do zapalniczki ustawiasz fale na 88.7 i muza leci z czego chcesz;)

Rozwiązanie najtańsze i mega wygodne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to widziałem gdzieś na necie a dokładnie tutaj


Nazywa się to moduł audi gold, na filmiku dokładnie wszystko pokazane, usługi są na różnych poziomach, opłacalna wersja to koszt chyba 300 zł, ale myślę że to taka najbardziej rozsądna i ogarnięta opcja, chyba że ktoś lubi jak mu kable od zapalniczki wiszą i jakieś dodatkowe pierdoły do środka wstawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie w fazie testowej nakładki na radio która pozwala na komunikację radia z telefonem przez łącze bluetooth.
Zalety:
-Naprawia w 100% problem z głośnością i wyświetla aktualna wartości nastawy głośności przy każdej jej zmianie.
-Działa equalizer i funkcja gala
-Połączenie poprzez bluetooth pozwala na odtwarzanie muzyki w samochodzie bez potrzeby wyciągania telefonu. Radio samo się łączy z telefonem, używając przycisków na radiu możemy przełączać piosenki, przyspieszać je, zatrzymywać oraz odbierać połączenia, nr wyświetlany również na wyświetlaczu chorusa.
-Każda istotną informacja wyświetlana jest na wyświetlaczu.

Projekt zrobiłem dla siebie do swojego radia które strasznie mnie wkurzalo że nie ma auxa. Posiadam jeszcze z 5 płytek do montażu,także gdyby ktoś z was chciał to w najbliżej przyszłości może je u mnie nabyć


P.S.

Przesyłam link do portalu yt prezentujący jego działanie

Edytowane przez Trigger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam chorusa i nie chciałem zmieniać oryginału. Nie wyobrażałem sobie brak odtwarzania plików mp3 (muzyka, audiobooki, itd...) Poczytałem na forum i znalazłem taki zestaw, którego montaż polega jedynie na wpięciu kostek:

http://allegro.pl/nowosc-zmieniarka-mp3-usb-sd-audi-vw-seat-skoda-i6490243012.html?snapshot=MjAxOC0wMi0xM1QyMTo1NzowOS4yNDVaO2J1eWVyOzIwZTdmYjgwNDljMmUxYjQ4YTAxNjJmYTNmODQ3Nzc2NTVmYjRmMDJlYmQ1NjRhZjhkMzgwYzFiYWQxNDQ4Njk%3D

oraz:

http://allegro.pl/rozdzielacz-audi-20-pin-mini-iso-yatour-xcarlink-i6934028555.html?snapshot=MjAxOC0wMi0xM1QyMTo1NzowOS4yMzZaO2J1eWVyOzFjODgxYjcyZDA0M2JlNTU3YjFmMDhjNzIyYTk1MTcwY2QxZjYyNjU0ZmJkYmM2ZTA5YWIyMzRlNzczMmViYTI%3D

 Warunek jest taki aby w Waszych radyjkach był przycisk na zmieniarkę CC/CD. Ja nie mam samej zmieniarki na wyposażeniu. Mój chorus wygląda tak:

Znalezione obrazy dla zapytania chorus audi

Dużą czarną wtyczkę wpinacie w czerwone gniazdo kabla z zestawu, a niebieską wtyczkę z emulatora łączycie z zieloną i żółtą z tego kabla. Wpinacie je do radia. Ostatnia niebieska wtyczka z kabla u mnie pozostaje bez podłączenia. Po zamontowaniu grają mi wszystkie głośniki. Widziałem jeszcze taki emulator z BT, ale ja tego nie potrzebowałem, a ten bez BT był tańszy. Poszukajcie w necie, może znajdziecie podobne jeżeli ten Wam nie odpowiada. Ja jestem zadowolony. Polecam wszystkim! Mam oryginalne radio i świetnej jakości nagłośnienie:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam chorusa i nie chciałem zmieniać oryginału. Nie wyobrażałem sobie brak odtwarzania plików mp3 (muzyka, audiobooki, itd...) Poczytałem na forum i znalazłem taki zestaw, którego montaż polega jedynie na wpięciu kostek:
http://allegro.pl/nowosc-zmieniarka-mp3-usb-sd-audi-vw-seat-skoda-i6490243012.html?snapshot=MjAxOC0wMi0xM1QyMTo1NzowOS4yNDVaO2J1eWVyOzIwZTdmYjgwNDljMmUxYjQ4YTAxNjJmYTNmODQ3Nzc2NTVmYjRmMDJlYmQ1NjRhZjhkMzgwYzFiYWQxNDQ4Njk%3D
oraz:
http://allegro.pl/rozdzielacz-audi-20-pin-mini-iso-yatour-xcarlink-i6934028555.html?snapshot=MjAxOC0wMi0xM1QyMTo1NzowOS4yMzZaO2J1eWVyOzFjODgxYjcyZDA0M2JlNTU3YjFmMDhjNzIyYTk1MTcwY2QxZjYyNjU0ZmJkYmM2ZTA5YWIyMzRlNzczMmViYTI%3D
 Warunek jest taki aby w Waszych radyjkach był przycisk na zmieniarkę CC/CD. Ja nie mam samej zmieniarki na wyposażeniu. Mój chorus wygląda tak:
20080227092023_img.jpg
Dużą czarną wtyczkę wpinacie w czerwone gniazdo kabla z zestawu, a niebieską wtyczkę z emulatora łączycie z zieloną i żółtą z tego kabla. Wpinacie je do radia. Ostatnia niebieska wtyczka z kabla u mnie pozostaje bez podłączenia. Po zamontowaniu grają mi wszystkie głośniki. Widziałem jeszcze taki emulator z BT, ale ja tego nie potrzebowałem, a ten bez BT był tańszy. Poszukajcie w necie, może znajdziecie podobne jeżeli ten Wam nie odpowiada. Ja jestem zadowolony. Polecam wszystkim! Mam oryginalne radio i świetnej jakości nagłośnienie:banan:
Emulator zmieniarki ma USB z którego można zasilić dongla karty dźwiękowej bluetooth zasilanej z USB a wyjście audio z niej połączyć z wejściem audio emulatora zmieniarki, wówczas łatwo jest za każdym razem podłączać przez blutka telefon do słuchania audiobooka czy muzyki, moim zdaniem to wygodniejsze rozwiązanie niż pendrive podłączony do emulatora zmieniarki, od roku mniej więcej to działa u mnie w aucie, często żona podłącza swój telefon aby puścić muzykę, w drodze do pracy słucham audiobooka że swojego telefonu, koszt takiej karty dźwiękowej to kilkanaście złotych :)

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...